House of Cards

Член од
14 септември 2013
Мислења
112
Поени од реакции
43
Mozebi najdobra sezona do sega. Spejsi e bog. Petata sezona sigurno ke e posledna. Mislam deka mora da reshat nekoi raboti od minatoto, mislam deka vo novata sezona ke ima mnogu fleshbekovi.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Колку сјебани ликови...
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.664



Relationship goals. :icon_mrgr: Каков крај чоече!

Јас за жал не бев ја гледал трета сезона, и имав опак маратон. Иако е факин слоу драма, од чист респект ја симнав 90 гига, 2160п. Ниту на еден момент не ми здосади а изгледав турбо 26 епизоди. Какви пауер плеј моменти има а-у, психопативе следната сезона ќе го јадат дебело! Даг ми е исто омилен. У трета кога се опоравуваше се нервирав ако го скинаа. Немам зборови.

Трета сезона 9/10
Четврта сезона 10/10
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Јас стигнав до втора сезона, скоро трета, и дојдов само да пишам за единаеста епизода од втора сезона:vozbud::pos:
Кој кур бе ? :bance:
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Требит да се молат да не е како него. :pos:
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.839
Многу сум задоволен од сезонава, ми пружи добро возење во неколкуте дена што ги изгледав до крај.
Сезонава имаше се од борбата меѓу Френк и Клер, па до нивната борба против сите останати.

Сеуште сум под импресии од сезонава (ја завршив пред 5 мин), ќе ја прочитам темава и ќе видам ако треба и подетално да се дообјаснам.

п.с Само едно неможев да сфатам, од кога почна бе Даг да има совест???
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Многу сум задоволен од сезонава, ми пружи добро возење во неколкуте дена што ги изгледав до крај.
Сезонава имаше се од борбата меѓу Френк и Клер, па до нивната борба против сите останати.

Сеуште сум под импресии од сезонава (ја завршив пред 5 мин), ќе ја прочитам темава и ќе видам ако треба и подетално да се дообјаснам.

п.с Само едно неможев да сфатам, од кога почна бе Даг да има совест???
Имаше совест и со курвата на Питер Русо.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Само што ја догледав последната сезона, среќа не ја откажав додека не се појави Конвеј, и не се врати приказната на Хамершмит, затоа што мислев дека таа одамна е закопана.

Следната сезона сакам да се фокусираат на падот и легалната борба на сите грешници досега, затоа што ваму каде што дојде Френк дојде поради дебилните грешки што ги правеа неговите противници, значит не ми се веруваше претцедател на Америка да биде толку глупав како Вокер, незнам повеќе беше сајнс фикшн него драма и РЛ.
 
Член од
24 октомври 2012
Мислења
810
Поени од реакции
509
Јa пoчнaв пред некoј ден, дo пoлoвинa нa третaтa сезoнa сум и имaм сaмo пoфaлни збoрoви. Нo глумaтa нa Кевин Спејси е тoa штo ме терa дa јa гледaм нaјмнoгу. Еднoстaвнo чoвекoт е живa легендa. Инaку серијaтa ме нaтерa дa рaзмислaм дaли и вo реaлниoт пoлитички живoт, луѓетo не гледaaт кaкви средствa дa упoтребaт и нa кoј нaчин, сaмo зa дa дoбијaт пoгoлемa мoќ. Мoжеби не вo тoлкaвa мерa кoлку вo серијaвa, нo сигурнo се случувaaт мнoгу скaндaлoзни нaстaни дaлеку oд oчите нa јaвнoстa. Сегa кoгa гледaм рaзни изјaви нa нет oд пoлитичaри, не ги гледaм и интерпретирaм нa истиoт нaчин кaкo претхoднo. Еднoстaвнo мнoгу пoвеќе сoмнеж имaм сегa зa мнoгу рaбoти вo живoтoт вo целинa.
9/10 oд мене, бaрем дoдекa не јa изгледaм и четвртaтa сезoнa.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489

Kajgana Shop

На врв Bottom