Kуќи опседнати од духови?

AdRi*

Obscenely Delicious
Член од
10 декември 2007
Мислења
651
Поени од реакции
41
Нејкам да верувам многу во духови и вакви работи,ама имало многу примери,што сум ги слушала од блиски луѓе,значи не се измислени приказни,така што веќе и јас незнам што да мислам.
Мајка ми и уште неколку личности ми имаат кажувано за една куќа,дека кога спиеле луѓето внатре секоја ноќ се буделе бидејки нешто ги гушело штом ке заспијат.Газдата одлучил да ја продаде куќата ама и наредните што дошле го имале истиот проблем.И ден денес куќата си стои празна,а инаку многу убава и голема куќа била.
Исто многу чудно ми е,пред неколку години си седевме со брат ми во собата и имаше пуштено музика,одеднаш сама се намали музиката,уште еднаш пуштивме погласно,ама пак сама се намали.И така исплашени испаднавме надвор,и дојде татко ми,и ни кажа дека една другарка загинала во сообраќајна несреќа:(
Можеби не се духови во овие примери,ама многу ми е чудно,и не можам да си најдам некое логично објаснување за нив.
 
Член од
24 февруари 2009
Мислења
196
Поени од реакции
3
Тука во Winnipeg(Canada) имало некој хотел Ford Gery и наводно тој бил опседнат со духови поточно некоја соба(не и знам бр) и порано таму на првата брачна ноќ на некој пар и мажот отишол сабајлето да купи нешто до продавницата а жената останала во соба и демек одма на улицата штом излегол овој го згазнала кочија и оваа го видела тоа и умрела од тага и сеа демек духот уште и шетал низ собата
А најтрагично од се е тоа што таму пред Форд гери била главната железничка пруга и немало никакви шанси таму да помине кочија за да го згазне тој:tapp:
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.032
Поени од реакции
7.625
Има во Битола една куќа, не знам дали има духови, ама знам дека на едната страна од куќата на ѕидот има крст. Тие што живеат во таа куќа правеле, фарбале што знам што, ама никако да излезе крстот. Викаат дека послем некој случај што се случил во куќата, некоја смрт, крстот сам се појавил на ѕидот. Можеби таа смрт треба да се реши за да се изгуби крстот. Оди таму, па можеби ќе видеш некој дух :)
оваа куќа вистина постоеше и имаше слика на неа односно како сенка од како стара зена свиткана стои на гроб со голем крст а и дека ја фарбаа стузеја и што уште не ама не се вадеше и сега кога се гради зградата и е при крај ќе видиме дали ќе излези нешто ама јас сум сигурен дека пак ќе се појави и рани верзии има за тоа како се појавила и случила работата за да се појавува а тие таму што зивееа што немаат среќа е факт од кои цупето што таму зивееше сега е зена возрасна и нема деца и детето занм дека беше станат тезок наркоман дали е некое проклетство или само совпаќање незнам а дека има нешто има :toe:
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
721
Поени од реакции
40
оваа куќа вистина постоеше и имаше слика на неа односно како сенка од како стара зена свиткана стои на гроб со голем крст а и дека ја фарбаа стузеја и што уште не ама не се вадеше и сега кога се гради зградата и е при крај ќе видиме дали ќе излези нешто ама јас сум сигурен дека пак ќе се појави и рани верзии има за тоа како се појавила и случила работата за да се појавува а тие таму што зивееа што немаат среќа е факт од кои цупето што таму зивееше сега е зена возрасна и нема деца и детето занм дека беше станат тезок наркоман дали е некое проклетство или само совпаќање незнам а дека има нешто има :toe:
И ја мислам дека пак ќе излезе тоа и дека зградата ѓабе ја градат кој глупав ќе купи стан во таа зграда јас лично бес пари да ми го даваат не одам таму.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
152
Поени од реакции
7
И ја мислам дека пак ќе излезе тоа и дека зградата ѓабе ја градат кој глупав ќе купи стан во таа зграда јас лично бес пари да ми го даваат не одам таму.

се согласувам со тебе. Мозеби и нисто нема во куката но по овие "слуцки" никој не би живеел во таа кука. :toe:

и на мене ми се има случено една ваква случка...
беше накај 12:30 гледав на reality tv или пак на discovery беше незнам емисија за куки опседнати со духови. и така веке накај 1 часот вратата од собата толку силно се отвори што останав вкочанет (и морав да носам космодиск hhhh) па ја оставив вратата така отворена да сабалје.
после оваа случка вратата вечерта се отвара барем еднаш во неделата така да сум отрпнат од овие работи.
исто така ми се има случено кога бев мал додека лежев на креветот и пробував да заспијам од надвор се слушаше како некоја жена ме повикува... ова беше пострашно...

па ако имате некоја ваква случка или некоја која сте ја прочитале од интернет, а е интересна постирајте ја...
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
721
Поени од реакции
40
се согласувам со тебе. Мозеби и нисто нема во куката но по овие "слуцки" никој не би живеел во таа кука. :toe:

и на мене ми се има случено една ваква случка...
беше накај 12:30 гледав на reality tv или пак на discovery беше незнам емисија за куки опседнати со духови. и така веке накај 1 часот вратата од собата толку силно се отвори што останав вкочанет (и морав да носам космодиск hhhh) па ја оставив вратата така отворена да сабалје.
после оваа случка вратата вечерта се отвара барем еднаш во неделата така да сум отрпнат од овие работи.
исто така ми се има случено кога бев мал додека лежев на креветот и пробував да заспијам од надвор се слушаше како некоја жена ме повикува... ова беше пострашно...

па ако имате некоја ваква случка или некоја која сте ја прочитале од интернет, а е интересна постирајте ја...
Ова со жената што те повикува интересно е дај ако сакаш објасни подетално јас многу сакам да читам вавкви случки јес да кога ги читам се ежам целиот ама ме интересира многу
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
152
Поени од реакции
7
pa lezev na krevetot i probuvav da zaspijam koga odednas slusnav prigusen glas kako doaga od nadvor i me povikuva, toa traese edno 15 minuti...
pa neznam kako da ti go objasnam ova podetalno...
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.454
Поени од реакции
22.064
се согласувам со тебе. Мозеби и нисто нема во куката но по овие "слуцки" никој не би живеел во таа кука. :toe:

и на мене ми се има случено една ваква случка...
беше накај 12:30 гледав на reality tv или пак на discovery беше незнам емисија за куки опседнати со духови. и така веке накај 1 часот вратата од собата толку силно се отвори што останав вкочанет (и морав да носам космодиск hhhh) па ја оставив вратата така отворена да сабалје.
после оваа случка вратата вечерта се отвара барем еднаш во неделата така да сум отрпнат од овие работи.
исто така ми се има случено кога бев мал додека лежев на креветот и пробував да заспијам од надвор се слушаше како некоја жена ме повикува... ова беше пострашно...

па ако имате некоја ваква случка или некоја која сте ја прочитале од интернет, а е интересна постирајте ја...

И отиде или не..де дообјасни интересна случка...
 
Член од
5 април 2007
Мислења
1.609
Поени од реакции
298
Temata e ok iteresni slucki ima opisano sega nekoj moze i da si izmisluvat ali ipak ima i vistina imam slusnato za nekoj slucki kako ona sto e ponapred napisano so taksistot.Poodamna na discovery imase emituvanje na serija slucki se vikase prokleta kuka se rabotese za toa kuki i dr objekti koj bea opsednati so duhovi moze nekoj i se sekava.Taka da tie noki koga se emituvase bese dosta jako malce te grize sovest pred legnuvanje steta sto nema neso slicno pak.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
152
Поени од реакции
7
па извинете ама незнам што да ви написам освен нешто да ве излажам...
сигурно не отидов таму, па како да одам не бев толку малечок за да не ги разбирам овие работи, но мислам дека тоа не би можело да биде дух... незнам што беше но знам дека беше страшно... поради тоа таа вечер спиев со мајка ми и татко ми...:pos2:
 

Mercy

I need some fun...merci
Член од
22 јули 2009
Мислења
9
Поени од реакции
0
se vika hodza da isterat sejtanite zasto opasno e
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Да да... хоџа се вика, и тоа Мируше Хоџа :icon_lol:

А на, темава се викам јас, да ви кажам да се смирите.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
152
Поени од реакции
7
вчера ми се има случено нешто многу чудно...
додека го гледав интрвју со вампирот ја оклуцив сијалицата бидејки ми пречи кога е темно, и така занесен во филмот ништо дури не ни погледнував околу себе и кога дојде до рекламите гледам сијалицата исклучена, а сијалицата има регулатор кој се врти за колку сакаш да свети сијалицата. :vozbud::vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom