Game of Thrones

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.232
Поени од реакции
41.538
Ajdeeeeee pak reziserite od forumot so kup zamerki obobobooob

Super napnato cela epizoda, mojot covek Arya Stark to the rescue! <3
da, zaso treba da si spilberg za da imas super filmska mokj i da sfatis kolku e mizeren, glup i nelogicen faktot sto night.kingot i mrtvite koi imaa spor build up celi 8 sezoni, gi kine edno kotle meso koe panicno begase i se kriese pod masa od 5 obicni zombinja ama ete nekako uspea da go skine NK pokraj cela negova garda i uste 100 zombinja okolu nego.
Ok, ajde site slozno od fanovi na eden epik serijal koj bese bog i batina dodeka odese paralelno so knigite, da se transformirame vo fan bazata na justin biber ili nekoj defekten mambl raper, koi i da izvadat pesna kade melodija e vsusnost zvukot koj proizleguva od procesot na nivnoto serenje, toa ednostavno ke go ispercepirame ko muzicko remek delo i frapantno muzicko umetnicko zdanie ... jer e od niv, pa mora da e dobro. Sekoj koj od strana kritikuva poim nema, ne e muzicar, nema diploma od muzicka akademija, nikogas ne peel ili koga pee e uvobol ...

pa daj be da ne se pretvarame u vakva mizerna fan baza, vakov enormen pad u prikaznata i kvalitetot na istata mora da trpi kritika, ko sto koga bese epic cel serijal, site se lozhevme na istoto. Fakt, site ocekuvavme pad u kvalitetot na prikaznata otkako go stignaa Martin, fakt, istoto se desi i ne bevme iznenadeni zasto bevme spremni, ne deka pod difolt se plukase ne ni bea oni krivi sto ovoj ne vadi nova kniga, fakt, barem 50% od fan bazata ne ocekuvase vakov drasticen pad vo kvalitetot i daleku od toa deka nema(me) osnovi za kritika.

Pa kakvi sakas efekti lupaj, i bitki reziraj i trosi pari za cgi, pak ke si svetlosni godini daleku od scena snimana u edna pogolema prostorija kade se desavase svadba a u pozadina pocnaa da ja svirat Rains of Castamere.

Teorii smetale na temava, negativni kritiki isto, od got tema na slatkar e najbolji tema premina ova, najseriozno.

p.s duri i donev e razocaran, sto poveke ...
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.956
Поени од реакции
35.498
Најјакото нешто во серијата беше војската на Дотраки кога истрча напред со огнот, тогаш имав а и верувам сите имавме огромни емоции. Но после тоа серијата доживеа огромен фејл, едноставно се издиши, но не ме ни чуди бидејќи е тоталел rip-off на Lord of the Rings, дури и самиот автор признава дека идејата за GoT серијата ја добил од LOTR. Трилогија од 2001 година која што може да им држи лекции на GoT и сите идни серии од ваков тип. LOTR - Return of the King, Battle for Minas Tirith е најдоброто нешто што се случило во филмската индустрија, prove me wrong.
Ова бе, буквално ме потсети на Battle for Minas Tirith кога им изгаснаа тоа факелите. Класи е во питање во корист на LOTR, не вреди ни да се споредуваат.

Јасен беше крајот уште оваа црвената кога и кажа на Арја "blue eyes".
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.730
Поени од реакции
9.770
Fucking casuals...од нив пропадна серијава. Пати од сопствената популарност. Без да звучам препотентно, ама на 90% од новите фанови помија да им сервираш ќе ја изедат. Ова не беше помија, ова беше гомно. Исто ко Alien, се бунеа ретардите немало доволно чудовишта и после ја споебаа работата со новиот заради фан сервис.

Мислев дека оваа пародија од епилог после 10 ебени години build-up Winter is coming ќе ги освести глупердиве, ама јок...Winter is coming на D&D мајките им в пичка ис коминг, се да им е...Последниве неколку сезони откога потрошија материјал од книгите им прогледував низ прсти, Дорн глупите стории и сите срања, се тешев бар завршница ќе добиеме после толку чекање, ако чекаме на ГРРМ свињата никад нема да добиеме епилог. Подобро да немаше завршница отколку ова срање.

10 години за на крај ова да го видам, ми се слоши. Ќе дојде некое прле сега кое до вчера Ране му бил омилен филм и Зоки Поки му е последна книга и ќе ја брани катастрофава овде...ама како му рипна ехехехехе епик ахахааха.

Толку од мене на темава, не ми се трошат зборови да објаснувам некому зошто ова што го направија е лакрдија.
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.659
Уште кога влегоа у занданата и се договараа за тактики за да го наместат Бран како мамец, тогаш знаев дека ќе се деси ваков фејл "насреќно да го отепаат Night King-от", и од кога падна он од змејот на земја очекуев некое копје или ноже да летне од темницата и да го отепа, е до толку беше obvious. :ROFLMAO:

Оти реално како ќе заврши серијава на таков глуп начин, луѓето немаа ни 1% шанси против мртвите, секој загинат војник се претвораше во зомби, нивниот главен можеше од далечина да ја води битката да не ризикува ваков дебакл ама мораше серијата да се заврши на клише начин. Следно очекувам Серсеј да нападне со војската додека овие уште се опоравуваат од биткава и да ги докрајчат скроз.
 
Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.433
Се сеќавате кој му го подари тој валериен нож на Арја, Брен значи типот знае се што ке се случи
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Според мене, поентата на бран беше да ги варга сите мртви, за да не ја осетат Арја како доаѓа до Најт Кинг.
Сепак, се извинувам ако ја навредам интелегенцијата на Спилберзиве у темава, не ми е тоа поентата, можно е ова моево да е чиста глупост.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.867
Поени од реакции
11.487
Се сеќавате кој му го подари тој валериен нож на Арја, Брен значи типот знае се што ке се случи
Ne i go dade toj nozh na Sansa? Poshto temnichko beshe pa ne vidov najdobro, mislam deka go zbrca so nozh od dragonglass.[DOUBLEPOST=1556536242][/DOUBLEPOST]
Според мене, поентата на бран беше да ги варга сите мртви, за да не ја осетат Арја како доаѓа до Најт Кинг.
Сепак, се извинувам ако ја навредам интелегенцијата на Спилберзиве у темава, не ми е тоа поентата, можно е ова моево да е чиста глупост.
Istovo go pomisliv, ne znam dali e mozhno toa. Ali go primeti momentot koga pokraj toj walkerot produva veter?
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.291
Поени од реакции
12.645
Ne i go dade toj nozh na Sansa? Poshto temnichko beshe pa ne vidov najdobro, mislam deka go zbrca so nozh od dragonglass.[DOUBLEPOST=1556536242][/DOUBLEPOST]
Istovo go pomisliv, ne znam dali e mozhno toa. Ali go primeti momentot koga pokraj toj walkerot produva veter?
на Санса и даде обично ноже од драгон глас.
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Луѓе, толку се тупеше за Azor Ahai, The Prince That Was Promised, па нормално дека ќе се случи некое чудо и со херојски потег ќе ги уништат вокерите. Во спротивно ако одиме по реалистичност немаше да имаат шанси зошто имаа бесконечно животи буквално. А и погоре тоа што спомнав дека ништо не им е од оган, макар бил од змеј.
Плус на Арја не е и прв пат ова, како им влезе на Фрејс претходно...
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Istovo go pomisliv, ne znam dali e mozhno toa. Ali go primeti momentot koga pokraj toj walkerot produva veter?
Не го приметив ама ќе пуштам баш од почеток да ја изглеам сцената.[DOUBLEPOST=1556537601][/DOUBLEPOST]Да да, убаво се гледа и во следна сцена му скока од позади.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.339
Поени од реакции
19.764
Најт Кинг и Вајт Валкерс беа крајот на светот, апокалипсата на Вестерос за да на крај испадне дека они да ти биле всушност сајд шоу. Серсеи што требаше да умре пред две сезони уште е жива само поради тоа што Д&Д се големи фанови на Лена (актерката што ја глуми Серсеи). Што може да понуди Серсеи што Најт Кинг не понуди?

Загинаа најнебитните, ниту еден важен карактер од типот на Санса, Ариа, Џон, Дајнерис или Џереми не умре напротив гледаме како се тепаат 1 вс 1000 ко божем филм со суперхерои да гледаме. Барем Џон или Дајнерис/Дрогон да го убиеа НК а не факинг Ариа. Ми се допадна битката ама се друго беше феил, крајот беше најантиклиматичен крај што го имам видено.

Не знам сеа што ќе го тупат со Серси, пратете ја Ариа да ја убие и завршена работа.
 
B

Beginner

Гостин
Според мене подобро прво да се испотепаа со Серсеи па оваа епизода требаше да биде последна. Вака има уште 3 епизоди. Во 1 епизода го убија Најт Кингот ... кој имаше цела армија на мртви. Ама затоа ке им треба 3 ебани епизоди да ја убијат Серсеи. Мислам факлоџик дефинитивно оваа требаше да биде последна епизода ама ајде.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
Освен ако не го седнат Брен пред некој камин и цела последна епизода само да раскажува и да ги поврзе сите нишки, јас не гледам како серијава би имала задоволителен крај. Па преку кур и од ефекти и од кинематографија и од се, кога најбитното нешто за ваков производ го немаш. И кој кур Мелисандра бе? Триста гомна направи и само си кажа лабаво јас моето си го направив, ај сеа позз. Буквално ко писмена на средношколец испаѓа приказнава, еј шо да пишам сеа заглавив со приказнава, ајде вака нека биде, шо има врска.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom