Game of Thrones

Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.608
Поени од реакции
5.444
Ама, многу логичен потег е браќата да го убијат Џон (што можеш да очекуваш од неуки крадци и силувачи освен слепо следење на правила), за разлика од палењето на Ширин на пример.
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.680
Поени од реакции
1.805
Ова за Станис беше очекувано, тоа што си претпоставував дека ќе се посере и и дека ке изгуби се случи, исто дека и за џабе ја жртвуваше ќерката.

Исто и за Арја знаев дека ке го скине тој, али се изненадив за начинот, права убица, се израдував, исто се исплашив мислев ке ја скине/казни Џакан, али ете ја ослепи, баш ме интересира сеа што ќе биде со нејзе....

За Санса очекував дека ќе се спаси и ќе го убие ремзи, што најверојатно е спасена типувам дека она ќе преживее а Теон не ..

За калиси, мех, константо тапа според мене прикаски освен прошлата со змејот, али се остава да се развие сеа интересни дешавки со дотракиве.. Башка тирион и ќелавиот исто и двајцава попалени по Денерес...

Серси очекував да биде спасена од планината, нели имаше такви муабети, али сеа е едно сигурно дека наредна сезона има да ги збрише од мапа сите до еден....

За Џон ме спојнаа пред 3-4 дена на фб, али викам има некој не дупат, тоа не го сватив сериозно.
последните 3-4 мин не ги очеував, дури стварно се израдував дека го нашле чичкому, али коа го видов крстот и тоа предавник рипнав од кревет... отерав се у пм. На момент се понадевав на кучето да дотрча нели како и секад барем 1 да го прободеа вака 6 пати со 20 сантима нож искрено да те напраат касапница, реално тешко се преживува, евентуално со магија на црвената кучка што еве оставам доза на оптимизам али поради интервјуто на Кит каде што кажува дека е готово со него, т.е така му кажале ДиД...

кој ке чека една година ебаго... зашто нема поише епизоди барем...
 

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.167
Поени од реакции
3.479
А бе гледајте убаво, прегледајте ја пак сцената со Станис, што сте се откажале одма од него.
Kако што Борка од Тетово (Бриен оф Тарт) замавна со мечот, веднаш друга сцена се пушти. Значи не се знае уште дали е мртов Станис (А според мене не е. Дури и би се кладил за ова.)

Арја кога го колеше и му ги копаше очите на педофилот, не требаше да каже дека е Арја Старк. Да не си го кажеше името, немаше да биде слепа според мене бидејќи тренира за да биде no-one нели.

Исто така мислам дека Тион и Санса ќе бидат живи покрај тоа што се фрлија од замокот (Некој план на Тион веројатно?)

Тоа огромното стометарското чудовиште Франкештајн што ја крена Серсеи нели е The Mountain?
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
2.348
Поени од реакции
3.569
Според таа логика тогаш ни Мирсела не е мртва пошо не покажаа на екран. Еве што ќе се деси со нејзе :

Таа и го даде отровот со бакнеж преку уста па според таа логика едина надеж да преживее е уште еден бакнеж............од Брон затоа што он го зема противотровот буквално ден претходно, Џејми ќе го замоли да ја спаси, Брон прифаќа, на Мирсела и се уарнува па ќе си се уштекаат, ги фаќа принцов, почиња да плаче, се фрла од бродот, Мирсела се заљубува у Брон, се враќаат у kings landing, Томен умира некако не е ни битно како, Мирсела е следна на тронот, Брон станува кралот!
The focking end!
 

Verdict

Galadriel
Член од
21 мај 2012
Мислења
2.191
Поени од реакции
2.113
Санса се живи во еден тон снег паднаа ебате.
Хахахаха оли копилето, се знаеше :D
Најмерак ми се направи кога се соединија Тирион и Варис...
Онај старион главен на религиознине уште кога и даде дозвола на Серсеи да го види синот знаев дека нивната приказна завршува тука, гадно наебаа ... :D
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.133
Поени од реакции
32.861
А што и ако Станис е жив? Што останува за него повеќе, нема ништо, буквално ништо, едино што може некако да се жртвува да и помогне на Санса, иако тешко ми е тоа за верување, најдобро за приказната е да е мртов, не гледам со што би придонел освен трошење непотребна минутажа.

Џон од друга страна, е тука 90% од фановите ќе очекуваат воскресение, и ќе бидат многу напиздени ако не се случи, иако Кит изјавил дека не се враќа, мислам дека речиси никој од гледачите не верува оти ептен се сигурни сите теоријата со Мел и воскресението, а освен тоа, Берик и Торос би биле тотално безпотребни карактери ако нивното појавување не беше за да објасни нешто што би се случило подоцна.

Моја најголема желба за 6 сезона сеуште останува разврската во Риверлендс, знам дека стопати го имам напишано тоа уште од почетокот на сезоната, одмазда (или барем обид за тоа) против Фреј, Блекфиш, Братството и останатите преживеани Тали, можа и Бејлиш би можел да замеша прсти некако во таа приказна.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
10.387
Поени од реакции
29.910
Дај некој шо ги чита книгите нека ми одговори во спојлер прашањата , искрено не ми се чека до следната сезона.

Дали Џон и Станис се мртви?
Дали Серсеи ќе им се изнаеба на тие секташите?
Шо ќе се деси со таа шо го обожава господарот на светлината или како и да е?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom