Game of Thrones (дискусија со спојлери)

Дискусија во форумот 'Серии' започната од RiseAgainst, 1 декември 2010.

 1. K!KI

  K!KI

  Член од:
  28 март 2015
  Мислења:
  3.008
  Допаѓања:
  5.244
  Да не испадне на крај да има уште една сезона? Некако првава епизода ме потсети на првите сезони, така да ако продолжат вака нема шанси да се заврши во волку малце епизоди.
   
 2. Krk1

  Krk1

  Член од:
  22 јуни 2010
  Мислења:
  3.349
  Допаѓања:
  4.830
  Ми се допаѓа што смирија малку топка со дејството, а сепак се начнаа долгоочекувани работи. Не требаше саат и пол да се епизодиве или шпекулација беше тоа?
   
 3. draey

  draey

  Член од:
  4 јуни 2016
  Мислења:
  73
  Допаѓања:
  68
  episode 1 (April 14): 54 minutes
  episode 2 (April 21): 58 minutes
  episode 3 (April 28): 1 hour, 22 minutes
  episode 4 (May 5): 1 hour, 18 minutes
  episode 5 (May 12): 1 hour, 20 minutes
  episode 6 (May 19): 1 hour, 20 minutes
   
  На VardarVoSrceto му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Марли

  Марли Tci

  Член од:
  30 јануари 2008
  Мислења:
  10.853
  Допаѓања:
  12.934

  Последните две ќе бидат подолги како филм, саат ипол-саат и 45 минута
   
  На Krk1 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Вокерка

  Вокерка Модератор

  Член од:
  29 јануари 2006
  Мислења:
  6.209
  Допаѓања:
  4.469
  1.jpg
   
  Angello, Io Sono Interista, Ashburton Grove и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. Krk1

  Krk1

  Член од:
  22 јуни 2010
  Мислења:
  3.349
  Допаѓања:
  4.830
  Кеплер, Ilumious, VardarVoSrceto и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. Gag

  Gag

  Член од:
  14 ноември 2013
  Мислења:
  1.150
  Допаѓања:
  1.392
  Океј епизода, се случи се што се очекуваше, од наредна епизода почнува војната официјално.

  Дајнерис активно работи да ја мразат сите. Демек типката е Кралица и сеа ајде сите до еден обожавајте ме. Начинот на кој Сем дозна дека семејството му е буквално пепел...

  Едит : Да го судиш човекот што го убил Аерис ака Лудиот Крал во Винтерфел е исклучително лоша идеја, северњаците попрво ќе го прогласат за херој.
   
  Последно уредено: 15 април 2019 во 15:14
  На Srcee, ElNinho, VardarVoSrceto и уште 4 други им се допаѓа ова.
 8. Stefan-kobe

  Stefan-kobe

  Член од:
  23 август 2010
  Мислења:
  27.812
  Допаѓања:
  59.297
  Жељко Обрадовиќ во првата епизода од осмата сезона
  [​IMG]
   
  На marinetti, Ilumious, Del Boy и уште 5 други им се допаѓа ова.
 9. Beric Dondarrion

  Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  25.835
  Допаѓања:
  30.269
  - Еј здраво кај си ти одамна те неам видено. Добар?
  - Добар, еве наваму-натаму, куча-посо.... Ти добар?
  - Супер.

  Тоа беа сите дијалози у епизодава. Мање-више.
   
  На marinetti, ElNinho, Ne_sum_ja и уште 5 други им се допаѓа ова.
 10. L00d10

  L00d10

  Член од:
  24 октомври 2014
  Мислења:
  2.151
  Допаѓања:
  1.379
  Особено делот кога Сем му кажува на Џон дека е Егон ..
  - Ај брат се глеаме.
  -Еј ! Ама чекај ! Тебе родители ти се Лиана и Регар, ти си Егон 6ти бла бла..
  Мораше некако боље да го осмислат барем овој битен момент.
   
  На Spiegel, Srcee, Chronysync и уште 2 други им се допаѓа ова.
 11. K!KI

  K!KI

  Член од:
  28 март 2015
  Мислења:
  3.008
  Допаѓања:
  5.244
  Иначе кога го запалија на крај тоа искочи симболот на Таргеријан. Гледаш на крај Дани во коалиција со волкериве.
   
 12. Gag

  Gag

  Член од:
  14 ноември 2013
  Мислења:
  1.150
  Допаѓања:
  1.392
  Ми се допадна тоа што Бран му вика на Сем дека чека стар пријател и на крај тој пријател испаѓа дека е Џејми.
   
  На marinetti, Srcee, Дим4е и уште 8 други им се допаѓа ова.
 13. Beric Dondarrion

  Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  25.835
  Допаѓања:
  30.269
  [​IMG]
  --- Споено дупло мислење, 15 април 2019 во 15:39 ---
  овој станал сталкер левел 9000
  --- Споено дупло мислење, 15 април 2019 во 15:45 ---
  [​IMG]
   
  Последно уредено: 15 април 2019 во 15:45
  На Srcee, Ilumious и VardarVoSrceto им се допаѓа ова.
 14. Васил МКД

  Васил МКД Jesus

  Член од:
  20 ноември 2009
  Мислења:
  7.938
  Допаѓања:
  7.174
  Нема некоја врска, секаде каде што правеа пепел ладниве оставаа такви симболи.

  https://www.polygon.com/tv/2019/4/1...er-swirl-symbol-night-king-season-8-episode-1

  Нема спојлери ни луди теории.
   
  На Corvus и K!KI им се допаѓа ова.
 15. Red John

  Red John natural born hater

  Член од:
  30 мај 2009
  Мислења:
  8.905
  Допаѓања:
  20.646
  Подфорумот фудбал за форсирање е подолу.
   
  На Ilumious и Peja989 им се допаѓа ова.

Сподели преку: