Game of Thrones

Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.133
Поени од реакции
15.979
Овие во Кингс Лендинг ми се најдосадните сцени. И со Серси, и со тој босиот, и со Џејми, арно Томен не го покажаа, тој ми е најзакочен.
Кучето беше хајлатот во епизодава. За Арија не знам што да мислам, веројатно не беше она, зашто многу самоуверено изгледаше за некој што треба да се крие. Санса е мизерија, сакам да ја утепаат што побрзо.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Можеби требеше Ајра да умрит некоја сезона порано, негледам каква улога би имала понатаму.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
И јас на истово размислував и можда не е мртов. Ама од друга страна пак и за The Hound немаше сцена каде што дефинитивно го кркна Арја.
Ха! Who's top cop now! :D
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.073
Поени од реакции
36.740
Санса е мизерија, сакам да ја утепаат што побрзо.
Ова би било врв за крај сезона. Неможам да ја смислам , страшно антипатична ми е.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862


Ремзи од старт сам има 2:1 бројчана предност, плус не знаеме колку луѓе имаат Карстарк и Умбер, со Старкови се само Мормонт и Хорнвуд, неутрални или не знаеме за кој се Гловер, Мандерли, Рид, Дастин (од поважните).

Старкови со дивјаците и лојалистите се некаде северно од Винтерфел, кај тоа езерото, каде што беше и Станис со околу 2500 души. Ремзи свесно ги пушта да дојдат до него и да го нападнат, тоа го сакаше со писмото до Џон, и веројатно ќе оди на истата тактика како и со Станис, нема да чека опсада на замокот туку ќе нападне он прв. Ремзи, понесен од победите, тука прави грешка, наместо да ги чува луѓето и да ги пушти овие кутри да опседнуваат замок како Винтерфел без опрема и искуство за тоа, ќе излезе на отворен терен, каде што иако бројчано надмоќен е многу поранлив.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.953
Поени од реакции
17.780
Не ми е јасно Старк немаат нивни војници? Сите поголеми куќи имаат по неколку илјади војници,овие све што имаат им припаѓа на други лордови.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.532
Поени од реакции
33.735
Иначе кога сме кај теориите за Арја имаше една теорија на интернетов дека уствари Арја пробува да се убие сама себе, за да биде стварно no one, и дека другата девојка не постои, уствари е самата Арја затоа Џакен секогаш кога сака да збори со Арја и вика на таа другата да излезе од собата, уствари и се обраќа на оној дел на Арја што се уште не е no one.
А на крај може и да нема некој твист, ја прободија да ја ујачат, башка да не ја гони оваа - пошо мисли ја уби. Ама мора да дадат некоја смисла на билдапот за неа последниве две сезони.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Не ми е јасно Старк немаат нивни војници? Сите поголеми куќи имаат по неколку илјади војници,овие све што имаат им припаѓа на други лордови.
Цела Старкова војска настранда у Red Wedding се сеќаваш, и не само они, туку скоро сите северњачки војски што се бореа со Роб таму, затоа Болтони се најбројни, они не настрадаа во масакрот.
 

Борче

Мадридиста
Член од
9 октомври 2010
Мислења
215
Поени од реакции
290
^ Рид се најверојатно со Старкови .. пошто нели Џоџен и Мера се од таа куќа
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.953
Поени од реакции
17.780
Да ама и Рид си се башка куќа. Незнаев дека и војниците го јадеа коа беше свадбата,мислев само потесниот круг беше таму.
Иначе читав до сеа дека уствари Старкови уште пред 1000 години се борат со Болтон за Северот,многу наивно што не ги истребиле до сеа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom