K-15

Член од
16 април 2012
Мислења
333
Поени од реакции
217
Како се вика скечот,кога Миле зборува 100 на саат:) пред една продавница,а тошо му носи некои некои одела или наочари за сонце...а овој 100 на саат зборува...се утепав,не можев да го најдам...
 
Член од
31 јануари 2012
Мислења
75
Поени од реакции
89
Mоже ли некој да ми прати линк, скечот е нешто седат пред црква и Цацко е поп, пеат се акаат од земја?
Не знам како се вика и не можам да го најдам, одамна го гледав ама пукнав од смеење :)
на овој клип да не мислиш?
 

Limbo

maybe an alien
Член од
26 декември 2007
Мислења
831
Поени од реакции
1.457
Батка у една држава се дешава и има едни никако не можат да се договорат за ништо...
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.240
Поени од реакции
5.164
Да не знае некој песната на крај (credits) што иде, инструметалката кај да ја најдам?
 
Член од
24 август 2009
Мислења
535
Поени од реакции
72
Vleva Trpe doma, i ja zateknuva Trpana so najdobriot drugar...
Go vadi pistolot i go ubiva, a Trpana mu vika:
-Meto ako produzis vaka, site drugari ce gi izgubis.....


Ova nekoj da ne znae koe e? :D
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Иначе морам една критика да дадам. Конструктивна.
Миле, Цацко и Тошо се одлични, нив нема ни почнам да ги зборам, капа долу за нив.
Ама сфатив што ми е тоа што ми фалеше во последно време. Подобри споредни ликови и “глумци“. Овие новиве мене лично многу ме иритираат, не ми се свиѓа како глумат, извештачени се, па и акцентите лошо ги форсираат. Кога ќе ги чујам некако ептен ме нервираат. Порано имаше многу подобри споредни ликови, еве Бапчо ќе го земам за пример. И таа жената на Тошо обично што ја глумеше... Одлични беа. Овие некако ми се тапа.(n)
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Иначе морам една критика да дадам. Конструктивна.
Миле, Цацко и Тошо се одлични, нив нема ни почнам да ги зборам, капа долу за нив.
Ама сфатив што ми е тоа што ми фалеше во последно време. Подобри споредни ликови и “глумци“. Овие новиве мене лично многу ме иритираат, не ми се свиѓа како глумат, извештачени се, па и акцентите лошо ги форсираат. Кога ќе ги чујам некако ептен ме нервираат. Порано имаше многу подобри споредни ликови, еве Бапчо ќе го земам за пример. И таа жената на Тошо обично што ја глумеше... Одлични беа. Овие некако ми се тапа.(n)
Овај им беше легенда :pos:

 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.503
Поени од реакции
11.570
Патката е од Шведска, од Хелсинки, иако Хелсинки всушност е главен град на Финска.

А чаршафите колку често ги менуваат ?

 

Kajgana Shop

На врв Bottom