Game of Thrones

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Да ама зборот ми е, од кај знаеме и за него дека (некако) не се спасил?[DOUBLEPOST=1464776106][/DOUBLEPOST]
Па и не е толку значаен лик за да го ,,враќаат'', не би требало да зачестат со невозможни враќања зошто и на публиката ќе и здосади.
За Станис е друга приказна, ем не беше смртно повреден ем нема да е невозможно да се спаси доколку не е убиен од Бриен. Јас Станис верувам дека е уште жив, не би ме чудело во 9та епизода да се појави.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
Па и не е толку значаен лик за да го ,,враќаат'', не би требало да зачестат со невозможни враќања зошто и на публиката ќе и здосади.
За Станис е друга приказна, ем не беше смртно повреден ем нема да е невозможно да се спаси доколку не е убиен од Бриен. Јас Станис верувам дека е уште жив, не би ме чудело во 9та епизода да се појави.
Што знам, после толку сезони во последната епизода пак ги спомнаа така што можеби ќе се вклучат и тие во битката во Риверлен ли се викаше
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.713
Поени од реакции
33.356
Колку само се заплеткани роднинските врски меѓу ликовите: јас вчера прв пат дознав дека Ширин Баратеон и Сем Тарли биле братучеди.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Баратеони се роднини и со Денерис, т.е со Таргеријанците.
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
Шо знам, мене ми личи дека е истото, две години разлика. Одговара возраста на временскиот период што е изминат.
Немаат објавено кој „го глумел“ последниот син на Крастер што го претворија во Шетач, но малиот Сем се всушност две деца. Близнаци? o_O
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.802
Колку само се заплеткани роднинските врски меѓу ликовите: јас вчера прв пат дознав дека Ширин Баратеон и Сем Тарли биле братучеди.
Најверојатно преку Мелиса и Селиса Флорент, жените на Рендил и Станис.
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.665
Па и не е толку значаен лик за да го ,,враќаат'', не би требало да зачестат со невозможни враќања зошто и на публиката ќе и здосади.
За Станис е друга приказна, ем не беше смртно повреден ем нема да е невозможно да се спаси доколку не е убиен од Бриен. Јас Станис верувам дека е уште жив, не би ме чудело во 9та епизода да се појави.
Никого не би го чудело. Но премногу длабоко го закопаа како лик, ептен го извалкаа, па исто се фаќа дали ќе се врати или не.

Најверојатно преку Мелиса и Селиса Флорент, жените на Рендил и Станис.
Затоа не им беше тешко да седат на две столчиња :) Лисици едни
 
P

pepito*

Гостин
Ете тоа зборам, не му летна главата и ете жив е :D
Свештеникот Торос од Мир на Мелисандре и кажа дека некогаш му го вратил животот на Берик и кога му ја отсекле главата.:cool:
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
@Шкорпион
Мала замерка зелените и црните таргеријани се од времето на dance of dragons. Граѓанската војна помеѓу Рејнис и Егон втори.
Блекфајр доаѓаат на сцена покасно, кога Егон четврти ќе ги легализира сите негови копилиња и повторно ќе има војна за престолот.
Ми се смеша нешто. Баш сакав за тоа да пишам затоа што некој спомна од каде никнаа толку таргеријанци (пошто теорииве доста ликови ги претвараат како таргеријанци), па сакав да надополнам дека Роберт може вода да им носи на Таргеријанските владетели по создавање на вонбрачни деца :D. Мислев дека Блекфајрси се потомци на црните, ама изгледа грешка сум бил.
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
1.005
Поени од реакции
1.799
Свештеникот Торос од Мир на Мелисандре и кажа дека некогаш му го вратил животот на Берик и кога му ја отсекле главата.:cool:
Е тоа не го знаев. Заклучок, никогаш нема да си сигурен дали некој умрел:D
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.802
Литл Фингер во незграпен плот (карактеристичен за D&D), надвор од неговиот карактер, ја шитна Санса на Ремзи, за да може да ги убаци Вејл у војна (знае дека ќе и биде срање и ќе ги тера да и помогнат - како што и се случи).
Иако овој плот има многу дупки, сепак само најголемата ќе ја споменам - никој не може да ја омажи Санса, затоа што е веќе мажена, а мажот и е жив. Тоа Болтони (да беа вистински а не HBO Болтони) ќе го знаеа и ќе знаеа дека бракот ќе беше неважечки во очите на луѓето и боговите, а со тоа и причините заради кои тие Санса ја сакаа за снаа.
Свештеникот Торос од Мир на Мелисандре и кажа дека некогаш му го вратил животот на Берик и кога му ја отсекле главата.:cool:
Не памтам какви све глупости лупаат ликовите у серијава али у книгите таква смрт нема за Берик.
Ако мислиш за линијата околу врат, тоа му е од јаже.
Иначе Арја чинам го прашуваше Торос дали може да врати некој на кој му е исечена главата.
 
Последно уредено:
P

pepito*

Гостин
Не памтам какви све глупости лупаат ликовите у серијава али у книгите таква смрт нема за Берик.
Ако мислиш за линијата околу врат, тоа му е од јаже.
Иначе Арја чинам го прашуваше Торос дали може да врати некој на кој му е исечена главата.
Се извинувам, тогаш. Honest mistake. @Monte:smirce:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom