Instagram (официјална тема)

Дискусија во форумот 'Социјални мрежи' започната од Rickyyy, 28 март 2015.

 1. peperutka23

  peperutka23

  Член од:
  9 март 2012
  Мислења:
  44
  Допаѓања:
  2
  како може да си пишувам во ПМ на инста, од лап топ (иОС) ?
   
 2. Kostic

  Kostic Sadio smokve oko Tadz Mahala

  Член од:
  31 јули 2009
  Мислења:
  9.313
  Допаѓања:
  5.588
  :pos:
   
 3. Viksa.LAL

  Viksa.LAL

  Член од:
  19 февруари 2015
  Мислења:
  1.669
  Допаѓања:
  1.947
  некако ми беше хакнат профилот денес, го вратив преку емаилот,
  можно е од unfollowers for instagram апликацијата да е хакнат, на друго место не се логирав?
   
 4. KaWa

  KaWa

  Член од:
  12 јануари 2015
  Мислења:
  818
  Допаѓања:
  680
  Знае некој како да зголемам followers на инстаграм без да ги спамирам јас? Се работи за страна, не за личен профил :)
   
 5. Кеплер

  Кеплер

  Член од:
  14 јануари 2015
  Мислења:
  5.057
  Допаѓања:
  6.710
  Што е работава со инстаграм? Ми јавува ерор на акаунтот, ми ја пишува следната порака и се е блокирано, али не е само кај мене, туку и кај останатите што се околу мене го имаат проблемов.
  Имате и други мака или?
  • Posts with captions that encourage violence or attack anyone based on who they arе
  Само на web e вака, на телефон преку апликацијата е ок.
   
 6. staycalm

  staycalm Lets explore some shit

  Член од:
  12 јануари 2013
  Мислења:
  1.922
  Допаѓања:
  1.250
  Најверојатно веќе имаш најдено начин, ама ако немаш, јас користам Flume
   
 7. bejbi90

  bejbi90

  Член од:
  20 јули 2018
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  1
  Дечки, ај хелп.
  Откако ми се апдејтираше софтверот на мобилен (имам Samsung S7 edge) ми се поремети Инстаграмот. Кога сакам да споделам нешто на инста стори, ако ставам ГИФ, не ми се постира... :(
   
 8. staycalm

  staycalm Lets explore some shit

  Член од:
  12 јануари 2013
  Мислења:
  1.922
  Допаѓања:
  1.250
  Ако не си пробала, избриши дата и логирај се повторно, или најдобро избриши инста и пак симни. Ако проблемот се уште постои после тоа, симни ја како апк претходната верзија што работела и инсталирај ја.
   
  На bejbi90 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. DarkValley

  DarkValley

  Член од:
  11 јули 2014
  Мислења:
  779
  Допаѓања:
  220
  Ќе ти се среди со некој нареден апдејт. Донт паник.
   
  На bejbi90 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Peja989

  Peja989 Супер модератор

  Член од:
  22 јули 2010
  Мислења:
  27.662
  Допаѓања:
  67.352
  12 часа не лоадира нови постови, си седат само стари од порано. Кизнај шчо бидна, се поремети будалото...
   
 11. MKDSKINHEAD

  MKDSKINHEAD

  Член од:
  24 август 2015
  Мислења:
  110
  Допаѓања:
  92
  ај дечки малку хелп ако можи ко ќе пробам да отворам инстаграм од пц небитно дали од хром опера или мозила ми вади само бланк пејѓ чаре некое спуштив ccleaner и напрајв clear cache ама пак истото
   
 12. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  9.250
  Допаѓања:
  3.959
  Кога прв пат имав допир со Android и дознав за Instagram го инсталирав но некако затоа што е само слики тогаш уште не гњавеа луѓе со видеа и ми беше тотално безвезе но последниве некој 2 и нешто години ми стана интересна ама ич не сум тип што сака многу да става слики, не знам можеби и тоа се должи што немам женска да смара да се сликаме или да те мотивира да и ти нешто ставиш на Instagram.

  Tуку имам тука пишано ме нервира тоа што цели денови или цел живо многу луѓе го ставаат на Instagram. Ќе иде во кафана ајде стави слика, оди со дечкото/ девојката ајде слика или видео, па хаштази на англиски.. Јас имам долго Instagram но дури ланската година си ставив прва слика :) Повеќе сум на скролање, гледање и читање постови по социјалниве мрежи Facebook, Instagram.
   
 13. Steve Jobs

  Steve Jobs

  Член од:
  14 мај 2010
  Мислења:
  94
  Допаѓања:
  16
  Дајте предлог за некоја апликација преку која може да се стават стикери на инстаграм стори? Барав доста на google play store, меѓутоа тие што ги најдов некако многу се ограничени во изборот, а и слабо се ажурираат. Кога ќе видам што се стикери се ставаат на стори, испаѓа дека овие апликации немаат што многу да понудат.
   
 14. DarkValley

  DarkValley

  Член од:
  11 јули 2014
  Мислења:
  779
  Допаѓања:
  220
  Што стикери ставаат? Или тие што ги нуди самиот Инстаграм или можи некои гифови што можиш да ги пребараш преку опцијата что ја нуди истиот.
   
 15. Biroto

  Biroto

  Член од:
  16 февруари 2015
  Мислења:
  28
  Допаѓања:
  4
  Каде може да се проверат најдобрите инста профили овде кај нас ?
   
  На коцка му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: