Game of Thrones

KajzerS

Учителот од Кукуш
Член од
18 февруари 2015
Мислења
91
Поени од реакции
129
Незнам зашто воопшто жалите за Џон.Таков глуп лик немало во некоја серија до сега.Прва работа,Станис му нуди да не биде веќе копиле,туку да биде Старк,овој одбива ради некооја глупава заклетва,која тој подоцна ја крши пуштајќи ги дивите да го поминат ѕидот.Вакви глупаци во тоа време умирале.


Правдољубие сакам во реалниот живот што го живеам јас,во филм сакам нешто поразлично,нешто побесно.Гледате дека сите правдољубци умираат у серијава.Среќа оваа Денерис има два три змаја па ајде битен лик е,иначе ќе ја кркнеше некој до сеа,со тоа ослободување на робовите.

Санса е глупа,јас поглупо нешто немам видено,буквално игра ко што свириш.Само змај може да ги спаси неа и Тион од онаму кај што рипнаа.


Како и да е сезонава е испод очекувањата,очекував нешто поголемо да се деси,всушност веќе 5 сезони и ништо од оние битните работи не се случи,мртвиве да го поминат зидот,да дојде Денерис или па да дојде јаката зима. Се надевам дека нема да ја усере до крај.

Поздрав готовци до нареден април
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Само што веќе видовме у прва сезона дека не е огноотпорен, штом си ја изгоре раката. Не е чист Таргериен. А и да беше чист Таргериен, тоа не гарантира дека има змејска крв. Видовме што се случи со Висерис. Така да не верувам дека ќе го запали. Ама можно е да го оживее.
How can Jon be a Targaryen if he has a burned hand?
Targaryens are not immune to fire. Aerion Brightflame died drinking wildfire. Aegon V and his son Duncan are thought to have died in a fire-related event at Summerhall. Rhaenyra was eaten by Aegon II's dragon, presumably roasted by fire before the dragon took a bite. Viserys died when he was crowned with molten gold. Dany suffered burns from the fire pit incident at the end of A Dance with Dragons. Finally, the author has stated outright that Targaryens are not immune to fire. Jon's burned hand does not mean he is ineligible to be part Targaryen. For more information about the myth of Targ fire immunity, see this thread.
 

Sapphire

Persona non grata
Член од
30 јануари 2011
Мислења
935
Поени од реакции
1.559
Целава сезона на крај испадна ко Бриен со свеќата, чекаш чекаш и кога ќе се откажиш тогаш се се случува.. Стагнираа 8 епизоди и на крај се начуваа во две. Битно Д&Д си ги наполнија џебовите и сега ќе си пишат на егзотични плажи летово а ние овде ќе запаѓаме во депресии една година.

Шта речи коју поруку послати.. :confused:
Измешани емоции не знам од каде да почнам... Во врска со Џон мислењето ми е поделено, уште кога стигна веста дек Мелисандре избега се посомневав дека нема ништо да биде од Станис и битката, можно е да има видено некаква визија во врска со Џон и сигурно има некоја причина зошто замина на Ѕидот, нема друго објаснување.. Е сега можно е таја да биде клучот кон конечната разврска во која учествува и Џон и неговото потенцијално воскреснување, пошто не знам која е логиката на градењето на неговиот лик и држејќи го строго мистериозно неговото минато за на крајот да умре избоден до смрт, фактички никаков придонес во приказната.
Истото важи и за Станис, повторно суштински граден лик со мисија, зацртана цел и оправдани верувања за на крајот да биде убиен од небитен лик :cautious: Ај донт тинк соу..
Да беше некоја друга серија не би се чудела но во Гот дефинитивно се е длабоко поврзано едно со друго и никој лик не е уфрлен и случаен, барем јас така мислам..
Навистина ги искомпликуваа работите многу, Даенерис се врати на почетокот или сепак не?
Кингс лендинг е кафана во која не се знае кој пие кој плаќа, фанатиците ги запреа дејствата..
Болтонс изненадија ама не очекувавме дека војската на Станис ќе откажи послушност, али како и да.. Луѓе од крајот нема ни трага ни глас..
Гледаш и си мислиш колку напреднале настаните и приказната а уствари 5 сезони е тапкање во место.. Играта за престолот се претвори во убиства ради лични каприци.. Ништо клучно и концизно. Ако продолжат вака имаат фора да го влечат дејството 10 сезони и на крајот да му се посеарат на тронот и Ходор да стане protector of the realm :P пошто нели ко шо тргнаа само тој ќе остане жив.
Шта да ти причам кад све знаш... Арја дефинитивно доби најмногу поени кај мене во последнава епизода, долгоочекуваната сцена со Серси исто така за пофалба.. само ме интересира како и ги скрија тетоважите. Другото останува во сенка до наредната година.. До тогаш не знам што ќе се прави :( Инаку ова со интервјуата за Кит можеби и само не тролаат нас фановите за да има повеќе возбуда во наредната сезона којзнае ... :sneaky:
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Да беше некоја друга серија не би се чудела но во Гот дефинитивно се е длабоко поврзано едно со друго и никој лик не е уфрлен и случаен, барем јас така мислам..

само ме интересира како и ги скрија тетоважите.
Кога успеале да вметнат змеј во сериава ич немој да му ја мислиш за тетоважите на Серси.
 
R

red.devil

Гостин
Нема логика на интервју да се даде таква информација кога поентата е публиката да се чува во неизвесност. Замислете завршува сезоната со смртта на Џон Сноу и на интервју кажат "а да, ние потпишавме со актерот договор и за 6-та сезона". :D
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.901
Поени од реакции
11.516
Tion i Sansaa u debel sneg ripnaa taka da valjda ke bidat ok. Ustvari ne vidovme za nikoj deka e mrtov osven Merin Kant i John. Mada ocekuvam on da bide ozivean, a za Stanis i Mirsela ne sum siguren, iako ovaa spored mene e 95% mrtva.

I da, ne e kul da gledash GoT na telefon :D
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.885
Поени од реакции
17.716
Нема логика на интервју да се даде таква информација кога поентата е публиката да се чува во неизвесност. Замислете завршува сезоната со смртта на Џон Сноу и на интервју кажат "а да, ние потпишавме со актерот договор и за 6-та сезона". :D
не може ни да со скријат,едино ако не донесат нов актер.Ќе има снимање ќе се дознае како и да е,шок ефектот нема да го има.[DOUBLEPOST=1434391903][/DOUBLEPOST]
my stupid theory за Џон, не отварај(те) aко не сте запознаени со R+L=J.

Мелисандре доаѓа, употребува маѓија за да го воскресне, го пали, овој оживува и останува без изгореници, because, like Daenerys said: Fire can not kill a Dragon! Така се дознава чие дете е. Фактички тука поважно е кој е татко му, според тоеријата Раегар.

:motorce:

Глупо и нелогично звучи, but fuck logic кога се D&D во прашање. :D
И ја мислев ова дека ќе се деси али некако Мелисанде ми изглеа ко да ја исцедиле магијата од незе:icon_lol:
 

Sapphire

Persona non grata
Член од
30 јануари 2011
Мислења
935
Поени од реакции
1.559
Кога успеале да вметнат змеј во сериава ич немој да му ја мислиш за тетоважите на Серси.
Па не би рекла дека Оли е безначаен лик :cautious:
Инаку остави тоа змејовите алал да и е на Лена какво тело крепи, маестрално одиграно, може не ми се свиѓа како лик ама epic сцена беше за секоја пофалба :cuc:
Читам нешто double body баш за тoa ама јас колку што прочитав немаше такво нешто, сцената во Дубровник ја одигра самата таа и имало премногу посетители дури се снимало баш заради неа :)
 
R

red.devil

Гостин
не може ни да со скријат,едино ако не донесат нов актер.Ќе има снимање ќе се дознае како и да е,шок ефектот нема да го има.
За просечен гледач (како мене) ќе има разлика. Не пратам снимања, интервјуа или било што од актериве по социјалниве мрежи или на било кој друг начин. Тоа што го дознавам е од темава. Е сега секогаш постои огромна веројатност да бидам спојлнат во и вон форумов но пробувам да се заштитам некако. Еве на пример темава ја следам само 3 месеци во годината. :D

Што се однесува за тие што сакаат да бидат во тек со сите случувања околу серијалов, во право си дека не може да се сокрие па дури и друг актер да донесат. Некој ќе се пофали и ќе ликне нешто, таков е човекот по природа.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Шта да ти причам кад све знаш... Арја дефинитивно доби најмногу поени кај мене во последнава епизода, долгоочекуваната сцена со Серси исто така за пофалба.. само ме интересира како и ги скрија тетоважите. Другото останува во сенка до наредната година.. До тогаш не знам што ќе се прави :( Инаку ова со интервјуата за Кит можеби и само не тролаат нас фановите за да има повеќе возбуда во наредната сезона којзнае ... :sneaky:
Другар, во серијава имаш:

- змејови;
- direwolfes;
- убиства со помош на сенки;
- вајтвокери и тие џуниорите;
- банда што мења фаци;
- човек што воскреснува по сто пати итн.

и ти се чудиш како и скриле 4-5 тетоважи на Lena Headey :D со течна пудра ебаго, исто како што и периката златна ја носи а има кратка коса.[DOUBLEPOST=1434393237][/DOUBLEPOST]п.с. Точно е , не беше тоа двојник, таа си беше, ако сте и ги гледале некои филмови кај што глуми нема проблеми со голотија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom