Game of Thrones

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.863
Поени од реакции
57.438
Али глупото копиле не е. :ojeaa:
:kuracc:

Инаку, во разговорот меѓу Даааааааааарио, Тирион и Џорах, мислам дека ова ќе беше подобро сценарио од тоа што беше за Дарио:


Capture.PNG

:misticen:

*sorry for the paint skills.
 

Have an ice day

Get Free
Член од
26 јануари 2014
Мислења
526
Поени од реакции
1.013
Сезонава башe онака просечна. Најдобра епизода, дефинитивно ми беше кај WW.
Инаку, Kit Harington ( Џон Сноу) потпишал договор за 7ма сезона ;). Голема е веројатноста да биде вратен од црвената, и нормално на крајот да седне на the iron throne :cool:.
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.805
Сезонава башe онака просечна. Најдобра епизода, дефинитивно ми беше кај WW.
Инаку, Kit Harington ( Џон Сноу) потпишал договор за 7ма сезона ;). Голема е веројатноста да биде вратен од црвената, и нормално на крајот да седне на the iron throne :cool:.
dokaz?
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.143
Поени од реакции
6.914
Џон Сноу не се враќа за жал.
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Глејте на позитивната страна, од сега и по грешка да влезете у темата за книгите нема да има panic button :blablab:
Ќе се заклучува темата до следна сезона?

инаку пак ако ликнат епизоди пред премиера на булшит снимка ќе ги најдам и ќе им ликне крв од глава како на Миранда..
 
E

Epsilon

Гостин
Абе сето тоа беше мастер план на главните, за да не кенкате секоја недела дека тие 4 епизоди беа досадни. :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.192
Поени од реакции
195.466
Ќе се заклучува темата до следна сезона?

инаку пак ако ликнат епизоди пред премиера на булшит снимка ќе ги најдам и ќе им ликне крв од глава како на Миранда..
да ама не сеа, рано е :)
 
H

HoT IcE

Гостин
На Арија ми беше многу јака сцената, како го искасапи професионално секоја чест. Ама направи грешка кога рече дека е Арија Старк. Затоа котруљанов и ги зеде очите, ваљда и останатите сетила, и веќе наредна сезона Арија ќе биде натинг и ќе ебе мајки.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.256
Поени од реакции
41.136
Лелееее пред минута ја изгледав, ми се испотија рацеве. Епизодава беше фантастична, Е ОВА е Гејм оф ФАКИНГ ТРОУНС! Можеби бев еден од тие што бајаги критикуваа, али епизодава дефинитивно ја извади сезонава. Фак, да се смирам некоја минута и ќе пишам еден recap за епизодава, не знам ни од кај да почнам, али ај таман да прочитам што сте испишале досега па ќе се адаптирам. УФ!
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.322
Поени од реакции
7.601
Или па новата сезона GoT, што е more likely, бидејќи Мартин си игра курот :D
Од некој кој што исто се занимава со пишување приказни, ќе ти кажам дека не е така лесно како што некои кои не пробале да напишат, и никогаш нема да пробаат - си мислат дека е. Една кратка новела ја работам веќе 5 и кусур ебани години. Рачунај и дека Мартин користи извори од стручна литература од историја, народи, митологии со кои ја гради приказната низ цел серијал, да не збориме позадинската прича и богатиот worldbuilding, комплицираните поврзаности на ликовите и нивните приказни итн. се тоа бара ненормално време и посвета за да се изгради до крај како што треба.

Се земено в предвид - Таман е. Некои луѓе можат побрзо од тоа да пишуваат, некои и повеќе време им треба. Квалитетна приказна бара време. А и времето потрошено на истата не мора да значи дека е квалитетна. Премногу фактори има. Така да целиот тој хејт насочен кон Мартин за тоа колку време му требало да напише нов дел од серијалот е неоснован и искрено, глуп. Глуп зошто луѓе коментираат за тоа така лесно без да бидат информирани за процесот на создавање на една книга како draft низ што се проаѓа, и без лично искуство со пишување да знаат самите како е.
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
9.583
Поени од реакции
22.417
Лелееее пред минута ја изгледав, ми се испотија рацеве. Епизодава беше фантастична, Е ОВА е Гејм оф ФАКИНГ ТРОУНС! Можеби бев еден од тие што бајаги критикуваа, али епизодава дефинитивно ја извади сезонава. Фак, да се смирам некоја минута и ќе пишам еден recap за епизодава, не знам ни од кај да почнам, али ај таман да прочитам што сте испишале досега па ќе се адаптирам. УФ!
Ова е далеку од гејм оф факинг троунс. И ако нешто ја изваде сезоната е сцената со вајт вокерите, не срањава од последнава.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.143
Поени од реакции
6.914
Не беше ништо премногу спектакуларно тоа со вајт вокерите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom