Game of Thrones

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.961
Поени од реакции
5.540
Некаде пишува дека беше двојник... но веста е стара веќе една година и очекував дека тоа е во последнава епизода.
http://republika.mk/?p=295149
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.680
Поени од реакции
1.805
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.128
Поени од реакции
15.962
Мене ме изнервира Бриен. Да, Станис требаше да цркне некако, али во борба мислев, а не он паднат утепан више, па оваа нешто му се курчи дека го осудува, бла, бла, за името на тоа мочкото Ренли, кој никој ко крал не го гледаше. Мислам, wtf?!
Инаку, мислам дека го уби и that's the end of Stannis.

Многу мило ми падна кога Тион донекаде си ги поврати изгубените делови од телото и ја шутна таа психопатката на Ремзи. Одамна требаше он и Санса да си се фатат раче со раче и да си ги скратат маките. Конечно се случи, мада не верувам дека се мртви.

Што знам како ќе излезе тоа со Арија, али ја тестираа овие, а она дефинитивно ја заеба.
Не знам со кој памет тој побожниот ја пушти Серсеи назад. Као, си плати кауција самата со тоа што ко демек се исповеда па до судење да не седи во притвор? Глупости. А тој Планината некако повисок ми се виде од порано, а и нешто боја на фаца имаше сменето, којзнае колку е уште помрднат сега од порано.

Овие од стражата ептен пички излегоа. Али ај, јас одлучив да им верувам на теорииве по нет дека ќе го гледаме Џон во 6та сезона пак, па не сум нешто погодена од тоа што го заклаа ко прасе.
Па и тоа малото ѓубре - For the watch. Кога он стана дел од стражата бе?
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Разочарувачка, просечнна, дури лоша епизода. Слична беше и целата сезона. Фаќ ју!
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.339
Поени од реакции
46.473
ало, ај тргај ова пропагандиве од овде и не јади говна.
Прејака куродрвица доживеав кога ја испраа тие монахињите за да ме кршиш филм вака.
 

kelaviot

Prime Сasual Dating - Genuine Damsels
Член од
10 мај 2010
Мислења
537
Поени од реакции
325
Dobra bese sezonata,ne drapajte,Stanis mislam deka ne e ubien,ke kazea sigurno kako mu letna glavata,ama i ziv da e nema vise so da bara,samo imam edna zamerka,zasto sekogas Starkovi.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Браво, околу 130 страни се испишале откако е отворена темата за новата сезона :kafence:
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.791
Поени од реакции
14.128
Или нека го оживее Мелисандре Џон Сноу или пак нека стане WW. Само нека не умре. Им еам тоа папаците сите 5 сезони на иста фора се вадат со тоа неочекувано убиство, епа преку куров од тоа.
Навивам да стане WW и да им ебе матер на сите, освен на Бејлиш :D
 
Член од
17 март 2014
Мислења
321
Поени од реакции
478
Станис знаеше дека ќе умре уште откако му дезертираа војниците и Мелисандре. Не се замараше со тактики и глупости кога тргна кон Винтерфел, човекот едноставно изгуби се и беше dead man walking. Нема врска неговата експертиза во ситуацијата, сигурен сум дека можеше да извади повеќе.
Човекот кои ја жртвуваше својата ќерка за да не му гладува војската, ја поведе истаа во луд јуриш без припреми ???

Тоа го викам и јас, не знам каков бил Станис во книгите, но знам дека таму битката за Винтерфел ја дочекува во многи подобри услови, со жива ќерка и жена, а не деморализиран и истрауматизиран човек, тактики и стратегии веќе не му помагаа. А колку што знам и во книгите исходотна битката за винтерфел не е познат. Изборот на авторите на серијата беше да ни прикажат ваков Станис, Станис кој само оваа сезона многу го засакавеме, за ептен да го замразиме, па да дојдеме до ситуација ептен да го сожалуваме.
Станис во книгите е во бетер ситуација. Има помалку војска, заглавен е во неколку метри снег и не може да мрдне, половина од војската му се северњаци од помалите кланови и племиња, нема храна, нема луѓе за пополна, нема платеници и нема појма што станива со ќерка му и жена му (не дека нешто посебно го интересира).

Tion i Sansaa u debel sneg ripnaa taka da valjda ke bidat ok. Ustvari ne vidovme za nikoj deka e mrtov osven Merin Kant i John. Mada ocekuvam on da bide ozivean, a za Stanis i Mirsela ne sum siguren, iako ovaa spored mene e 95% mrtva.

I da, ne e kul da gledash GoT na telefon :D
И во вода да паднеш од таа висина, постои голема можност да се повредиш, а не во снег. Плус во серијава и нема толку многу снег.

Или нека го оживее Мелисандре Џон Сноу или пак нека стане WW. Само нека не умре. Им еам тоа папаците сите 5 сезони на иста фора се вадат со тоа неочекувано убиство, епа преку куров од тоа.
Навивам да стане WW и да им ебе матер на сите, освен на Бејлиш :D
Од кај ви е идеата дека секој црвен свештеник ги има истите моќи ?? Торос од Мир може да го даде бакнежот на животот, Мелисандре може да прави илузии и чадни бебиње.
Јас до сега не сум видел Мелисандре да оживи некого, нити Торос да направи чадно бебе. ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom