House of Cards

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ееј кога ќе видам дека некој пишал ОДМА ми текнува на Клер и Доналд сцената од последнава сезона. Ти фалат вика N & T до иницијалите :pos:
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.610
Поени од реакции
11.154
Да почнувам да ја гледам серијава ? 1 - 10 спроде вас ?
Јас да сум сега на твое место не би ја почнувал.
Дефинитивно серијава не е за мене, ај што ми е досадна повеќето време, па и епизодите траат по 1 саат.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Јас не ја завршив третата сезона, неможам...како само газеше Франк првата сезона, сеа ништо.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
6та сезона ќе биде последна...причина? Дешавката со Кевин Спејси.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Јас не ја завршив третата сезона, неможам...како само газеше Франк првата сезона, сеа ништо.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
Епа јбг не е ова вмро, не дека во САД се е чисто ама секако дека ќе те фатат кога тогаш и не можеш да купиш се :D
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Епа јбг не е ова вмро, не дека во САД се е чисто ама секако дека ќе те фатат кога тогаш и не можеш да купиш се :D
Iskreno ocekuvanjata za tretata mi bea pogolemi udari za Underwood od hamershmit ili kako i da se vikase, no i toj del dodeka gledav mnogu bavno se razvivase a ovaj stana pasiven i ednostavno nemase sto da se prati.

Toj protivkandidatot bese na rab na mentalen brake down i toa e toa.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.234
Поени од реакции
41.546
realno redno e i da ja zavrsat, inace od netflix izjavija deka meseci prethodno bilo reseno ovaa da bide posledna, e sea prasanje e ova kolku e tocno ali ima osnova i za takvo nesto so ogled deka too much ke e da ima poveke od edna sezona serijava.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
Kevin Spacey created a “toxic” work environment on the set of “House of Cards” through a pattern of sexual harassment and assault, eight employees who work on or used to work on the show
 
Член од
24 октомври 2012
Мислења
810
Поени од реакции
509
Како бе така цело време молчеле до сега? А еден се изнесе за нешто вакво контроверзно одма следи лавина на слични обвинувања. Како е можно досега да се однесувал на ваков непрофесионален начин, а сите да молчеле за тоа?
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.665
Како бе така цело време молчеле до сега? А еден се изнесе за нешто вакво контроверзно одма следи лавина на слични обвинувања. Како е можно досега да се однесувал на ваков непрофесионален начин, а сите да молчеле за тоа?
Сега скоро сите кои што ги погледнал и кон кои што бил пољубезен се чувствуваат згрозени и загрозени, покрај оние што навистина биле жртви. Некои гледаат да измолзат ќар од ситуацијава, други се глувци кои не сакаат да тонат со Спејси и мијат раце од серијата. Сега фали уште целокупната машка екипа од The Usual Suspects да се пожала од Кевин.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
Se cuv preeska so Kay, ova sve u poverenje, mu se zakanile golemite ko Weinstein i slicnite da otide zrtveno jagne ko pogolema faca da svrti vnimanie, pa na smetka na toa pak ke dobival ulogi u idnina i ke go prezivee ova, ako nejkel - uloga nemalo da vide osven u Hallmark filmovi.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom