Footballidentity.com

Daniel.

Juventino per sempre
Член од
18 август 2009
Мислења
620
Поени од реакции
356
Што се случи бе? Од толку активност, 120 страни веќе, а сега ништо. Дај активирајте се малку.

Како иде? :)
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.081
Поени од реакции
12.299
ne
Што се случи бе? Од толку активност, 120 страни веќе, а сега ништо. Дај активирајте се малку.

Како иде? :)
активноста е слаба,само 3ца македонски менаџери,мал број на играчи.....
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.061
За тие што незнаат го напуштив Вардар и преминав во DJUP од холандија.Има доста македонци,а и срби,црногорци па и еден од косово :ROFLMAO:.Се надевам дека вардар ќе освои барем уште 3 титули додека да се вратам :)
 
Член од
2 јануари 2008
Мислења
440
Поени од реакции
93
Никац после нема да те примиме :D
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
За тие што незнаат го напуштив Вардар и преминав во DJUP од холандија.Има доста македонци,а и срби,црногорци па и еден од косово :ROFLMAO:.Се надевам дека вардар ќе освои барем уште 3 титули додека да се вратам :)
Нема од Косово бе, не шири дезинформации.... :D
Ти може си видел во темата за академијата шо е... Пошо Дјуп има втор тим во втора лига, трчкаат дечиња таму, има и еден талент од Косово таму... Иван ја води академијата. :D

Иначе се пријавив за преведувач пред некое време, и така имам слободно време... чекам уште да ми ги дадат фајловите, и оригиналните преведени фајлови од Бојан Трајковски и Горан Трпковски(првиот менаџер на Macednoia Utd.) шо превеле нешо ситно... А и координаторот за преводи е менаџерот за Djup па преку него иде работава. :ROFLMAO:
Али админиве спори у курац...
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.061
Нема од Косово бе, не шири дезинформации.... :D
Ти може си видел во темата за академијата шо е... Пошо Дјуп има втор тим во втора лига, трчкаат дечиња таму, има и еден талент од Косово таму... Иван ја води академијата. :D

Иначе се пријавив за преведувач пред некое време, и така имам слободно време... чекам уште да ми ги дадат фајловите, и оригиналните преведени фајлови од Бојан Трајковски и Горан Трпковски(првиот менаџер на Macednoia Utd.) шо превеле нешо ситно... А и координаторот за преводи е менаџерот за Djup па преку него иде работава. :ROFLMAO:
Али админиве спори у курац...
На темата за представување видов еден косовар(барем така се представи)е сеа дали е прв тим или академија тоа незнам :)
 

blackeyed

passive-aggressive...
Член од
6 ноември 2008
Мислења
933
Поени од реакции
2.090
Нова сезона - стар шампион ;) .Очекувам тапа сезона и активност се дури трае летотo,башка сеа и со намалувањето на атрибутите играва стана гола вода :/
 

Tise_MKD

Sir Tishe_MKD
Член од
11 февруари 2009
Мислења
931
Поени од реакции
11
Ako ne se oprai Rabotava vo MKD ligava, Seriozno razmisluvam da stavam kraj na Managerskava kariera ( nemam vreme za vodenje stranski tim ) pa da si napravam i jas nekoe igraciste
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Јас би можел да дојдам како менаџер али неможам да го пензионирам играчов :(
 

Tise_MKD

Sir Tishe_MKD
Член од
11 февруари 2009
Мислења
931
Поени од реакции
11
Treba prvo da ostenes bez klub pa posle toa ke mozes da go penzioniras!

Bar taka bese do sea....
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.081
Поени од реакции
12.299
eve edna ideja od mene,daj neli site imame po 70/80 kredita od zadacite so gi ispolnuvame...da mu gi dademe na nekoj da napravi menager?Kolku krediti trebaat 1000,da najdeme 12 dusenzi so se spremni za takov poteg,eve jas sum ZA,70 kredita za so ke mi se taka da stojat.
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
ма јок бе какви кредити еве јас ќе направам менаџер ал треба да го ослободам играчот само ако има некој буџет да ме купи и некако ослободи од договорот одма правам менаџер седам 2 дена како асистент и се префрлам во некој клуб​
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.081
Поени од реакции
12.299
ма јок бе какви кредити еве јас ќе направам менаџер ал треба да го ослободам играчот само ако има некој буџет да ме купи и некако ослободи од договорот одма правам менаџер седам 2 дена како асистент и се префрлам во некој клуб​
koj igrac si ti,inace nema sansi nikakvi da go ponistis dogovorot ke treba da cekas sezona najmalce moze i dve
 

Kajgana Shop

На врв Bottom