Game of Thrones

Член од
17 август 2011
Мислења
9.809
Поени од реакции
17.599
Се ми се чини дека ке направат ептен холивудски хепи енд за серијава, за разлика од книгите кои сигурно ке завршат bitter - sweet. Во филмот најверојатно Денерис со змејовите ке ги победи White walkers.. И ке седне на тронот.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
По секако мислам дека ќе ги победат White walkers,само што во книгата ќе умрат некој добри ликови,некој манипулатор ќе седне на тронот и тоа ќе му го даде bitter - sweet вкусот.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.476
Поени од реакции
79.598
Ќе биде многу чудно ако се прекине фамилијарна лоза од илјадници години,а Џон е единствен машки наследник и му треба потврда од кралот за тоа. Сеедно, очекувам во последната епизода беливе да го нападнат/пројдат ѕидот,многу небитни ликови останаа таму и веќе се раздвижи дејството со змејовите,берик и тн. Плус Winds of winter :D
Можеби некаква најава за конечна поопстојна ориентација на Вајтвокерс кон југ, кон ѕидот. Не верувам дека во оваа сезона ќе го преминат ѕидот, инаку за подоцна, во серијава, мислам дека е многу можно тоа да биде преку Брен, односно он да помине на југ и со тоа нив да им овозможи такво нешто (пошто нели овој му остаи белег и преку тој белег влегоа у заштитена зона кај Блодрејвен).
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.809
Поени од реакции
17.599
Можеби некаква најава за конечна поопстојна ориентација на Вајтвокерс кон југ, кон ѕидот. Не верувам дека во оваа сезона ќе го преминат ѕидот, инаку за подоцна, во серијава, мислам дека е многу можно тоа да биде преку Брен, односно он да помине на југ и со тоа нив да им овозможи такво нешто (пошто нели овој му остаи белег и преку тој белег влегоа у заштитена зона кај Блодрејвен).
Ми изгледа ко да го убрзаа дејството,бар некој кадар како се спремаат за напад би требало да има. Нема ништо позади ѕидот веќе,а и уште 15 епизоди до крај ако не го сменат планот.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.516
Поени од реакции
33.694
filer epizoda, nisto ne se desi, samo tepa4ki :D

winds of winter najverojatno ke bide u fokus na white walkerite, ke go probijat dzidot najverojatno ili u winterfell ke stignat, starks koga se imale sreka, 1 den samo da go imaat zamokot taman lici ko za niv

mnogu bese brutalna epizodata, strelite sto pagaa vrz rikon i jadenjeto na facata na ramzi... uf

a bitkata bese predobra, revenant taka pocna.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
И онака не даваат што се дешава на ѕидот, ништо чудно више и паднат да е. А никој не се замара да дознае пошто се деси биткава. И уствари би било многу ебачко ако туку така се појават на Северот од нигде последнава епизода, директно пред Винтерфел. Е тоа би бил ебано јак клифенгер.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.008
Поени од реакции
36.051
Само јас мислам дека Санса е бремена од Ремзи? На крај кога и вика: I am part of you now.
Да да , и јас ќе го пишев ова. Не само шо и кажа тоа , туку и фацата на Санса беше некако загрижувачка.
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Супер епизода. Според очекувањата.
Бејлиш е многу остроумен манипулатор, но мислам дека Санса му ја знае слабата точка, а тоа е самата таа. Згора на сѐ таа е сведок на случката кога ја турна тетка ѝ в ендек. Можеби тука ќе киксне литлфингр.
За Рикон не се потресов воопшто кога го скинаа, не знам зошто. Можеби дека го немаше толку време и никаква приказна не се вртеше околу него за да се стекне со симпатии или пак одбивност.

Калиси со она бродовите го отече... Не за битката, туку за да премини во Вестерос. Кај немаше бродови, немаше. Ај шо не ѝ текна онаа шумата да ја сотри кај шо ја најдоја хуните па да направи некое бротче не ѝ текна. Сега има 100 бродови од железните, и од господарите бродовите и пак малце и биле. Оваа да не сака од еднаш цел континент да го пресели на другата страна?

Кога сме кај хуните, како се појавија индијански. :) Му летна глата на синот од харпијата.

За џинот ми беше криво. Сепак кога има џинови, деца од шумата, змејови, волци и сл. серијата добива на шмек. Штета.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
975
Поени од реакции
1.890
Очекував на крај некој Телевиса пресента момент, Санса да каже "EAT" и тогаш кучето да го распарчи Ремзи :icon_lol: Ама ништо.
И јас мислам дека Санса е трудна. И она, кога кучето почна да го јаде Ремзи, Санса си појде малце, застана секунда, и се врати да догледа како го јадат. Доста суптилно прикажан ликот на Санса (и кога го остава Рикон пошто сфаќа дека му нема спас).
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Мислам дека би требало да видиме кој ќе го добие Северот, Џон или Бејлиш. Касно ќе е ако остават за наредна сезона да ни прикажат, од следната веќе ќе треба да собираат војска за против White Walkers. Затоа според мене Бејлиш ќе остане со празни раце.
За последна сцена мислам дека јако би било Бран да го помине ѕидот и позади него Night King со илјадници или колку и да има мртви, и секако рушењето на ѕидот. Тоа би било онака супер крај. Или па можеби ќе завршат со Tower of Joy и вистината за Џон. Многу брзо поминаа овие 10 епизоди, кој ќе чека цела година. :(
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.336
Поени од реакции
2.224
Мене па многу јако ми беше кога Ремзи го маваше со стрели на Џон а тој со штитот му одеше накја него, оваа ми беше од подобрите сцени ... се на се си заслужи Ремзи и то на најквалитетен начин.

Штета за Вун вун и Рикон :/
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.647
Поени од реакции
14.498
Нека стават лајк сите што му се деревте на Рикон да трча цик - цак, а не не слушна...

П.С Јас сум еден од тие што не ја гледале ГоТ од почеток (почнав од 5-та), така да после последнава епизода од оваа сезона почнувам од прва (спремни се 160 гига за гледање)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom