iPhone 6 и iPhone 6 Plus

Дали ќе премините на iphone 6

  • Да

    Гласови: 8 15,7%
  • Не

    Гласови: 43 84,3%

  • Вкупно гласачи
    51
  • Гласањето е завршено на .

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.658
Поени од реакции
14.519
Има ,кога се става куп твикови а бе ај кога не си пробал ....


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
Читај се што пишуваш или научи да се изразуваш. Викаш дека имаш 5s и затоа не ставаш џејлбрејк.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
Читај се што пишуваш или научи да се изразуваш. Викаш дека имаш 5s и затоа не ставаш џејлбрејк.
Ај не ме замарај ,кога повеќето си помагаат за решавање проблеми,а од вас само критики и одмагање,.А што ве засега како си пишувам или да изразувам.


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
Читај се што пишуваш или научи да се изразуваш. Викаш дека имаш 5s и затоа не ставаш џејлбрејк.
Имам ајфон и ајпад и поради ваквите грешки ,,ерори" тоа може да го заебе џејлбрек од куп твикови кои повеќето не се официјални од Apple затоа викам не правам џејлбрек ...


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 

krale

iFrit
Член од
30 јули 2011
Мислења
803
Поени од реакции
254
ми треба помош не можам да го кренам софтверот па ниту да го ставам во рековери моде . Ми поплавува екранот на ристор и ми покажува ерор 27 или 9 различно шо да правам
Најчесто проблемот не е решлив - проблем со baseband... Aко има гаранција носи го под гаранција да го видат.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.658
Поени од реакции
14.519
Имам ајфон и ајпад и поради ваквите грешки ,,ерори" тоа може да го заебе џејлбрек од куп твикови кои повеќето не се официјални од Apple затоа викам не правам џејлбрек ...


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
Првпат по iOS 6 слушам дека твикови од џејлбрејк можат да го заебат цел телефон на хардверско ниво и да дава вакви ерори. Дај барем не шири дезинформации ако не знаеш да му помогнеш.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
Какво хардверско ниво што ти е на тебе еве на пример бесебенд дали е хардверско ниво ? Хахахаха


Sent from my iPhone 5s using Tapatalk
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.658
Поени од реакции
14.519
Какво хардверско ниво што ти е на тебе еве на пример бесебенд дали е хардверско ниво ? Хахахаха


Sent from my iPhone 5s using Tapatalk
http://en.m.wikipedia.org/wiki/Baseband_processor

Абе ти не знаеше што се безели, и јас не знам со кого дискутирам. Дај другпат прогуглај малку пред да реплицираш, веќе втор пат смешен изгледаш.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.503
Поени од реакции
40.447
http://en.m.wikipedia.org/wiki/Baseband_processor

Абе ти не знаеше што се безели, и јас не знам со кого дискутирам. Дај другпат прогуглај малку пред да реплицираш, веќе втор пат смешен изгледаш.
тебе мислам дека треба да те вработат во ејпл брат, го везеш значи ајфонов
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.658
Поени од реакции
14.519
Друже за бесебенд не е само хардверско туку и софтверско ниво воглавно за ајвани односно за Apple ...и има и други смартфони...
http://osxdaily.com/2010/08/09/what-is-iphone-baseband/


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
Абе ти врска немаш дефинитивно. Таа 5s што ја имаш има Qualcomm чип за бејзбенд, а твојот линк ми го даваш да ме научиш што е бејзбенд???

Претходно викаш, цитирам - Бесебенд дали е хардверско ниво? хахахах

Бејзбенд постои од почетокот на мобилките и нема врска оперативен систем или компанија за мобилни. Бејзбенд го контролира радио сигналот од мобилниот до најблискиот предавател. Софтверот за истиот што го бамкаш е само драјвер за чипот.

Прекинувам со дискусија со тебе пошто ни знаеш, нити сакаш да научиш.
 
Член од
5 октомври 2011
Мислења
155
Поени од реакции
64
го однесов т мобиле ќе ми го сменат за нов ќе треба да ги почестам 13 500 денари . Немам друг избор ќе треба да го фрлам или за делови да го дадам а не можам да извлечам пари ако го продавам како таков . Вака барем ќе добијам нов телефон , и размислувам одма да го продадам не ни го активирам @krale
 
Член од
3 април 2011
Мислења
31
Поени од реакции
2
Zdravo decki. Koristam iphone 6 plus i denovie mi se pojavi nekoe kocenje na erkan samo koga koristam instagram. Koga gledam sliki se slucuva na sekunda ili dve da zakoci ili da mrda slikata i potoa se smiruva. Znaci samo na instagram go imam toa zabelezano . Probav da go instaliram povtorno no pak e isto. Nekoja idea sto moze da e?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
3 април 2011
Мислења
31
Поени од реакции
2
Zdravo decki. Koristam iphone 6 plus i denovie mi se pojavi nekoe kocenje na erkan samo koga koristam instagram. Koga gledam sliki se slucuva na sekunda ili dve da zakoci ili da mrda slikata i potoa se smiruva. Znaci samo na instagram go imam toa zabelezano . Probav da go instaliram povtorno no pak e isto. Nekoja idea sto moze da e?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
Zdravo decki. Koristam iphone 6 plus i denovie mi se pojavi nekoe kocenje na erkan samo koga koristam instagram. Koga gledam sliki se slucuva na sekunda ili dve da zakoci ili da mrda slikata i potoa se smiruva. Znaci samo na instagram go imam toa zabelezano . Probav da go instaliram povtorno no pak e isto. Nekoja idea sto moze da e?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Instagram не е добро испеглан за iOS и ништо страшно можеби кога ќе апдејтира инстаграм и ќе се поправи багосаниов ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom