Instagram (официјална тема)

Член од
9 март 2012
Мислења
51
Поени од реакции
21
како може да си пишувам во ПМ на инста, од лап топ (иОС) ?
 
Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.772
Поени од реакции
2.075
некако ми беше хакнат профилот денес, го вратив преку емаилот,
можно е од unfollowers for instagram апликацијата да е хакнат, на друго место не се логирав?
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.150
Поени од реакции
3.419
Знае некој како да зголемам followers на инстаграм без да ги спамирам јас? Се работи за страна, не за личен профил :)
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Што е работава со инстаграм? Ми јавува ерор на акаунтот, ми ја пишува следната порака и се е блокирано, али не е само кај мене, туку и кај останатите што се околу мене го имаат проблемов.
Имате и други мака или?
  • Posts with captions that encourage violence or attack anyone based on who they arе
Само на web e вака, на телефон преку апликацијата е ок.
 
Член од
20 јули 2018
Мислења
2
Поени од реакции
1
Дечки, ај хелп.
Откако ми се апдејтираше софтверот на мобилен (имам Samsung S7 edge) ми се поремети Инстаграмот. Кога сакам да споделам нешто на инста стори, ако ставам ГИФ, не ми се постира... :(
 
S

staycalm

Гостин
Дечки, ај хелп.
Откако ми се апдејтираше софтверот на мобилен (имам Samsung S7 edge) ми се поремети Инстаграмот. Кога сакам да споделам нешто на инста стори, ако ставам ГИФ, не ми се постира... :(
Ако не си пробала, избриши дата и логирај се повторно, или најдобро избриши инста и пак симни. Ако проблемот се уште постои после тоа, симни ја како апк претходната верзија што работела и инсталирај ја.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.091
Поени од реакции
315
Ќе ти се среди со некој нареден апдејт. Донт паник.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
12 часа не лоадира нови постови, си седат само стари од порано. Кизнај шчо бидна, се поремети будалото...
 
Член од
24 август 2015
Мислења
238
Поени од реакции
343
ај дечки малку хелп ако можи ко ќе пробам да отворам инстаграм од пц небитно дали од хром опера или мозила ми вади само бланк пејѓ чаре некое спуштив ccleaner и напрајв clear cache ама пак истото
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.777
Поени од реакции
7.515
Кога прв пат имав допир со Android и дознав за Instagram го инсталирав но некако затоа што е само слики тогаш уште не гњавеа луѓе со видеа и ми беше тотално безвезе но последниве некој 2 и нешто години ми стана интересна ама ич не сум тип што сака многу да става слики, не знам можеби и тоа се должи што немам женска да смара да се сликаме или да те мотивира да и ти нешто ставиш на Instagram.

Tуку имам тука пишано ме нервира тоа што цели денови или цел живо многу луѓе го ставаат на Instagram. Ќе иде во кафана ајде стави слика, оди со дечкото/ девојката ајде слика или видео, па хаштази на англиски.. Јас имам долго Instagram но дури ланската година си ставив прва слика :) Повеќе сум на скролање, гледање и читање постови по социјалниве мрежи Facebook, Instagram.
 
Член од
14 мај 2010
Мислења
109
Поени од реакции
18
Дајте предлог за некоја апликација преку која може да се стават стикери на инстаграм стори? Барав доста на google play store, меѓутоа тие што ги најдов некако многу се ограничени во изборот, а и слабо се ажурираат. Кога ќе видам што се стикери се ставаат на стори, испаѓа дека овие апликации немаат што многу да понудат.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.091
Поени од реакции
315
Што стикери ставаат? Или тие што ги нуди самиот Инстаграм или можи некои гифови што можиш да ги пребараш преку опцијата что ја нуди истиот.
 
Член од
16 февруари 2015
Мислења
44
Поени од реакции
59
Каде може да се проверат најдобрите инста профили овде кај нас ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom