Game of Thrones

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.370
Поени од реакции
11.738
Некаде пишува дека беше двојник... но веста е стара веќе една година и очекував дека тоа е во последнава епизода.
http://republika.mk/?p=295149
Оваа приказна е стара имаше дури и слика, само јас заборавив дека се фалев со тој спојлер пред неколу месеци, јер биобил. :D
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
9.743
Поени од реакции
22.824
Конечно го отепаја копилето, не требаше ни до овде да дотурка. Се друго срање. И да не снимат нова сезона, нема многу да смени.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.324
Поени од реакции
7.606
Дај некој шо ги чита книгите нека ми одговори во спојлер прашањата , искрено не ми се чека до следната сезона.

Дали Џон и Станис се мртви?
Дали Серсеи ќе им се изнаеба на тие секташите?
Шо ќе се деси со таа шо го обожава господарот на светлината или како и да е?
1- Most Likely
2- Most Likely
3- Ќе бара нов шампион за Црвениот Бог. Нов Азор Ахаи, што веројатно ќе биде Џон.
-----------------------------------
Ова се само теории, затоа што сите приказни од ликовиве се веќе стигнати до крај, нема кој да помогне со инфо плус или да те спојлне. Се чека сега на новата книга на Мартин - Winds of Winter, за да се дознае што ќе се случи понатаму со сите.
 
Член од
26 август 2009
Мислења
1.875
Поени од реакции
2.258
Човекот кои ја жртвуваше својата ќерка за да не му гладува војската, ја поведе истаа во луд јуриш без припреми ???

;)
Пред да тргне на Винтерфел ја изгуби и Мелисандре и платениците. Default пораз, што не ти е јасно?
Значи ја запали ќерката бидејќи немаше каде и што, Мелисандре му беше единствената надеж на крај, а таа си отиде како и пола војска.
Од друга страна и смртта на ќерка му сигурно му влијаела за да се реши да оди во сигурна смрт. Мислам дека сфати дека погреши па му беше сеедно на крајот.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.240
Поени од реакции
7.115
Ја изгледав епизодава , уште сум во шооооооооооок , зар мораше Џон Сноу :place::place::place::place::place:

Последниве три епизоди беа ВРВ, претходно некако недоволно возбудливо тапа . Серси си го доби со лошите калуѓерки хаххахаха .
Арија Старк ја ослепеа :eek::eek::eek:
Станис ѓубрето си го доби заслуженото и тоа од Бриен!!!! :aplauz:

За Мирсела мислам дека ќе преживее ако го имаат противотровот .
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.529
Поени од реакции
2.751
are u willing to give ur eyes ur ears ur nose....valjda ke izgubi i sluh i setila za miris pred da stane nothing :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.192
Поени од реакции
195.482
Глејте на позитивната страна, од сега и по грешка да влезете у темата за книгите нема да има panic button :blablab:
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Ја сега трет пат ќе ја изгледам епизодава, и после ќе се молам само у сон да не слушам: Шшејм, шшејм, шшејм (тнк тнк) , шшејм, шшејм, шшејм (тнк тнк)
подобро отколку: фор д воч, фор д воч.. :sick:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom