Game of Thrones

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.239
Поени од реакции
78.861
@Beric Dondarrion praime muabet za dagerot so koj trebase da bide ubien Bran vo prva sezona taka? Sto Littlefinger posle mu go vrati. :D
Да де, на Роберт ножот од валиријски челик, кој Џофри го дигна од колекција и му го даде на убицата да го докрајчи Брен.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.331
Поени од реакции
19.744
Ало, шарена револуција, calm your shit. Епизодава имаше 60+ минути константна напнатост и акција. Ниту еден филм не може да се пофали со тоа.
Колку филмови имаш гледано во живот, 5? o_O Речиси сите воени/акциони филмови ти се фул акција од почеток до крај.
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Како почна матер им ебам, тензија, тресење и све тоа за да има, хмм mediocre крај епизодава.
Доколку не расчистат со приказната за НК и срањата што Бран ги гледа/прави и ќе чекаат од спин-оф серијали да молзат пари нека си ебат матер сите од еден до последен.
Битката беше во ред, на моменти имаше мед мекс шмек што ми се допадна. Сцената со Арија и нејзиниот шок од првата средба со плавите беше маестрална. (y)

We have won the great war, now we will win the last war. Let the cringe fest begin. Денерис најнеинтересниот карактер во серијава, кој без змејовите и луѓето околу неа (Џора) уште прва сезона ќе и летнеше главата. Се надевам Планината ќе ја здроби прописно.

Лијана, Берик, Теон и Џора мадафака херојски докрај.

:bravobe: потсетува на Light of the Seven
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.239
Поени од реакции
78.861
Која му беше поентата на Бран со варгањето чавки?
Ми личеше ко да отиде до NK и му кажа: - Aбе овие доле сопреа со нападот ради огин.
И овој откоа поминаа чавките, само го дигна рачето и им нареди да почнат зомбијава со телата мост преку огин да праат.
 
Член од
4 јуни 2016
Мислења
438
Поени од реакции
365
ВТЊ ги има негде за даулоад во 4к епизодиве?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.239
Поени од реакции
78.861
Битката за Кесл Блек со убер-панорамата беше боља.
 
Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.433
Арја ју битч ју диднт дај, нау ју вил сак баретеон дик онсе агаин
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Dagger-от со кој Арја сега го скина Night King е dagger-от со кој „некој“ сакаше да го убие Бран уште во првата сезона.

Кејтлин го бараше „нарачателот“, на крај Литлфингер и кажа дека тоа е негов dagger кој го изгубил на облог со Тирион.

Па го зароби Тирион и тоа дополнително ја поттикна War of the 5 kings, ги доведе до целосно непријателство Старкс и Ланистерс.



Со дагерот со кој почнаа сплетките, со истиот тој дагер (веројатно?) завршуваат.

Со валиријан стил се убиваат WW.
Со валиријан стил го убија Night King.
Со валиријан стил некој сакаше да го убие Bran.

Со истиот дагер.

Bran = Night King confirmed? Nigh King е некој претходен Старк confirmed? Bran ќе стане следен Night King confirmed?

Уствари теоритиите ги напнуваат членовите тука се извинувам hehe.

Тука е големтио мајдфак на Мартин, во ебаниов дагер, само што егзекуцијата на D&D беше таква каква што беше, ќе видиме дали ќе дочекаме друга верзија од дебелава флегма...
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.282
Поени од реакции
6.544
Очекувањата пред епизодава ми беа дека пола од ликовиве ќе погинат, бар овие кои беа у втор ред по важност некако. Јеби га, епизодава ја направија ко секој холиводски филм. Главните ликови не смеат да умрат. Околу битките и немам нешто посебно негативно. Баш добро што беа во темница поприлочно. Нешто што најмногу ми се допадна беа сцените со Лијана, Теон, сите со Арија. Џон и Дени не беа центар пажња, а сите очекуваа да бидат клучни. И тоа ми се допадна. Тоа што не ми се допадна е усвари што биткава со Најт Кинг требаше да биде врвот на оваа сезона и шлагот на тортата на цела серија. Вака најмоќниот непријатал, со кој практично и почнува серијава, кој го градеа полека 8 сезони, го убија без никаква подлабока приказна позди него. Тоа што ми се свиѓа е градењето на ликовите на Санса и Арја, поготово вторава. Уште од пета сезона ми се чини, полека, неприметно ја градеа баш за ова што го напраи. После средбава со Мелисандра, веќе немав сомнеж дека она ќе биде клучна за Најт Кинг. Се надевам последната епизода ќе одвојат дел да појаснат повеќе околку Најт Кинг и Бран. Иначе по расизмот што го протнаа у предходна епизода, мислам дека никои и не очекуваше дека нешто може да се деси со Греј Ворм и Мисанде. Нјаголем минус им е ова.
 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.239
Поени од реакции
78.861
Dagger-от со кој Арја сега го скина Night King е dagger-от со кој „некој“ сакаше да го убие Бран уште во првата сезона.

Кејтлин го бараше „нарачателот“, на крај Литлфингер и кажа дека тоа е негов dagger кој го изгубил на облог со Тирион.

Па го зароби Тирион и тоа дополнително ја поттикна War of the 5 kings, ги доведе до целосно непријателство Старкс и Ланистерс.



Со дагерот со кој почнаа сплетките, со истиот тој дагер (веројатно?) завршуваат.

Со валиријан стил се убиваат WW.
Со валиријан стил го убија Night King.
Со валиријан стил некој сакаше да го убие Bran.

Со истиот дагер.

Bran = Night King confirmed? Nigh King е некој претходен Старк confirmed? Bran ќе стане следен Night King confirmed?

Уствари теоритиите ги напнуваат членовите тука се извинувам hehe.

Тука е големтио мајдфак на Мартин, во ебаниов дагер, само што егзекуцијата на D&D беше таква каква што беше, ќе видиме дали ќе дочекаме друга верзија од дебелава флегма...
Да де, на Роберт ножот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom