GTA IV

Член од
4 ноември 2013
Мислења
113
Поени од реакции
20
Дали на овој компјутер ќе може да се игра GTA IV без лаг?

Intel Core i3-4130 3.4 GHz
MB ASROC H81M-GL3
4 GB DDR3 RAM
1000 GB HDD
nVidia GT 630 - 2 GB
DVDRW
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.673
Поени од реакции
7.159
Член од
4 ноември 2013
Мислења
113
Поени од реакции
20
А дали мислиш дека со овој процесор ќе можам да ја играм GTA V? Нели во септември излага па ако треба ќе купам нова графичка, битно процесорот да е ок.
 
Член од
30 август 2009
Мислења
261
Поени од реакции
78
Ke mi pomogne nekoj kako da go resham problemot so manual activation?

Unlock code:
SERIAL:

kakvi kodovi treba da se vnesat ?
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.016
Поени од реакции
4.960
Крак.

Ваљда не си ја земал оригинал?
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.016
Поени од реакции
4.960
Kupena mi e ,valjda originalot e

Ако ја зема на стим, ти го дава кодот десно. Ќе видиш линкс, и 7-мо по ред е CD-Key.
Ако си ја земал од друго место, дигитална верзија не знам да ти помогнам.
Ако ти е физичка, барај на кутијата.
 
Член од
1 октомври 2011
Мислења
133
Поени од реакции
67
Ја инсталирав GTA IV
Еве ги спецификациите на лаптопов..
Intel Core i5 -4200U 2.30 GHz
RAM: 4 Gb
AMD Radeon HD 8670M
Графиката ми е на минимално и пак ми сецка... Што може да е проблемот, ве молам помош. :)
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
11.113
Поени од реакции
11.675
Ја инсталирав GTA IV
Еве ги спецификациите на лаптопов..
Intel Core i5 -4200U 2.30 GHz
RAM: 4 Gb
AMD Radeon HD 8670M
Графиката ми е на минимално и пак ми сецка... Што може да е проблемот, ве молам помош. :)
инсталирај пачови.
 
Член од
3 март 2013
Мислења
292
Поени од реакции
334
зарем е можно да има само неколку сервери за мултиплеер ? :sick:
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
11.113
Поени од реакции
11.675
Еј инсталирав пач..
Вчера се океј си беше, ама денеска графикава ме зафркава нешто.... Нема ни луѓе ни коли.. Ве молам за помош!
сите пачови еден по еден инсталирај ги, не само најновиот
 
Член од
1 октомври 2011
Мислења
133
Поени од реакции
67
сите пачови еден по еден инсталирај ги, не само најновиот
Еј, пак јас... Ги инсталирав сите пачови и ставив крак и се останато, ја уклучувам играта и заглавува после кликањето на START. Вртат тоа сликите со ликовите од играта. Предлог што би можело да биде?!
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
11.113
Поени од реакции
11.675
Еј, пак јас... Ги инсталирав сите пачови и ставив крак и се останато, ја уклучувам играта и заглавува после кликањето на START. Вртат тоа сликите со ликовите од играта. Предлог што би можело да биде?!
I have no idea, види директ икс, драјвери, пробај да ја преинсталираш пак одново.
 
На врв Bottom