GTA IV

Член од
22 јули 2010
Мислења
778
Поени од реакции
447
Се убаво си ја симнав и инсталирав, но имам проблем со играва, кога ќе ја пуштам да ја играм премногу ми лагира, до компјутерот ми е или има нешто решение оти слушам сама од себе си имала "мана" шо кочи

п.с перформансите на компјутерот ако е до него кажете да не барам решение :(

Графичка: AMD Radeon HD 7700 Series
Процесор: Intel Pentium G630
Рам: 8.00GB
Матична: Gigabyte H61M-S1
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.046
Поени од реакции
3.301
Се убаво си ја симнав и инсталирав, но имам проблем со играва, кога ќе ја пуштам да ја играм премногу ми лагира, до компјутерот ми е или има нешто решение оти слушам сама од себе си имала "мана" шо кочи

п.с перформансите на компјутерот ако е до него кажете да не барам решение :(

Графичка: AMD Radeon HD 7700 Series
Процесор: Intel Pentium G630
Рам: 8.00GB
Матична: Gigabyte H61M-S1

Сигурно не си ги ставил сите пачови.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.046
Поени од реакции
3.301
Не те разбрав баш најдобро, кој пачови треба да ги ставам? линк ако може по ПП ако треба да симнувам нешто

СЕКОГАШ кога инсталираш игра, си бараш најнови пачови што има за неа, ги инсталираш и дури после почнуваш да играш. На piratebay ги има, пиши GTA IV ALL PATCHES + CRACK + XLIVE DLL FIX
 
Член од
4 ноември 2013
Мислења
113
Поени од реакции
20
Да ве прашам во врска со GTA 4 ONLINE. Дали можеш сам да си играш во Free Mode? Колку што разбрав све било исто како Single Player, имало луѓе што шетаат и возат коли и слично.
Исто така ме интересира дали можеш да влагаш у коли на луѓе и дали можеш да имаш женска во GTA 4 ONLINE.
 

Velix

Kirk Hammett
Член од
18 мај 2012
Мислења
674
Поени од реакции
207
Да да како да ја играм мултиплеер ако може да ми кажете и мене :D.
 
Член од
8 октомври 2011
Мислења
44
Поени од реакции
8
пред некое време ја инсталирав GTA IV , ама имам еден проблем шо неможам графиката да ја подесам....како и да напрам самото по дефаулт е.....некоја помош ?
иначе имам 8гб рам ддр 3 , и3 процесор на 3гхц , графичка џиФорс 630 гт на 4гб
any idea ?:place:
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.046
Поени од реакции
3.301
пред некое време ја инсталирав GTA IV , ама имам еден проблем шо неможам графиката да ја подесам....како и да напрам самото по дефаулт е.....некоја помош ?
иначе имам 8гб рам ддр 3 , и3 процесор на 3гхц , графичка џиФорс 630 гт на 4гб
any idea ?:place:

Графичката е многу слаба, другото е ОК.
 
Член од
8 октомври 2011
Мислења
44
Поени од реакции
8
Recommended PC Specifications for GTA 4

  • OS: Windows Vista - Service Pack 1 / XP - Service Pack 3
  • Processor: Intel Core 2 Quad 2.4Ghz, AMD Phenom X3 2.1Ghz
  • Memory: 2 GB (Windows XP) 2.5 GB (Windows Vista)
  • 18 GB Free Hard Drive Space
  • Video Card: 512MB NVIDIA 8600 / 512MB ATI 3870
--- надополнето: 29 јануари 2014 во 18:33 ---
Се ми е појако од ова , како можи да ми е слаба графичката ?
--- надополнето: 29 јануари 2014 во 18:33 ---
Се ми е појако од ова , како можи да ми е слаба графичката ?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.046
Поени од реакции
3.301
Recommended PC Specifications for GTA 4

  • OS: Windows Vista - Service Pack 1 / XP - Service Pack 3
  • Processor: Intel Core 2 Quad 2.4Ghz, AMD Phenom X3 2.1Ghz
  • Memory: 2 GB (Windows XP) 2.5 GB (Windows Vista)
  • 18 GB Free Hard Drive Space
  • Video Card: 512MB NVIDIA 8600 / 512MB ATI 3870
--- надополнето: 29 јануари 2014 во 18:33 ---

Се ми е појако од ова , како можи да ми е слаба графичката ?
--- надополнето: 29 јануари 2014 во 18:33 ---
Се ми е појако од ова , како можи да ми е слаба графичката ?

1. Пиши ја твојата конфигурација
2. Дали ги стави најновите пачови за играта?
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
2.711
Поени од реакции
2.059
Најверојатно ти е тоа проблем со кракот ако не можеш да ги местиш опциите за графиката. Симни пач и крак од Razor1911.
 
Член од
8 октомври 2011
Мислења
44
Поени од реакции
8
Најверојатно ти е тоа проблем со кракот ако не можеш да ги местиш опциите за графиката. Симни пач и крак од Razor1911.

Фала м сигурно е до то :cuc:
--- надополнето: 30 јануари 2014 во 16:19 ---
Најверојатно ти е тоа проблем со кракот ако не можеш да ги местиш опциите за графиката. Симни пач и крак од Razor1911.

Фала м сигурно е до то :cuc:
--- надополнето: 30 јануари 2014 во 16:23 ---
1. Пиши ја твојата конфигурација
2. Дали ги стави најновите пачови за играта?

OS:Windows 7 Ultimate 64 bit (6.1, Build 7601) Service Pack 1
Processor: Intel(R) Core(TM) i3-3220 CPU @ 3.30GHz (4 CPUs), ~3.3GHz
Memory: 8192MB RAM (8GB)
DirectX Version: DirectX 11
Card name: NVIDIA GeForce GT 630
Display Memory: 4095 MB (4GB)
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.046
Поени од реакции
3.301
Фала м сигурно е до то :cuc:
--- надополнето: 30 јануари 2014 во 16:19 ---Фала м сигурно е до то :cuc:
--- надополнето: 30 јануари 2014 во 16:23 ---OS:Windows 7 Ultimate 64 bit (6.1, Build 7601) Service Pack 1
Processor: Intel(R) Core(TM) i3-3220 CPU @ 3.30GHz (4 CPUs), ~3.3GHz
Memory: 8192MB RAM (8GB)
DirectX Version: DirectX 11
Card name: NVIDIA GeForce GT 630
Display Memory: 4095 MB (4GB)

Проба ли со пачовите? И графичкава не ти е нешто нај за играва, ама ќе помогнат пачовите многу.
 
Член од
31 август 2012
Мислења
127
Поени од реакции
17
Има некој добар мод со реални автомобили за Episodes From The Liberty City или некој пач?
 
На врв Bottom