Kуќи опседнати од духови?

Член од
16 април 2009
Мислења
55
Поени од реакции
6
nekoj moze da tvrdi deka ne postojat duhovi i deka ima logicno objasnuvanje pa deka toa e do samata psiha na covekot pa traumi i sto uste ne.ima slucaevi koga moze nenako logicki da se objasni ama ne se.eve eden slucaj stomi go ima kazano dedo mi sto znaci od prva raka sto mu se ima sluceno.toa bilo 1947 toj imal 20 togas i so uste cetiri negovi vrsnici posele ovci vo galicnik. togas imalo mnogu ovci sekoja kukja imala svoi ovci.i poso togas bilo siromastija i nemalo pari tie sekoj den odele vo nekoja kukja i im davale da jadat.eden den trebalo da odat da jadat vo seloto Osoj kaj nekoja vdovica. i sednale da jadat imalo bakarda ili po segasno palenta i mleko. pocnale da jadat i koga naednas mlekoto se turilo i sofrata kako nekoj da ja vrtel.i taka preplaseni ne znaele kako da begaat nadvor.posle koga izlegla zenata im rekla da ne se plasat deka toa e nejziniot pokojen maz koj sto sekogas pravel taka koga imalo kucinja pred nivnata kukja.po taa slucka doznale od soselanite deka zenata neuspeala da go izbrka duhot prvite 40 dena i deka toj vejke imal zelezni opinci dobieno. vise koga doagal redot da odat tamu tie ja preskoknuvale od strav.znaci dedomi e covek vo godini i mislam dasega ne lazel za niso a osobeno pak za ovaa slucka sto mi ja imaat kazuvano i drugi stari lujge. ova se slucilo denje i toa pred oci na nekolku lugje ne bil sam.znaci use poodamna imalo kukji opsednati od duh i lugeto gi odbegnuvale tie kukji
 

aleksandarreal

Sport fanatic
Член од
15 мај 2009
Мислења
905
Поени од реакции
276
има у црниче замокот кој сака нека доаѓа бујрум има 1001 приказна за таа куќа:wink:
 

tete

серанова
Член од
14 септември 2009
Мислења
124
Поени од реакции
5
Abe kako ne:pos2:eek:psednati kuki,duhovi,vampiri...gluposti bre! Ja ne veruvam u takvi gluposti:pos2:
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
152
Поени од реакции
7
кој сака нека не верува ова што се има случено на мајката на мојот другар е престрашно...
една вечер на другар ми мајкаму, нејзината свекрва, етрва и на нејзината етрва снаата отисле да просетаат малку накај 9 часот навечер... одат така и одеднас слушаат како да испукало бомба на 2-3 метра од нив и претрчало нешто бело со голема брзина.... незнам што било тоа но кога си отишле дома се уште биле преплашени бррррррр... не би го лажела своето дете за вакви работи ОВА Е ВИСТИНИТО па кој сака нека верува кој сака нека не верува... јас верувам во ова бидејки и на мене ми се има случено многу пати... нека ви се случи нешто слично па ке верувате
 
Член од
26 декември 2008
Мислења
70
Поени од реакции
7
јас како мала бев болна и мајками ме разбуди да се напијам апче.после од ко го испиф скрос се рассониф и неможев да заспијам па се вртев се превртував и едно време кај пердето покрај пенџерињата видов некоја сенка на девојче-косата му беше фатена во репчиња и се движеше ко робот..му викав на бабами и сестрами ги тресеф скрос ама не се разбудуваја...така бавно одеше ова фигурава и во еден момент исчезна и баш тогаш бабами се разбуди.. ко и кажаф не ми веруваше, мислеше дека сонував..после 4 години бев излезена пред гаража го чекав таткоми да ја извај колата,требаше да одиме на гости кај едни роднини..така си стоев и едно време иста таква сенка на девојче се појави на едно осветлено место покрај гаражите и ми мавташе со раката... прво помислив дека е сестрами дека се зафркава ама видов дека нема никој... creepy :(
 

Mario Naumoski

Мајмун до смрт
Член од
5 октомври 2009
Мислења
76
Поени од реакции
3
Imam edno prasanje! Dali nekoj znaj nekoja kuka opsednata so duhovi? Ne e vazno kade zivej samo da bidi taa kuka vo Makedonijava inaku jas ziveam vo Prilep! Pa ako sakate kazete i kazete nekoe iskustvo povrzano so duhovi
Eve za Pp jas nam nesh vo naselba Trizla na ul Krume Volnaroski nekade nakaj toa kukite so broj 150 skoro na markovi kuli rechisi se naoga kukata.....dedo mi mi ima zboruvano deka taa kuka ja gradel nekoj moj dedo Krume ama ne ja dogradil si zaminal vo rodnoto selo...kukata e mornichava mnogu pa eden den se reshivme da vlezime....Ideme so drugari i nadolu po skali ima 7 kako klozetchina ili ormarchina narecheni idesh tamu nadolu ima edna ko zhiva pesok pa ako capnesh mnogu brzo se propaga ama ne kako na filmovine tuku.....nie tamu mestevme shtici ova ona da ja pominime ama jas ednash neznaeki capnav vo nea i pola patika mi se napravi so kal....koa kje ja pominesh taa kal idesh vo drugoto kukarce odma sho e do taa kuka(oti ima 2 kuki ednata na 3 sprata za taa sho vi raspravam i drugata e malecka so 1 sobicka) pa potoa izleguvash nadvor....imame odeno nagore po toa skalite idesh na 2 sprat imash 2 sobi idesh na treti imash pak 2 sobi....i taka se mornicham dodeka kazhuvam pa aj dosta e..... ako ima nekoj mozhnosti neka pojde da razleda...btw mnogu strashna e....pozz....btw zaboraviv da dodadam jas koa vleguvam vo taa kuka mi se slusaat glasovi i ima nekoi natpisi tamu kako so krv nesh....pozz
 

InSuLaNeR

A man who never was a boy.
Член од
13 јули 2009
Мислења
878
Поени од реакции
107
Мислам дека е можно тоа глеав една емисија на Discovery можда сте гледале некоја епизода покажуваа куќи опседнати од духови и настаните што се случувале на семејствата што живееле и повеќето од нив ги напуштаа сопствените куќи или повикуваа истерувачи или попови!!!
 

elektro

Генијалец
Член од
11 мај 2009
Мислења
132
Поени од реакции
40
Eve za Pp jas nam nesh vo naselba Trizla na ul Krume Volnaroski nekade nakaj toa kukite so broj 150 skoro na markovi kuli rechisi se naoga kukata.....dedo mi mi ima zboruvano deka taa kuka ja gradel nekoj moj dedo Krume ama ne ja dogradil si zaminal vo rodnoto selo...kukata e mornichava mnogu pa eden den se reshivme da vlezime....Ideme so drugari i nadolu po skali ima 7 kako klozetchina ili ormarchina narecheni idesh tamu nadolu ima edna ko zhiva pesok pa ako capnesh mnogu brzo se propaga ama ne kako na filmovine tuku.....nie tamu mestevme shtici ova ona da ja pominime ama jas ednash neznaeki capnav vo nea i pola patika mi se napravi so kal....koa kje ja pominesh taa kal idesh vo drugoto kukarce odma sho e do taa kuka(oti ima 2 kuki ednata na 3 sprata za taa sho vi raspravam i drugata e malecka so 1 sobicka) pa potoa izleguvash nadvor....imame odeno nagore po toa skalite idesh na 2 sprat imash 2 sobi idesh na treti imash pak 2 sobi....i taka se mornicham dodeka kazhuvam pa aj dosta e..... ako ima nekoj mozhnosti neka pojde da razleda...btw mnogu strashna e....pozz....btw zaboraviv da dodadam jas koa vleguvam vo taa kuka mi se slusaat glasovi i ima nekoi natpisi tamu kako so krv nesh....pozz
Абе ајде одиш вамо идеш тамо и што е страшно морничаво и незнам какво стаи слики или објасни дали си видел нешто во Македонија има 10000000000 такви куќи Тоа сигурно некој што нема работа со некоја боја чкртал по ѕидовите А ова слушаш гласови да не влезе во куќата со слушалки во уши
Позз
 
S

StereoLove

Гостин
Мислам дека е можно тоа глеав една емисија на Discovery можда сте гледале некоја епизода покажуваа куќи опседнати од духови и настаните што се случувале на семејствата што живееле и повеќето од нив ги напуштаа сопствените куќи или повикуваа истерувачи или попови!!!
Eпа има такви емисии,да...како на пример во филмот The Amitivil House...таа приказна ја давале баш на Discovery за таа опседнатата кука и на крај семејството бега од таа кука...уф додека го пишувам тоа ме лазаат морници:ija::ija::ija:

Инаку да се навратам на темата.
Во мојот град постои кука за која се мисли дека е опседната.Однадвор куката и не изгледа толку лошо но внатре изгледа многу морничаво,со стари скалила кои уште малку ке се распаднат,со стари полускршени кревети...Дедо ми ми ја раскажа приказната околу таа кука.
Не би сакала сега да зборувам околу тоа некој нареден пат зашто приказната е премногу морничава...јбг мора да соберам малку храброст за да кажам зашто ме фака страв.Но тоа што се случило во таа кука навистина било застрашувачки.:nesvest:
 

ViktorRedDEvil

Red Army
Член од
10 октомври 2009
Мислења
383
Поени од реакции
8
Eпа има такви емисии,да...како на пример во филмот The Amitivil House...таа приказна ја давале баш на Discovery за таа опседнатата кука и на крај семејството бега од таа кука...уф додека го пишувам тоа ме лазаат морници:ija::ija::ija:

Инаку да се навратам на темата.
Во мојот град постои кука за која се мисли дека е опседната.Однадвор куката и не изгледа толку лошо но внатре изгледа многу морничаво,со стари скалила кои уште малку ке се распаднат,со стари полускршени кревети...Дедо ми ми ја раскажа приказната околу таа кука.
Не би сакала сега да зборувам околу тоа некој нареден пат зашто приказната е премногу морничава...јбг мора да соберам малку храброст за да кажам зашто ме фака страв.Но тоа што се случило во таа кука навистина било застрашувачки.:nesvest:

Ajde kazi zosto e temava da slusneme nesto strasno.:toe:
 
S

StereoLove

Гостин
Ajde kazi zosto e temava da slusneme nesto strasno.:toe:

Па вака:)

Значи како што кажав претходно како изгледа куката незнам од прилика колку години била стара.

Во мојот град имало пред многу години сатанистичка група"Црна ружа".
Едно дете кое било на возраст околу 15 години исто така било член на таа група но сакало да се откаже.Сепак главните во групата не му дозволиле и почнале да го малтретираат и го искасапиле до смрт.И избегале од местото на злочинот.Но куката останала затворена од сите можни страни но секако и телото останало таму.По неколку години еден пријател на мојот дедо планирал таа кука да ја претвори во дукан за некои негови работи,односно да ја направи во канцеларија.Секако дека тој слушнал за таа приказна во врска со таа сатанистичка група но не верувал.Кога ја отвориле куката од телото ни трага ни глас.Си рекол ете се потврдија моите сомнежи дека куката е сосема чиста.И така одел неколку пати во таа кука но ништо не се случило од првин.Еден ден си го заборавил паричникот во куката и веднаш се вратил...Кога се вратил паричникот не бил на тоа место.Осетил голем студ на своето тело а тоа било неверојатно за верување зашто тогаш било летно време.Кога најпрвин сакал да ја отвори вратата таа не можела,го викнал партнерот што учествувал заедно со него во тој бизнис што ке го правеле и му кажал за што се работи а кога тој дошол ја отворил лесно вратата.И рекол дека се осекал многу чудно како да го посматрал некој или нешто.Утредента не се разбудил.Тоа е се:nesvest:
 

Брокер

Broker of the Year
Член од
25 јули 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
257
јас имам гледано една документарна емисија каде што тврдат дека сето тоа е само во нашата глава нема врска со духови и такви работи, некако порано повеќе се верувало во тоа но денес не веруваат многу во тоа, кај мене имаше една куќа кој што никој не сакаше да ја купи бидејќи наводно била опседната од духови и многу евтино ја продаваа, па пред неколку години ја купија едни и сега си живеат без никаков проблем
 

ViktorRedDEvil

Red Army
Член од
10 октомври 2009
Мислења
383
Поени од реакции
8
јас имам гледано една документарна емисија каде што тврдат дека сето тоа е само во нашата глава нема врска со духови и такви работи, некако порано повеќе се верувало во тоа но денес не веруваат многу во тоа, кај мене имаше една куќа кој што никој не сакаше да ја купи бидејќи наводно била опседната од духови и многу евтино ја продаваа, па пред неколку години ја купија едни и сега си живеат без никаков проблем
A od kaj si siguren deka nemaat nikakov problem znaes toa se krie takvite raboti?:salut:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom