Gotham

  • Креатор на темата Hurin
  • Време на започнување

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.583
Поени од реакции
13.220
The Flash повеќе ме бендиса, а имав далеку помали очекувања, презабавна ми е и интересни споредни ликови, кој што е фан нека симни, 4 епизоди се излезени и Мајкл факинг Скофилд е негативец. :D
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.016
Колку беше најчизи дешавката во полициската станица. :cenzura: Штета што ми го намали впечатокот бидејќи остатокот од епизодата беше баш супер.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
И заклучок? skip така? : /
 
J

jinxed

Гостин
Немам прочитано ниту еден стрип за Бетмен или Готам воопшто, и според досега што изгледав, серијава е интересна за следење. Сметам дека оценката на ИМДБ е превисока, и фалат на серијава малце повеќе разработени карактери и приказна.
Омилен лик ми е Фиш Муни, опасно глуми типкава и во глобала интересен лик е. После неа иде Пингвинот, многу јасно зошто. Малиов бетмен ми е онака, малце неочекував дека толку рано ќе се впушти во потрага по убицјите и дека Алфред ќе го учи да се бори против криминалнот, затоа што се водам според филмовите на Нолан кои убаво го прикажаа Брус Вејн кој нема никаква врска со тоа дур не отиде во League of Shadows или да патува во странство.
И да, заборавив да пишам, Гордон ми е мех, онака средно жалосно. Булок е каде-каде поинтересен лик.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Уффф се подобри и подобри се епизодиве. Браво. :cuc::cuc::cuc::cuc:
 
Член од
7 јули 2014
Мислења
1.243
Поени од реакции
1.162
Шo и фaли нa серијaвa бе експерти? Не беше спектaкулaрнa првите 2-3 епизoди aмa се пoдoбрувa. Глумaтa нa Фиш и нa Пингвинoт се супер, истo и нa кетгирл.
 
H

HoT IcE

Гостин
Што не кажете дека серијава го дигнала квалитетот на епизодиве бе?
Последниве 6-7 епизоди се одлични. Особено таа за младиот Џонатан Крејн а.к.а Scarecrow и татко му. Обавезно продолжете ја серијава ако сте ја заебале пред 10та епизода како мене.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.016
Јас ја прекинав околу 6-7 епизода негде, не дека беше лоша туку ме мрзеше да ја чекам недела за недела. Па некако ми спласна ентузијазмот ама дека нема што да се гледа ќе ја продолжам изгледа.
 
H

HoT IcE

Гостин
Јас ја прекинав околу 6-7 епизода негде, не дека беше лоша туку ме мрзеше да ја чекам недела за недела. Па некако ми спласна ентузијазмот ама дека нема што да се гледа ќе ја продолжам изгледа.
Обавезно, јас ја прекинам на 8ма, и почнав со деветта, и веќе подобра 10та епизода. Наваму се подобри и подобри, како и да е, сеуште не е на некое ниво ама итекако е подобра од Флеш, Ероу и сличните.
 
W

wicked_1

Гостин
Незнам у кој правец иде оваа серија, ама не ќе да ја држи таа оцена уште долго. Продуцентот ми стои изгубен, манипулира со секоја наредна епизода, не постои концепт нема на повидок ни некое финале или хајлајт т.е нема што гледачот да очекува. Единствено што е сигурно дека ќе има вадење на нови ликови како и досеа кои ќе бидат претежно негативци, и така у некој круг за да се задржува од страна внимание. Дијалозите исто опаѓаат, репетитивни сцени нон стоп помеѓу централните ликови, згора на се и Бен Мекензи(Гордон) се труди премногу да ја пренесе улогата, и е преполн со overplayed сцени, најасален лик излезе Алфред. Доста и беше.
 
H

HoT IcE

Гостин
Дада, ја усраа на крај. Почна мех продолжи накај досадно, па ја оправија, и пак ја усраа на крај. И баш ти е забелешката на место дека делува како без концепт, не вреди да трошиш време.:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom