K-15

F

Frankie Yale

Гостин
Овој е според мене најдобар, секогаш кога го гледам се смеам ко луд! Ебате најбољиот предсказатељ, све промаши! :pos::pos::pos:
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
ќе може некој да ми го најде оној скечот, кога тошо се спрема, облака чорапи бели, маица патики, искача, со тениски рекет мафта се загрева, мислиш тенисер, и наднаш, зима, по теписони мава, тресе прашина...

ако му текиња на некој нека ми го прати, ја не успеав да го најдам. фала однапред
 
D

dystopian

Гостин
ќе може некој да ми го најде оној скечот, кога тошо се спрема, облака чорапи бели, маица патики, искача, со тениски рекет мафта се загрева, мислиш тенисер, и наднаш, зима, по теписони мава, тресе прашина...

ако му текиња на некој нека ми го прати, ја не успеав да го најдам. фала однапред
:D
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Дефинитивно еден од најдобрите скечеви:

 
Член од
2 мај 2006
Мислења
132
Поени од реакции
83
Како се вика скечот,кога Миле зборува 100 на саат:) пред една продавница,а тошо му носи некои некои одела или наочари за сонце...а овој 100 на саат зборува...се утепав,не можев да го најдам...
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
порано беа каде каде позабегани, поинтересни, а сега овие нови кога почнаа да изведуваат нешто, не викам дека не се и тие јаки ама со стариве не си можат.
како што си правеа овие тројца никој не може да ги замени.
да не ги даваат на некоја програма да не знаете?
 
Член од
2 мај 2006
Мислења
132
Поени од реакции
83
порано беа каде каде позабегани, поинтересни, а сега овие нови кога почнаа да изведуваат нешто, не викам дека не се и тие јаки ама со стариве не си можат.
како што си правеа овие тројца никој не може да ги замени.
да не ги даваат на некоја програма да не знаете?
Да да...овие новите ги прават на политичка база и не се толку смешни,за разлика од постарите :)Али пак има некои добри
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Mоже ли некој да ми прати линк, скечот е нешто седат пред црква и Цацко е поп, пеат се акаат од земја?
Не знам како се вика и не можам да го најдам, одамна го гледав ама пукнав од смеење :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom