Kуќи опседнати од духови?

Брокер

Broker of the Year
Член од
25 јули 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
257
A od kaj si siguren deka nemaat nikakov problem znaes toa se krie takvite raboti?:salut:


Јас досега не сум слушнал ист дух во ист момент да му се покаже на двајца така да тоа ми е доказ, а сигурно ќе се отселеа или ќе ја продаваа куќата да имаше проблем некаков, кој би издржал да живее во куќа на пример каде што се шетаат духови
 

ViktorRedDEvil

Red Army
Член од
10 октомври 2009
Мислења
383
Поени од реакции
8
Јас досега не сум слушнал ист дух во ист момент да му се покаже на двајца така да тоа ми е доказ, а сигурно ќе се отселеа или ќе ја продаваа куќата да имаше проблем некаков, кој би издржал да живее во куќа на пример каде што се шетаат духови
Pa da ama mozda nemaat druga opcija a mozda i nema duxovi.
 

Брокер

Broker of the Year
Член од
25 јули 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
257
Pa da ama mozda nemaat druga opcija a mozda i nema duxovi.

Без разлика, сепак сум сигурен дека сите духови се во нашата глава, и да видам нешто што би ме навело дека е дух, сепак нема да верувам затоа што ќе знам дека само јас го гледам и дека духот е во мојата глава а не на друго место
 

ViktorRedDEvil

Red Army
Член од
10 октомври 2009
Мислења
383
Поени од реакции
8
Без разлика, сепак сум сигурен дека сите духови се во нашата глава, и да видам нешто што би ме навело дека е дух, сепак нема да верувам затоа што ќе знам дека само јас го гледам и дека духот е во мојата глава а не на друго место
Da da za toa si vo pravo deka duhovite ne postojat a drugi raboti kako vampiri i slicno neznam ama ne e temava za toa .
 

SorrowSearcher

abandoned
Член од
1 јануари 2010
Мислења
37
Поени од реакции
0
Da da za toa si vo pravo deka duhovite ne postojat a drugi raboti kako vampiri i slicno neznam ama ne e temava za toa .
Тебе уште дома те ранат со Дракула?
Кажи им да наминат низ другите книжарници има подобри и поефикасни приказни за деца.

Ко едно исто да читам во секоја приказна за куќите со духови.Незнам шо е сексот во измислениците, булшит скрос на скрос.Да имаше некоја инвентивност барем.
Не верувам во такви работи, а инаку да, редовно се смеам на секој втор што ми кажува "Абе знаеш, на мајка ми пријателка...Е, да видиш шо се десило...."
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.092
Додека не видам со свој очи не верувам дека постојат...
 

Sofist?

Ула
Член од
11 јануари 2010
Мислења
160
Поени од реакции
12
Имам слушнато дека постојат 3 куќи во Пп опседнати од духови од кои покрај 1 морав да поминувам секој ден за да стигнам до училиште :S а дали постојат.... е па кога ќе видам ќе ви кажам а до тогаш нз :):pipi:
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.092
http://www.abovetopsecret.com/forum/thread538018/pg1

Ова се појавило во Белата куќа :toe: :smir:
Вакво несто ако добро ме служи сеќавањето се имаше и појавено додека беше и Буш-помладиот претседател.Додека држи некаква прес конференција,позади на прозорот имаше некаква глава на дух,марсовец,така мислам....:salut:
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Вакво несто ако добро ме служи сеќавањето се имаше и појавено додека беше и Буш-помладиот претседател.Додека држи некаква прес конференција,позади на прозорот имаше некаква глава на дух,марсовец,така мислам....:salut:
Да, пошо и други кажувале дека духот на Линколн бил се уште таму. Види ги сликите еден пост погоре, интересни се.
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.092
Да, пошо и други кажувале дека духот на Линколн бил се уште таму. Види ги сликите еден пост погоре, интересни се.
Кај Миленко во емисија имаче еднаш за ова мислам,и тој ја прикажуваше сликата.Мене искрено тогаш на марсовец ми личеше тоа чудото на прозорецот,но може и да грешам.
 
Член од
11 февруари 2010
Мислења
11
Поени од реакции
0
Kuka so duhovi

Imam edno prasanje! Dali nekoj znaj nekoja kuka opsednata so duhovi? Ne e vazno kade zivej samo da bidi taa kuka vo Makedonijava inaku jas ziveam vo Prilep! Pa ako sakate kazete i kazete nekoe iskustvo povrzano so duhovi

Ima edna kuka vo Sv.Nikole i za nea se zboruva deka uste za vreme tursko vo temelite na samata kuka bila frlena NEVESTA. I deka od vreme na vreme se slusaat silni vrisoci. Od kako sto znam jas za toa taa kuka celo vreme e na prodozba, od vreme na vreme ke se vseli nekoj ama za kratko vreme si odi.:nesvest:
 

Duduk

Korg Maniac
Член од
8 јули 2009
Мислења
953
Поени од реакции
99
Па вака:)

Значи како што кажав претходно како изгледа куката незнам од прилика колку години била стара.

Во мојот град имало пред многу години сатанистичка група"Црна ружа".
Едно дете кое било на возраст околу 15 години исто така било член на таа група но сакало да се откаже.Сепак главните во групата не му дозволиле и почнале да го малтретираат и го искасапиле до смрт.И избегале од местото на злочинот.Но куката останала затворена од сите можни страни но секако и телото останало таму.По неколку години еден пријател на мојот дедо планирал таа кука да ја претвори во дукан за некои негови работи,односно да ја направи во канцеларија.Секако дека тој слушнал за таа приказна во врска со таа сатанистичка група но не верувал.Кога ја отвориле куката од телото ни трага ни глас.Си рекол ете се потврдија моите сомнежи дека куката е сосема чиста.И така одел неколку пати во таа кука но ништо не се случило од првин.Еден ден си го заборавил паричникот во куката и веднаш се вратил...Кога се вратил паричникот не бил на тоа место.Осетил голем студ на своето тело а тоа било неверојатно за верување зашто тогаш било летно време.Кога најпрвин сакал да ја отвори вратата таа не можела,го викнал партнерот што учествувал заедно со него во тој бизнис што ке го правеле и му кажал за што се работи а кога тој дошол ја отворил лесно вратата.И рекол дека се осекал многу чудно како да го посматрал некој или нешто.Утредента не се разбудил.Тоа е се:nesvest:


EPIC FAIL ! разноразни приказни се вртат за таа црна ружа , само работата е во тоа што секој си измислува свои варијанти на приказните..
 
S

StereoLove

Гостин
EPIC FAIL ! разноразни приказни се вртат за таа црна ружа , само работата е во тоа што секој си измислува свои варијанти на приказните..

Навистина има(ше)во мојот град таква група,сега кој ја организирал е тоа појма немам,а се согласувам со тоа дека секој може да има разни варијанти за тоа што се случувало во тие групи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom