Homeland

Член од
14 април 2012
Мислења
31.521
Поени од реакции
62.374
Веќе и знаеш како ке изреагира, плус начисто се изгубија со втората епизода од сезонава. Во изминативе 3 недели гледав се од почеток до крај, и сезоната со Германија и таа потоа, се забележува опаѓање на квалитет, на приказната, на актерите.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Сезоната им е така-така. Не им е најслабта што ја имале, далеку од најдобрата, ама ова се ќерка и, повуци потегни веќе многу ми оди на живци.
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.397
Поени од реакции
7.846
За срамота е последната епизода :rolleyes: штета, интересна серија беше.
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.397
Поени од реакции
7.846
Повеќе отпор од полицијата имаше во нашето Собрание на 24 април
ГРУ военото разузнавање е далеку помоќно од "цивилното" СВР во секој поглед, сцената е смејурија, најтрагично е шо ФСБ има целосна контрола на интерната безбедност во Русија посебно во поглед на контраразузнавање.

Настрана фактот шо безбедносните служби на САД ги направија некомпетентни тотално, претседателот на САД ослободен од должноста...ептен ја утнаа работата. Не дека немаат советници и не знаат, сензационализам продаваат едноставно.

Ова во време на Јелцин не би се случило во Русија, не пак сега. САД немаа ваков продор од КГБ за време Студена војна...:tapp:

Ептен.
 
Последно уредено:
Член од
14 април 2012
Мислења
31.521
Поени од реакции
62.374
Макс успеа да најде планови на најбезбедната зграда во Москва, да влезе во фидот на камерите за помалку од 5 минути. :pos:

Единствено нешто што вредеше од епизодава е што Јевгениј им го закачи и за Југославија, и за Косово, и за Ирак. За сите војни.
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
Ок сезонава до сега, освен последнава епизода. Дури и тие политички игри и повикување на 25 амандман не се невозможни. Ама ова во последнава епизода со настаните во Русија беше ставрно претерано. Па и да сакаше овој да ја најде и насилно да ја земе Симон, сигурно има триста други опции место вака јавен напад. Наивно ептен. Можеле триста начини да смислат сценаристите ама ова им изгледало најпомпезно и со најмногу акција.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.910
Вечер е финалето на оваа сезона, се надевам и на серијата.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.521
Поени од реакции
62.374
Одобрени се за уште една сезона чинам...
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.910
Одобрени се за уште една сезона чинам...
Season eight of Homeland is set to be the final one for the Showtime political drama.

Speaking about the end of the show, actress Claire Danes said in a recent interview: "Yeah, that’s it.”
 
Член од
30 април 2013
Мислења
267
Поени од реакции
79
Изгледана и последната,очекуваш катарза,ја нема.финишот слаб.Инаку ако гледаш во сериите амерички не можеш да се оттргнеш од мислата дека се всушност тешка пропаганда.Се сеќавам дека на некој напис,баш за Homeland,сезоната во Пакистан,и баш на интернет имаше коментари претежно од Американци,дека Пакистанците се дволични копилиња,ич не се сојузници,и слични.И сега јас се прашувам кој е овде гостин,сменете за оваа сезона,Русија со Пакистан.Значи.добро е кога,конкретно за Русија,Америте ја контролираат власта,ја пљачкаат земјата,со помош на секакви агенции пенетрираат во сите пори на општеството,но кога истото ќе му го направи некој друг (поздрав Велес),и ќе добијат кловн за претседател,е тоа е катастрофа.
Инаку најреална слика за пропагандата во Homeland ,и замислената слика во огледалото на Америка,која тие си ја замислуваат тука.
https://twitter.com/Bega_bez_Ega/status/985893756229636096
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.910
Ако се секавам добро во Хоумленд катарзата е речиси секогаш во епизода 9. Последната обично само се собираат парчињата од истата.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Ја прати ли некој уште серијава. Почна осмата сезона, според мене доста солидно... ми се допаѓа серијата, иако има многу долги паузи и забораваш дури како завршила претходната.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.910
Очај од рангот на сезона 3
Ја прати ли некој уште серијава. Почна осмата сезона, според мене доста солидно... ми се допаѓа серијата, иако има многу долги паузи и забораваш дури како завршила претходната.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Ја изгледа ли некој серијава до крај?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom