Gotham

  • Креатор на темата Hurin
  • Време на започнување

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.302
Поени од реакции
14.669


Серијава ќе биде приквел, ќе се базира на почетокот на кариерата на детективот Џим Гордон како и младоста на Брус Вејн.
се поврзано на младите почетоци на овие двајца ликови и нивниот развој до тој претпознатлив степен кој ние сите го познаваме, DC имаше добра замисла со smallville кој беше прилично добор шоу, сега доаѓа на ред темниот Витез и се поврзано околу него. фала богу имаат добра телевизиска продукција позади нив а и кастингот е прилично ветувачки.
се надевам дека нема да подлегнат како со arrow кој е на граница на фијаско и дека FOX се каде каде поголема телевизија од CW.
автор на серијата е Бруно Хелер, човекот кој пишуваше за менталист и рим, добро е што нема многу хајп за серијава и може да се работи без притисок, малку FOX имаат навика да ги откажуваат по една сезона ама сметам дека серијава ќе има потенцијал за да се рамни со smallville па и да стани една од подобрите модерни серии за суперхерои.

детали за серијава нема да кажам многу само дека се планираат отприлика 13 епизода барем за првата сезона. серијата почнува на есен.
како најавени ликови ќе бидат : Two Face, catwoman, penguin, poison ivy итн.

еве и трејлерот е стигнат
да се надеваме дека ќе биде многу подобра од arrow :D
 
Последно уредено:

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.854
Поени од реакции
5.886
Би требало да биде, FOX ангажира квалитет, додека CW ангажира лепота.:D
Не дека Ероу е лоша, ама сепак...

Го видов прееска трајлерчето и изгледа интересно. Ќе се гледа, ваљда нема да се згреши.
Гордон е овој од OC, така?
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.302
Поени од реакции
14.669
да тој е :)


има фаца за пингвин :D
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.126
Поени од реакции
14.290
Премногу непотребен хејт добива стрелата :D
Не е лоша серија за тепање време, има колку толку интересна приказна.

А серијава иде на watchlist дефинитивно, трејлерот делува интересно.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.302
Поени од реакции
14.669
како шо е најавено во трејлерот, може да биде како cop show. полицијата и огромниот процент на криминал и корупција во тој проклет град, ќе се покажи вајлда и како Џим ќе му стани херој на Брус.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.256
Поени од реакции
41.144
Бетмен ќе го има? :D
 
Член од
12 јануари 2014
Мислења
1.435
Поени од реакции
1.892
Само кога му ја видов шмугавата фаца на тој од О-си.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
4.956
Поени од реакции
15.124
Фантастично изгледа и задолжително ќе го гледам. Сите овие серии и филмови како Arrow, Flash, Man of Steel 2 + Batman и Wonder Woman и сега Gotham ќе кулминираат со Justice League филм за кој сите сонуваме но не смее да се брза.

Само да кажам дека многу мразам baby Penguin, baby Catwoman, baby Ivy, baby Ridler, baby Batman и тоа што изгледа дека ќе се измислува нова приказна каде што ќе испадне дека сите тие биле другари од детство али ете нешто ќе им се случи и сега се скарани. Не би требало да го внесат Joker, не сега па и во наредните DC материјали (ризично е да се смени Heath Ledger волку рано на филмска лента но најмногу бидејќи преку глава им е на фановите од него во Arkham сериите) Но се уште ништо не се знае како ќе се одвива серијата така да се ова е прелиминарно.
 
Последно уредено:

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.269
Поени од реакции
17.954
Еј глума ќе има во серијава изгледа...

Добро е може да се гледа, поглупо претставена од Ероу не верувам да биде.
А кој е малиов шо го ќе го глуми Брус Вејн? Познат ми е од некаде, не ми текнува од каде.

Едит: Леле кое дете било, една од најнапорните фаци шо се имаат појавено на ТВ...
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.529
Поени од реакции
2.751
katastrofa canceled posle prva sezona...
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.265
Поени од реакции
8.233
Ауу ајде ајдее!
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.328
Поени од реакции
3.811
најверојатно само Брус Вејн, за бетмен евентуално многу подоцна ако така и се цели серијава :)
Исто како Smallvile ќе биде. Таму Superman многу подоцна се појави. Почетоци за Супермен беше тоа, а ова почетоци за Бетмен.
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
9.736
Поени од реакции
22.818
Исто како Smallvile ќе биде. Таму Superman многу подоцна се појави. Почетоци за Супермен беше тоа, а ова почетоци за Бетмен.
Не исто, овде Брус ќе биди во втор план. Во прв е Гордон, градот и криминалот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom