Gotham

  • Креатор на темата Hurin
  • Време на започнување
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Серијава одамна не се обидува да се наметне како нешто сериозно или уникатно. Мене баш затоа ми се свиѓа. Правена е баш по мерак на Бетмен фановите. Само во ваква серија би прифатил негативци како Mad Hatter или Ventriloquist. И тоа е баш интересно изведено.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587

Мислења за ова? Мене ми е чудно, не ми личи многу на Џокер. Не знам што им требаше сега пак драстична промена во изгледот. Ама е creepy до даска, им давам рака за тоа.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Го гледаше некој друг финалето? Како ви се бендиса?

Мене ми беше океј. Сосема добар крај за ваква серија. Како што пишав погоре, ова беше луда серија. Мене ми беше баш guilty pleasure овие неколку години. Никогаш не ја сфаќав сериозно и баш затоа ми се свиѓаше. На моменти беше толку истрипана на раб на откачен цртан филм, ама се гледаше дека цело време се трудат да им излезат во пресрет на фановите. Се поврзав и со ликовите, а и актерската екипа беше добро склопена. Така да можеше да биде подобро ама и вака е океј. Како Бетмен фан, оваа серија мислам секогаш ќе ми биде во добро сеќавање.

Two thumbs up и за последната сцена.
- Who is he? - He's a friend... (y)
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Не ми се допадна финалето.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Го гледаше некој друг финалето? Како ви се бендиса?

Мене ми беше океј. Сосема добар крај за ваква серија. Како што пишав погоре, ова беше луда серија. Мене ми беше баш guilty pleasure овие неколку години. Никогаш не ја сфаќав сериозно и баш затоа ми се свиѓаше. На моменти беше толку истрипана на раб на откачен цртан филм, ама се гледаше дека цело време се трудат да им излезат во пресрет на фановите. Се поврзав и со ликовите, а и актерската екипа беше добро склопена. Така да можеше да биде подобро ама и вака е океј. Како Бетмен фан, оваа серија мислам секогаш ќе ми биде во добро сеќавање.

Two thumbs up и за последната сцена.
- Who is he? - He's a friend... (y)
Ја догледав пред некој ден, и мене ми се допадна финалето. Сцената на крај беше закон. Најголем впечаток во поглед на изведбата и ликот ми остави Пингвинот, а најголема инспирација Гордон. На моменти се чудев како е можно да биде таков карактер и покрај сите срања што му се случуваа и на градот и на него самиот, да остане мотивиран и толку принципиелен. Огромен товар имаше постојано, нереално беше како издржува. На моменти мислев дека е суициден. Само не ми се допадна тој моментот со Барбара, некако ми се чинеше како набрзинка вметнат, да не ставам сега спојлери али како и да е, одлична серија (y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom