Game of Thrones

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
13.848
Поени од реакции
28.700
Од сезонава може само да ја издвојам борбата со смрзнаните и цицките на Серси. Нема појака пичка у свет општо, не само во серијава што е најбоље.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.841
Поени од реакции
57.287
Џон умре а не дознавме која му е мајка:icon_lol:
my stupid theory за Џон, не отварај(те) aко не сте запознаени со R+L=J.

Мелисандре доаѓа, употребува маѓија за да го воскресне, го пали, овој оживува и останува без изгореници, because, like Daenerys said: Fire can not kill a Dragon! Така се дознава чие дете е. Фактички тука поважно е кој е татко му, според тоеријата Раегар.

:motorce:

Глупо и нелогично звучи, but fuck logic кога се D&D во прашање. :D
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
6.960
Поени од реакции
12.141
Дарио ќе го скине Џора или обратно?:нинџ:
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.805
my stupid theory за Џон, не отварај(те) aко не сте запознаени со R+L=J.

Мелисандре доаѓа, употребува маѓија за да го воскресне, го пали, овој оживува и останува без изгореници, because, like Daenerys said: Fire can not kill a Dragon! Така се дознава чие дете е. Фактички тука поважно е кој е татко му, според тоеријата Раегар.

:motorce:

Глупо и нелогично звучи, but fuck logic кога се D&D во прашање. :D
можно е.. и ја помислив на ова
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.031
Поени од реакции
5.654
my stupid theory за Џон, не отварај(те) aко не сте запознаени со R+L=J.

Мелисандре доаѓа, употребува маѓија за да го воскресне, го пали, овој оживува и останува без изгореници, because, like Daenerys said: Fire can not kill a Dragon! Така се дознава чие дете е. Фактички тука поважно е кој е татко му, според тоеријата Раегар.

:motorce:

Глупо и нелогично звучи, but fuck logic кога се D&D во прашање. :D
Само што веќе видовме у прва сезона дека не е огноотпорен, штом си ја изгоре раката. Не е чист Таргериен. А и да беше чист Таргериен, тоа не гарантира дека има змејска крв. Видовме што се случи со Висерис. Така да не верувам дека ќе го запали. Ама можно е да го оживее.
 

Makaveli_Gunner

The_Motherfucker*
Член од
4 февруари 2011
Мислења
647
Поени од реакции
274
НЕ ГЛЕДАМ ВЕКЕ ТОЛКУ ОВА Е КРАЈОТ !!!!!!!!!!!!!!!:shook::facepalm:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.841
Поени од реакции
57.287
Па самиот јас наоѓам замерки за теоријата. :D

Само што веќе видовме у прва сезона дека не е огноотпорен, штом си ја изгоре раката. Не е чист Таргериен. А и да беше чист Таргериен, тоа не гарантира дека има змејска крв. Видовме што се случи со Висерис. Така да не верувам дека ќе го запали. Ама можно е да го оживее.
Искрено, јас уште пред да прочитам за RLJ, не видов дека изгоре тогаш, мислев дека не му беше ништо и од тогаш сумњав дека мајка му е некоја Таргеријанка.

Нмв, секако и Дани не е потрврдено дека е 100% огноотпорна. Џон не е чист Таргеријан, ама поентатами е дека во момент на маѓија, каква што беше раѓањето на змејовите, нивното „горење“ во House of Undying etc., неговата змејска крв би дошла во прв план и би го заштитила. Магија која би ја спровела Мелисандре, on her way.

Евентуалното оживување, regular way не во живоњитња, ко Торос со Берик, го гледам како шанса да обзнанат дека Џон е Тарг. Пошто друг начин за објавување на неговите родители се само Reed and UNCLE BENJEN. Бар толку сум ја упатен. :)
 
Член од
24 февруари 2010
Мислења
595
Поени од реакции
400
Приказната со свеќата на Санса некако ми нема смисла. Како планираше Бриен да влезе и да ја спаси Санса покрај толку војска?
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
5.234
Поени од реакции
6.751
Мелисандре поарно Тајвин да го оживее, х10 појак лик од сите други[DOUBLEPOST=1434386117][/DOUBLEPOST]
Приказната со свеќата на Санса некако ми нема смисла. Како планираше Бриен да влезе и да ја спаси Санса покрај толку војска?
ќе позајмеше змеј од калиси :icon_lol:
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
4.864
Поени од реакции
8.454
Приказната со свеќата на Санса некако ми нема смисла. Како планираше Бриен да влезе и да ја спаси Санса покрај толку војска?
Како Бетмен кога го викаат за помош со тој рефлекторот од МНТ.
 

LBJ

Член од
28 март 2012
Мислења
259
Поени од реакции
166
Како ни го турија у гз со 'leak-натото previous on GoT' со Бенџен Старк.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom