Instagram (официјална тема)

Дискусија во форумот 'Социјални мрежи' започната од Rickyyy, 28 март 2015.

 1. The Ocean

  The Ocean Money. Power. Glory.

  Член од:
  4 февруари 2016
  Мислења:
  139
  Допаѓања:
  65
  Аха, еве се снајдов. При првото отварање после апдејтот не сакаше, сега се е океј. Фала ви!
   
 2. shumecha.tableta

  shumecha.tableta Модератор

  Член од:
  26 декември 2013
  Мислења:
  2.581
  Допаѓања:
  13.368
  Кај мене нема ни зум, ни стори, ко што читнав треба да си го апдејтирам у Windows 10, на 8цава не фаќало. Ај, ми потребало. :D
   
  На Беркут му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Bomba5

  Bomba5

  Член од:
  12 јуни 2016
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  80
  Ако ја сменам профилната на инстаграм ке видат ли другите?
  Пример како на Facebook кога ја менувам профилната им излегува на другите дека сум ја променил. Па прашувам дали е исто и на инстаграм.
   
 4. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  6.293
  Допаѓања:
  6.813
  Nema da vidat
   
  На Bomba5 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Bomba5

  Bomba5

  Член од:
  12 јуни 2016
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  80
  А на Facebook да ја променам има ли некаква опција да не ја видат другите дека сум ја променил?
   
 6. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  6.293
  Допаѓања:
  6.813
  Smeni ja i gore u toa koj smee da ja vidi stavi samo ti
   
 7. Bomba5

  Bomba5

  Член од:
  12 јуни 2016
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  80
  Пиши ми пп да те прашам нешто. Бидејќи јас неможам да ти пишам.
   
 8. Shawn Spencer

  Shawn Spencer

  Член од:
  10 октомври 2011
  Мислења:
  2.757
  Допаѓања:
  2.745
  Кој ку*ац е она со activeuser.ig да ставиш стори и да ги тагнеш за да не ти избришат акаунтот до 25 јули?

  Некоја далавера прави некој сероња или? Пошто ако е официјално од инстаграм нели треба да има некое известување од нивна страна да верификуваш со мобилен, а не вакви глупости?
   
 9. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  6.293
  Допаѓања:
  6.813
  Koj moze da ti izbrise akaunt, nekoj virus e toa ne klikaj.
   
 10. Shawn Spencer

  Shawn Spencer

  Член од:
  10 октомври 2011
  Мислења:
  2.757
  Допаѓања:
  2.745
  Као демек од инстаграм тимот, шта веч али и мене ми изгледа fishy.
   
 11. kelaj

  kelaj

  Член од:
  9 јули 2017
  Мислења:
  381
  Допаѓања:
  77
  I na Instagram pocnaa da mi stigaat requesti od tetki. Davajte predlozi da drugi socijalni mrezi
   
 12. Bomba5

  Bomba5

  Член од:
  12 јуни 2016
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  80
  Snapchat
   
 13. kelaj

  kelaj

  Член од:
  9 јули 2017
  Мислења:
  381
  Допаѓања:
  77
  Umre
   
 14. cige

  cige Гостин

  Како на instagram да пристапам на log file-от?
   
 15. Jack123

  Jack123

  Член од:
  5 август 2016
  Мислења:
  91
  Допаѓања:
  14
  Здраво на сите, имам еден проблем со инстаграмот ако можи да ми помогните.
  Значи знајте сите дека преку ФБ се најавуваме на инстаграм, да и јас така но преесска од телефон поради некој проблем со инстаграмот го избришав и пак го симнав.
  Ама неможам да се најавам преку фб, напрајв, еднаш друг инстаграм ваљда дојде со истиот фб
  ама сега како да иам 2 инста на 1 фб
  и сега неможам да си го најавам стариот инста преку фб , а си го најавував до пред некое време
  кога одам login with fb ми дава, да пишам пас.
  Ај да си пратам на е-маил ама не си знам пас од емаилот.

  Некое решение ?

  фала
   

Сподели преку: