Friends

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Vo prvata epizoda koga sedat na kafe i Ros veli: "Ama jas ne sakam da bidam sam, sakam da sum zenet povtorno", i togas se pojavuva Rejcel na vrata vo vencanica, A Cendler veli: "A jas sakam milion dolari !!!" :pos2:
...И ги испружва рацете, надевајќи се дека ќе му паднат од небо :)
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Омилени во серијава ми се сцените во таа “нивната“ кафетерија, таму секогаш паѓаат најсмешни сцени :)
 
Член од
15 март 2006
Мислења
95
Поени од реакции
5
Najdobra serija komedija na site vreminja.Sekogas ,ama bas sekogas sum se smeela na glas dodeka ja gledam.Steta sto veke ne ja snimaat,bea tolku dobri.Mislam deka do kraj na zivot da ja gledam nema da mi zdosadi.Ros spored mene e najzakon.Gi obozavam!!!!
 
Член од
15 март 2006
Мислења
95
Поени од реакции
5
А ај кажете официјално, кога ја даваат на А2, ако знае некој.
Ja mislam deka ni oni ne znaat koga ja davaat.Eden den u 2 ipol,sledniot den u 4,pa u 5 i taka sekoj den.Ti treba cista sreka ili dremenje pred tv za da ja nacekas.Ama sreka si gi imam na dvd taka da nema problem:)
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Ja davaat i na HRT (ne znam koja - dali 1 ili 2). Bas vcera bese epizodata vo koja glumese Brad Pitt
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
да? оооо ..мн ги сакам..откачени са..камо нови сезоне да почна да снимаа..ама нема:nesvest:
 
Член од
4 април 2008
Мислења
251
Поени од реакции
15
Eve sega gi gledam pak od pocetok i ja izgledav vtorata sezona, legendi se, mnogu mi se smesni Cendler i Joey zaedno koga pravat gluposti, posebno koga go izgubija bebeto na Ros :pos2::pos2::pos2:
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
ги обожавам најдобри се....ама најинтересна ми е фиби кога пее таа песната за мачка или што и да е:pos2::pos2:и џои кога учи француски:pos2:
 
Член од
30 декември 2007
Мислења
784
Поени од реакции
319
Одлична серија една од најдобрите во последните 20 години. Дали некој ја има цела колекција, па да можам да ги гледам од почеток.
 

Rock Girl

Liber, libertas!
Член од
11 август 2007
Мислења
500
Поени од реакции
28
Friends се легенди!! Една од најдобрите хумористични серии што некогаш биле на телевизија!:eek:jea:
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Ги обожавам Френдс сите се супер мн откачени, ама најзакон е кога Џои ќе рече: ,,How you doing,, :vozbud:
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.597
Поени од реакции
13.283
Сцената со Џои и Рејчел во хотелот е јака коче се бацуваат.
После долго прислушкување влегуваат овие забеганиве и:

Мonica: What the hell are you doing?!
Rachel: Well... we made out for about 5 minutes and now we are talking to our friends about it... So i think it's 6th grade! GET OUT!!!
Chandler: Ok ok, but can you do something for us... the people who love you?
Rachel: Sure...
Chandler: INNUNCIATE! :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom