Kуќи опседнати од духови?

П

Паспарту

Гостин
kokolo_sk напиша:
ufff... me mrzi ali aj... Abe ja pisuvas cela azbuka i ja seckas na livcenca mali i gi redis vo krug. vo sredina stavas prazna casa za rakija i od strana 4 sveki
sekoj prisuten stava po eden prst na casata i vikate: Go vikam duhot na toj i toj. Tuka li si? I taka nekoe vreme i posle odednas casata se pomrdna kon bukvata D pa kon bukvata A... peer luda rabota...

P.S KOMITI ZAPAD:D
ааааааа абе ја те разбрав дух си видел па мислев за тоа да кажеш :) ццц ок моја грешка се извинувам :) инаку и ја овие зафрканции ко копиљ сум ги праел, па ќе мрдне некој и одма сите паника, врескање... :)
 

kokolo_sk

Фаринго Егзофагијален Дивертикулум
Член од
8 јуни 2006
Мислења
261
Поени од реакции
8
ova bese mrdanje brat casata od bukva do bukva.. Go prasuvam kako se vikam i mi se mrda casata kon N pa I K O L A... mozda u psiha ti vlaga pa sam ja mrdas:D
 
П

Паспарту

Гостин
kokolo_sk напиша:
ova bese mrdanje brat casata od bukva do bukva.. Go prasuvam kako se vikam i mi se mrda casata kon N pa I K O L A... mozda u psiha ti vlaga pa sam ja mrdas:D
хаха мене освен баба ми што ми зборела дека во нејзиното село имало некој мртов поп и навечер излегувал и шетал, друга информација од прва рака немам слушнато за духови :) па и таа ми кажува такви работи кога бев копиљ и секогаш кога поминував покрај таа факин` куќа се с*рев од страв. ај сега нека ми се појави тој :pop: да види какви мускули имам и како ќе го истепам :pos2::pos2::pos2:
 

mALEFACTOr

..:[iluzionist]:..
Член од
30 април 2007
Мислења
512
Поени од реакции
24
Скулгрл напиша:
Јас имам слушнато за една куќа во Црниче дека е опседната со духови, тие што живеат таму имаат многу верзии на приказната.:)

Јас ко помала имав уплав од таа куќа, од толку што ми ја наполнија главата со глупости страв ми беше да поминам до кај другарка ми (бивша комшика, и идев на гости во Црниче:)).
Јас и уште двајца другари бевме во таа куќа. Носевме со нас камера и снимавме. Видеото шеташе по луѓе еден период, но не го закачив на интернет. Кога правев формат ми отиде. Ако случајно некој од форумот го има нека ми каже.
 
Член од
28 јуни 2007
Мислења
1
Поени од реакции
0
БАБИНИ ПРИКАЗНИ

Абе јас мислам дека е тапа ова со духовиве стариве си измилуваат ... ке дувне ветре и ке се отвори вратата ОП ДУХОВИИИИИ :) епа така де .. хехе мислам дека зборувањето за овие глупости е бесцелно ..:toe:
 

Commando

Единство-Активизам-Сила
Член од
12 јули 2007
Мислења
426
Поени од реакции
2
Знам дека е бесцелно и глупаво,но ај запрашај се?Како луѓето да кажам ги измислиле?Од кога се зборува дека постојат?Од кај знаеле како личат?Зашто ги нарекуваат баш духови?а?!?!?
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Има во Битола една куќа, не знам дали има духови, ама знам дека на едната страна од куќата на ѕидот има крст. Тие што живеат во таа куќа правеле, фарбале што знам што, ама никако да излезе крстот. Викаат дека послем некој случај што се случил во куќата, некоја смрт, крстот сам се појавил на ѕидот. Можеби таа смрт треба да се реши за да се изгуби крстот. Оди таму, па можеби ќе видеш некој дух :)

И јас иам слушано за та куќа...и не вервав..и ојдов и се уверив дека стварно има крст...морничаво е в крај!!!
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Духови по куќи, та и опседнати куќи...Тоа на филм. Тука не. Јас не верувам во такви работи.
Значи, сега јас имам по дома станар кој не го познавам, и така случајно, за да ме плаши, ми ја отвара вратата, додека јас си седам тука и форумишам, а всушност сум оставил вратите на терасите отворени, а има некое ветерче, и на сето тоа му кумува ослабениот федер од кваката на вратата која се отвара...
За се постои логично објаснение. Нема такви работи.
А инаку, по Струмица не сум чул да има некоја таква куќа полна со духови, вампири, сеништа, авети, призраци, самовили, таласамии и сл. „станари“.
Обично, муабетите излегуваат од некои кои немаат попаметна работа по животот, а виделе некоја трошна напуштена куќа, полураспадната, некој скршен прозорец, па им светнало нешто демек внатре, и тоа нештото наместо логично да го претстават како отсјај од фаровите на возилото кое поминувало, го претставуваат како дело на некој демон, или од оние погорните.
Многу филмови во животот, па М експрес, Трече Око, Дилан Дог, Марти Мистерија...
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
И јас иам слушано за та куќа...и не вервав..и ојдов и се уверив дека стварно има крст...морничаво е в крај!!!
Vo blizina mi e kukata , i navistina ima krst , a se zboruva deka tamu na vremeto imalo crkva i potoa bila rusena , i otkako ja izgradija kukata se pojavi krt odnosno znak deka toa e sveto mesto inaku duhovi nema.

Drug primer za kuka so duovi . Cickomi koj momentalno zivej vo Bat Anglija ziveese vo kuka koja bese opsednata so duhovi. Kukata bila stara negde 60 godini i ja kupi za mnogu eftini pari. No cesto vo kukata si se gasnese strujata si se menvaja kanalite na televizorot, se uklucvaja sami aparatite. I slicno taka sto za brzo vreme se iseli od kukata, a komsite mu kazuvaa deka cesto gledale kako se pojavuva dete na dzamot.
 

moskva_bojan

Kirk Hammett
Член од
28 јануари 2007
Мислења
470
Поени од реакции
3
Јас имам слушнато за една куќа во Црниче дека е опседната со духови, тие што живеат таму имаат многу верзии на приказната.:)

Јас ко помала имав уплав од таа куќа, од толку што ми ја наполнија главата со глупости страв ми беше да поминам до кај другарка ми (бивша комшика, и идев на гости во Црниче:)).
da tocno e toa. i koj ke se uselel u nea ke mu se zafrkne cel zivot! vikaat daka kletva ke go sledela cel zivot. a inace kukata e sobiraliste na narkomani. vlezi ponekogas i ke vidis segde rasfrlano spricevi ali gledaj toa da bide preku den a ne navecer
 

Commando

Единство-Активизам-Сила
Член од
12 јули 2007
Мислења
426
Поени од реакции
2
Такозваната “Куќа на стравот“ во Црниче не е ништо повеќе од наркоманско дувло и точка[.]
 

NIght_Elf

High Priestess
Член од
15 јуни 2007
Мислења
479
Поени од реакции
13
ima dve mnoooooogu stari kuci vo kumanovo

i jas ne sum videla nieden covek da dojde poblisu od 5 metri

i site vo maalo velea deka ti se obsednati so duhovi
 
Член од
24 јули 2007
Мислења
69
Поени од реакции
1
Јас и не верувам многу во такви работи, ама ете баш пред некој ден една другарка ми раскажуваше за некоја таква „опседната“ куќа со духови.
Кај некои нивни пријатели, многу често се случувало најмладиот член од семејството, да го слушнат како си разговара сам, мајката била многу загрижена за него и го прашала, со кого разговара, а детето одговорило дека има некоја стара госпоѓа која постојано му зборува.
Таа како и остатокот од семејството се разбира не поверувале зошто мислеле дека сето тоа е дел од детската фантазија, но некој ден, пред Божиќ, тие се сликле сите пред камин и за чудо на сликата ја забележале старата госпоѓа за која детето зборувало, била токму таква како што тоа ја опишало.
Мислев дека е само обична приказна се додека не ја погледнав сликата, и на неа навистина ја имаше жената. :toe:
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
31
Поени од реакции
0
Во Кавадарци немам ногу слушнано за нешто таква работа за опседнати куќи или било шо. Имам слушнато дека во месноста 12 ДРУГАРИ близу кавадарци имало нешто такви работи после 12 саатот. решивме да одиме со другарите па што ни се случи. стигнавме пред 12 . и од секаде се слушаа крекорење на жаби,, бидејки и реката е блиску. но со поминувањето на 12 часот жабите ги снема наеднаш се се стиши ,и за 1 мин почнаа кучиња да вијат. ---- како да плаче некој човек. ЈЕЗИВО
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
946
Во Кавадарци немам ногу слушнано за нешто таква работа за опседнати куќи или било шо. Имам слушнато дека во месноста 12 ДРУГАРИ близу кавадарци имало нешто такви работи после 12 саатот. решивме да одиме со другарите па што ни се случи. стигнавме пред 12 . и од секаде се слушаа крекорење на жаби,, бидејки и реката е блиску. но со поминувањето на 12 часот жабите ги снема наеднаш се се стиши ,и за 1 мин почнаа кучиња да вијат. ---- како да плаче некој човек. ЈЕЗИВО
Абе се е можно.Никогаш не вели никогаш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom