Homeland

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
Некој да ми каже како го преживеа Сол нападот? беше во првата или втората кола..
одлична сезонава, се надевам ќе продолжат и наредната.
Дар ќе испадне во право за се што кажа за Мадам Президент...
највеќе ме изнервира што О'Киф не го успасија или отепаа... одвратно створење!
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.538
Поени од реакции
62.417
Ауф, колку ме само занимаше што имаше на таблетот што го имаше во раце Мадам Президент...
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Некој да ми каже како го преживеа Сол нападот? беше во првата или втората кола..
одлична сезонава, се надевам ќе продолжат и наредната.
Дар ќе испадне во право за се што кажа за Мадам Президент...
највеќе ме изнервира што О'Киф не го успасија или отепаа... одвратно створење!
Сол и јас не сфатив, прво помислив дека он страда во нападот заедно со главниот на претседателкава...после се изненадив кога го видов жив.
Инаку страшно добра сезона изјавија, после средно жалосни две сезони, ова беше епик добро склопено, иако не беа на Блискиот Исток или Африка.
Обновена е за нова сезона?
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
Сол и јас не сфатив, прво помислив дека он страда во нападот заедно со главниот на претседателкава...после се изненадив кога го видов жив.
Инаку страшно добра сезона изјавија, после средно жалосни две сезони, ова беше епик добро склопено, иако не беа на Блискиот Исток или Африка.
Обновена е за нова сезона?
обновена е за две нови сезони, 7-ма и мислам планираат да заврши со 8-ма!
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
Одличен старт. Ми се допаѓа продолжението на приказната од 6та сезона
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Минатата сезона беше со германката, кога Квин се жртвуваше на крај така?
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
Солидно се одвива новата сезона на Хоумленд
 
Член од
30 април 2013
Мислења
267
Поени од реакции
79
Ја изгледав 7 епизода 7 сезона,и не можам а да не помислам на ова труењето во Британија.Реалноста и фикцијата веројатно се преплетуваат.Дали воопшто нешто што гледаш на телевизијата не е спинирано?Ех да,еден спојлер мал за оваа епизода,Кери пак се пердаши,ок,шпионско пердашење, no hard feelings.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Ја изгледав 7 епизода 7 сезона,и не можам а да не помислам на ова труењето во Британија.Реалноста и фикцијата веројатно се преплетуваат.Дали воопшто нешто што гледаш на телевизијата не е спинирано?Ех да,еден спојлер мал за оваа епизода,Кери пак се пердаши,ок,шпионско пердашење, no hard feelings.
Ништо ново за Хоумленд, после првите две сезони они се движат со она што навистина се случува во светот и Америка и прават некоја своја приказна базирана на тие настани.
 
Член од
30 април 2013
Мислења
267
Поени од реакции
79
Ја гледав вчера 8 епизода,и веќе би можело да се финишира со некоја политичка коректност.Искрено,во овие серии многу ме нервира кога сценаристите поставуваат некоја ситуација,која се граничи со имбецилност.Веројатно за америчка пуканки публика тоа е добро но да ја споредиш оваа со британските шпионски серии од 80/90 г.,е глупаво.Ако сте гледале некои од тие ладни клаустрофобични серии,на кои не им требаше ефекти или експлозии,на секој 5 минути,ќе ја видите разликата.Ама,тоа е .Макар што и оваа каква што е си има некои моменти,на пример таа манипулација,со народот,медиумите,е горе/долу реална.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.611
Поени од реакции
11.154
Кери ми го пука филмот.. цело време е напната нешто, се нешто се дере.. дај бе смири се жено.

П.С Доста им беа 7 сезони.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom