Game of Thrones

Член од
4 јули 2008
Мислења
152
Поени од реакции
30
Буквално незгодно ми беше да ја гледам сцената на Арја со Гендри и во галава ми се вртеа мисли јеботе натерале малолетно девојче да снима секс сцена кога таа 22 да ти имала :eek:
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.561
Поени од реакции
5.292
Во кој замок треба да го пратат Брен? Од транскрипцијата на HBO ништо не разбрав.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
1.704
Поени од реакции
3.165
Финтата е што ги има сите можни теории во универзумот разработено и на крај кога се ке излезе на виделина ќе биде 'знаев', 'па овие не се кративни' бла бла. Јас сум задоволен од првите две епизоди. Само да не истрча Серси како Гандалф у задњи момент... Уствари добра диверзија би било пошто би го јадела немиен со тоа обичните мечеви. Како и да е она е во голема предност ако победи Џон со дружината.
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.325
Поени од реакции
8.768
Две епизоди од по саат време ги истрошија за да ни покажат 80 посто глупости и 20 посто вредни сцени, а само шест епизоди има сезонава. Некој и погоре спомна, се собрале сите во круг Брен им кажува дека е Three eyed raven и никој ништо не го праша, у стил океј е дечко сѐ знаеме. Подобро да беше подолг делот кога Тирион го прашува да му раскаже за своето патување. Сцената со Џејми и Брен пред дрвото исто се одвиваше вака:
-Жал ми е што те турнав од прозор.
-Ок, немаш гајле сеа јас не сум Брен Старк.
-Кој си?
-Three eyed raven.
-Ок ме боли кур.
Наместо дејството да се случува околу (најверојатно) најважниот лик во оваа сезона, тој е на страна цело време како 13то прасе.
Денерис не можам да ја сварам како карактер па затоа може имам набиено некаква одбивност, ама стварно има глупи сцени со неа. Имаше и добри елементи епизодата, како сцената кога беа кај огнот (освен тоа со Тормунд, ама добро навикнати сме да биде таков лик, не е толку проблем) и после на крајот со песната тоа беше одлично. Исто и Сем кога му го предаде мечот на Џора и муабетот на бившите членови на Night's watch беа добри делови од епизодата. Како и да е, сите добри елементи од двете епизоди да ги сместеа во една епизода која би била прва во сезоната ќе имавме многу подобар старт, вака чекавме уште една недела за минимум случувања.
 
Член од
15 јули 2009
Мислења
2.488
Поени од реакции
1.583
Серси ја немаше оваа епизода, и јас мислам дека ќе се појави во битката.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
11.596
Поени од реакции
10.905
Многу добра епизода во глобала ама како ли само успеа да убутаат непостоечки расизам секоја им чест :cuc:
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
1.704
Поени од реакции
3.165
Во кој замок треба да го пратат Брен? Од транскрипцијата на HBO ништо не разбрав.
Ќе се чекаат кај светото дрво на Старкови и нивната религија, а тоа е опколено од замокот на Винтерфел.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
7.553
Поени од реакции
8.205
Ќе се чекаат кај светото дрво на Старкови и нивната религија, а тоа е опколено од замокот на Винтерфел.
И претходниот Гавран беше стациониран кај магично дрво
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
32.297
Поени од реакции
47.242
Овој огромен build-up, кој зафати две епизоди, 1/3 од сезоната, боље би им било да вреди нешто у наредните четири.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
9.930
Поени од реакции
10.738
Овој огромен build-up, кој зафати две епизоди, 1/3 од сезоната, боље би им било да вреди нешто у наредните четири.
Па пре би рекол 1/4 од сезоната, наредните 4 епизоди ќе бидат по 80 минути. :D
 
Член од
5 април 2012
Мислења
7.553
Поени од реакции
8.205
Сите до еден зборуваат дека криптата била безбедна - очекувам сите закопани да бидат оживеани од Најт Кинг и дружината.
Не ми текна досега на оваа можност.
 
На врв Bottom