Kуќи опседнати од духови?

A.O

Член од
19 мај 2007
Мислења
51
Поени од реакции
0
Imam edno prasanje! Dali nekoj znaj nekoja kuka opsednata so duhovi? Ne e vazno kade zivej samo da bidi taa kuka vo Makedonijava inaku jas ziveam vo Prilep! Pa ako sakate kazete i kazete nekoe iskustvo povrzano so duhovi
 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.262
Поени од реакции
190
Имаше такво нешто по Кочани (така се зборуваше), ама тие духовиде беа многу стари па изгледа се изумреле:pos2: и веќе нема духови
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Како мала верував дека една куќа во Охридов покрај езеро е опседната со духови:nesvest: И се чудев како живеат луѓето во нејзе:icon_lol:

Како може бе да е опседната куќа со духови? Паѓаат чинии, се тресат лустери кога духовите се лути и се караат?
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Јас имам слушнато за една куќа во Црниче дека е опседната со духови, тие што живеат таму имаат многу верзии на приказната.:)

Јас ко помала имав уплав од таа куќа, од толку што ми ја наполнија главата со глупости страв ми беше да поминам до кај другарка ми (бивша комшика, и идев на гости во Црниче:)).
 

A.O

Член од
19 мај 2007
Мислења
51
Поени од реакции
0
ovde kaj nas vo PP se kazuva za nekoj kuki koi bile opsednati so duhovi pa na site so 4e se vselele vo tie kuki sami im se palele lambite sami vratite im se zatvorale,otvorale. sega brzam posle 4e go dopisam postov
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Абе што се кажува меѓу народот, баталете. Луѓето знаат и да си измислуваат.

Тие кои живеат во куќа за која се зборува дали рекле дека им се случува такво нешто?
 
J

JohnnyMass

Гостин
Ја знам за една куќа у центарот на Штип што ја сметаат за полна со духови и вампири и такви слични суштества.Со години така стоеше празна ама ете сега ми кога бев последен пат, сестра ми ми кажа дека сега во куќата е централата на некое радио.И откако работи радиото никој од тие вработените не се "пожалил" дека го вознемируваат духови.Бар така ми кажа.
 

JuveFan

Џабарлак
Член од
11 мај 2006
Мислења
918
Поени од реакции
7
Има во Битола една куќа, не знам дали има духови, ама знам дека на едната страна од куќата на ѕидот има крст. Тие што живеат во таа куќа правеле, фарбале што знам што, ама никако да излезе крстот. Викаат дека послем некој случај што се случил во куќата, некоја смрт, крстот сам се појавил на ѕидот. Можеби таа смрт треба да се реши за да се изгуби крстот. Оди таму, па можеби ќе видеш некој дух :)
 
Член од
25 јуни 2006
Мислења
759
Поени од реакции
10
abe imase edna kuka kaj mene, ja vikavme kukata na stravot. Celata bese razrusena krovot padnat i tako dalje, i so znam se vrtea muabeti kao imalo duhovi navaka nataka, ali najverojatno bilo taka zs ja bev malecka pa vajda da ne idam so niv
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
Глуписти

Глушец ќе им претрча во ходник и од влакно фртома ќе направат и ќе речат дека лустерите,креветите се треселе
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
JuveFan напиша:
Има во Битола една куќа, не знам дали има духови, ама знам дека на едната страна од куќата на ѕидот има крст. Тие што живеат во таа куќа правеле, фарбале што знам што, ама никако да излезе крстот. Викаат дека послем некој случај што се случил во куќата, некоја смрт, крстот сам се појавил на ѕидот. Можеби таа смрт треба да се реши за да се изгуби крстот. Оди таму, па можеби ќе видеш некој дух :)
lele sto dobro... zas u gostivarov nemame vakvi nesta .. da se poraduame ... abe nie zapadov ne znaeme za duhovi.. vlagame so kalasot i sve ni begaat:pos2::pos2:
stvarno.. kaj naas nema vakvi interesni nesta
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
A.O напиша:
Imam edno prasanje! Dali nekoj znaj nekoja kuka opsednata so duhovi? Ne e vazno kade zivej samo da bidi taa kuka vo Makedonijava inaku jas ziveam vo Prilep! Pa ako sakate kazete i kazete nekoe iskustvo povrzano so duhovi
Забега малку а:salut:

Ја едно време страв ми беше дека дома кај мене иам духови, ама бидна тоа. Еднаш демек повикувавме духови со друштвото, ама јебига, сме утнале нешто изгледа. За куќи со духови не знам, освен по документарциве филмови шо си праат ..... ваљда:vozbud:
 

^Cutie^

*Charming Princess*
Член од
22 март 2007
Мислења
869
Поени од реакции
1
Јас знам во Струмица имаше една куќа, не опседната со духови, туку им фрлиле магија на луѓето и само лоши работи се имаа случувано..Лично детето ми има раскажувано и верувајте многу ме потресе...А за куча опседната со дохови како што знам до сега во Струмица се нема случено...
 

ВМРО

Loved By Few, Hated By Many, Respected By All
Член од
12 септември 2005
Мислења
1.863
Поени од реакции
25
Fortune напиша:
Како мала верував дека една куќа во Охридов покрај езеро е опседната со духови:nesvest: И се чудев како живеат луѓето во нејзе:icon_lol:

Како може бе да е опседната куќа со духови? Паѓаат чинии, се тресат лустери кога духовите се лути и се караат?
Ima edna kuka kaj Sveta Sofija...ne znam dali zboris za istata? Na Gorgi Boev e taa kuka....porano idev tamu i mozam da kazam deka cudni raboti ni se slucuvaa:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom