Game of Thrones

Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Напнува тоа што читате на Редит па си ги претставувате ко свои. Три години никој не ја спомна црвенокосата, па оддеднаш „ви текна“ каде е, ја нема, зошто не се појавува за бан, епизодава да никне, од нигде никаде.

grocne
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Во спредба со Battle of the Bastards ова беше гола вода. Не дека беше лоша битката, ама сите очекувавме многу повеќе. Нормално серијата ни ги крена стандардите. Премногу мрачно беше, тоа беше најголема мана, ништо не се гледаше, мислев дека е до мојот лаптоп.
Искрено очекував некако да умре во ерпизодава NK, оти ако не умреше не гледав начин како би преживеале сите. Ќе останеше само Серсеј и толку. Ама дека умре нелогично тоа е факт, од нигде никаде Арја се појавува преку милион волкери. Освен ако не си го сменила лицето не знам како би прошла покрај толку волкери. Очекував да си разменат по некој збор NK и Бран и на крај Бран некако да го заебе.

Ваљда ќе кажат по нешто за NK, па дури и да го вратат оти искрено не знам што ќе прават уште 3 пати по саат и пол. Ваљда нема да се тепаат за тронот три епизоди 10души со 2 драгони против толкава армија на Серсеј.[DOUBLEPOST=1556546662][/DOUBLEPOST]На Џорах да му се крене споменик, најголеми муда покажа во серијава.
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.342
Поени од реакции
3.119
За разлика од претходниве, оваа епизода најдобра беше....
Она "љутото дете" како само ја командуваше одбраната ;)(не смее никој да и писне)...го уби џинот со изненаден но прецизен, смртоносен удар во десното око;)...
Се на се' супер епизода.
Спојлер:
Пријатно....
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Мелисандер и Бран знаеја цело време како се ова ќе заврши на крајот, не за џабе со ладни глави цело време беа и немаше воошто страв кај нив. Мелисандер имаше кажано дека знае дека ќе умрее на Вестерос и биткава и е мисијата. Спомна нели и за Берик дека неговото е завршено и дека е враќан во живот само заради биткава, најверојатно Арја да ја спаси.
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.606
Поени од реакции
12.390
Мелисандер и Бран знаеја цело време како се ова ќе заврши на крајот, не за џабе со ладни глави цело време беа и немаше воошто страв кај нив. Мелисандер имаше кажано дека знае дека ќе умрее на Вестерос и биткава и е мисијата. Спомна нели и за Берик дека неговото е завршено и дека е враќан во живот само заради биткава, најверојатно Арја да ја спаси.
Курац знаше Мелисандре. Од толку што знаеше се, на пола Вестерос им рече дека се ветениот принц. Бран гледа минато, не иднина. Барате мани, праите теории, а се имате заборавено што се дешавало низ сезониве. Али битно да се пиши нешто.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.125
Поени од реакции
25.516
Курац знаше Мелисандре. Од толку што знаеше се, на пола Вестерос им рече дека се ветениот принц. Бран гледа минато, не иднина. Барате мани, праите теории, а се имате заборавено што се дешавало низ сезониве. Али битно да се пиши нешто.
Што има толку страшно во барањето маани?
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.606
Поени од реакции
12.390
Што има толку страшно во барањето маани?
Ништо. Ако бараш мани врз база на ТВ серијата. Проблемот е што голем дел бараат ( бараме ) мани врз база на тоа што си прочитал низ книги или теории или што ти знам што.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.858
Поени од реакции
34.893
Нели му кажа Мелисандре и на Варис дека ќе умре, па овој преживеа? Или можда мислела за на крајот.
Како и да е, мора да разјаснат што гледавме во оваа епизода, ништо не е јасно. Нема да ме изненади во четвртата епизода да го добиеме тоа што го очекувавме во трета.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.125
Поени од реакции
25.516
Ништо. Ако бараш мани врз база на ТВ серијата. Проблемот е што голем дел бараат ( бараме ) мани врз база на тоа што си прочитал низ книги или теории или што ти знам што.
Па зависи кој како. Не се сите критики исти. Мене на пример не ми пречи што овие зомбијава завршија така нагло. Баш напротив цело време ми се вишок и ме радува што завршија глупо. Се надевам дека и змејовите ќе пцојсаат од сепса.

Ама битката, не споредено со книги или други серии, туку споредено со предходните битки што ги имаше во истава серија, беше најлошото нешто што сме го виделе. Полна со глупи нелогичности. И не е никаков грев да не му се допаѓа некому.
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.606
Поени од реакции
12.390
Па зависи кој како. Не се сите критики исти. Мене на пример не ми пречи што овие зомбијава завршија така нагло. Баш напротив цело време ми се вишок и ме радува што завршија глупо. Се надевам дека и змејовите ќе пцојсаат од сепса.

Ама битката, не споредено со книги или други серии, туку споредено со предходните битки што ги имаше во истава серија, беше најлошото нешто што сме го виделе. Полна со глупи нелогичности. И не е никаков грев да не му се допаѓа некому.
Искрено ме интересира кои се нелогичностите ?
 
Член од
26 февруари 2017
Мислења
14
Поени од реакции
20
Една работа . Што уствари сакаше НК од Бран ?
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.125
Поени од реакции
25.516
Искрено ме интересира кои се нелогичностите ?
Пуштањето на коњаницата во кланица, употребата на змејовите како камери за птичја перспектива, а беа така надмоќни и непречени од никој првите две третини од битката. Бранењето на ѕидините без апсолутно никакви направи сем мечови и луѓе (земи ја за споредба битката на ѕидот) и за мене убедливо најглупата работа што сум ја видел во серијата:
- некој ко скретничар и мафта на глупавата кокошка да ги запали дрвата, ама таа не гледа
- пробуваат да ги палат со стрели ама не успеваат
- и од нигде никаде Мелисандре се моли да ги запали, а околу нејзе еден куп луѓе на кои им се достапни и никој не пробува со факел

Валда не им било доволно кул со факел.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom