Footballidentity.com

Daniel.

Juventino per sempre
Член од
18 август 2009
Мислења
620
Поени од реакции
356
Бидејќи гледам дека има отворено повеќе теми за footballidentity, а нема ниту една за целата лига, еве јас ќе отворам. Овде пишувајте ги вашите мислења, дискусии и се друго, а не вака во 100 теми. Ако сакате индивидуално, имате приватни форуми на играта, таму пишувајте си, а ова е јавен форум, така да мислам дека ке биде подобро се да биде на едно место.
Сега за сега има 5 клуба, Macedonia Utd, Fc Vardar, The Pirates, Skopje Ostrovo и Ovce Pole. Пишувајте овде нешто што сакате сите да го знаат, дискутирајте за проблемите во тимот, лигата, некои кои сакаат да се придружат нека пишуваат овде, па да ги земе некој од Македонските клубови и така натаму...
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.061
Добро ти текна да отвориш ваква тема,сеа за сеа мислам дека лигава ќе биде далеку најинтересна до сега и мислам дека нема само Вардар и Јунајтед да се натпреваруваат туку и Пиратуте,Островчани и Овчеполчани ќе бидат конкуренција.
Мислам да си правам акаунт на ФИД и тоа новинар(зашто македонски немаме)и ќе пишувам за целата лига
Иначе у недела 20:15 Фк Вардар-Овче Поле првото дерби сезонава.
 

Tise_MKD

Sir Tishe_MKD
Член од
11 февруари 2009
Мислења
931
Поени од реакции
11
Ne rizikuvaj da te baniraat za gluposti, ne smees da imas 2 acc, a ke te baniraat bidi siguren vo toa, jas i daniel veke popivme banovi, taka da da izgubis 1400 rating ne e mala rabota!!
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
236
конечно се отвори ваква тема по моја препорака тука да дискутираме за сите екипи во една тема не да се двоиме и така сме малку
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
2 дербиња денеска во 20:15 Острово и Вардар и најголемото The Pirates и Јунајтед нека победи подобриот.:)
 

Daniel.

Juventino per sempre
Член од
18 август 2009
Мислења
620
Поени од реакции
356
Добро ти текна да отвориш ваква тема,сеа за сеа мислам дека лигава ќе биде далеку најинтересна до сега и мислам дека нема само Вардар и Јунајтед да се натпреваруваат туку и Пиратуте,Островчани и Овчеполчани ќе бидат конкуренција.
Мислам да си правам акаунт на ФИД и тоа новинар(зашто македонски немаме)и ќе пишувам за целата лига
Иначе у недела 20:15 Фк Вардар-Овче Поле првото дерби сезонава.
Не си ја расипувај златнатa кариера за глупости. Јас си упропастив 300 рејтинг за да им помогнам на "колегите" да направат нови тимови, и не жалам, ама ти имаш 1100 рејтинг и сега за новинар да си расипеш се. Ако баш сакаш, фрли 600 денари и купи си нов слот за карактер. Тогаш се ќе биде "легално" и ке можеш слободно да си играш и пишуваш. A за најголемото дерби, се лажеш, тоа ќе биде вечерва: Macedonia Utd vs The Pirates, што мислите кој ке тепа?:vozbud:

Ne rizikuvaj da te baniraat za gluposti, ne smees da imas 2 acc, a ke te baniraat bidi siguren vo toa, jas i daniel veke popivme banovi, taka da da izgubis 1400 rating ne e mala rabota!!
:pos2::pos2:

--- надополнето ---

Мислам дека најдов решение за овие од Macedonia Utd, што се жалеа за нивниот менаџер. Гледав нешто по форумот, и случајно го видов ова: Fire Inactive Manager Procedure Initiated!, па реков, дај да видам, можеби ке можам да ви помогнам. И да, има решение за вашиот проблем. Процедурата е следнава:
1. Некој од фудбалерите треба да му пиша порака(со наслов: Fire Manager) на некој од Админите. Пораката треба да соджи:
- Име на тимот
- Причина за која менаџерот треба да биде исфрлен од тимот(неактивност, НЕ КОМУНИЦИРА СО ТИМОТ, а во овој случај можете да ставите, запоставува одредени играчи или слично)

2. После примањето на пораката, тие ќе ја проверат информацијата

3. Ако најдат добра причина, зошто да го исфрлат менаџерот, ќе го стават целиот тим Dissatisfied

4. Потоа јусерот кој ја пратил пораката ќе добие одговор од админите, и потоа тој треба да иде Dissatisfied, и во тој случај, менаџерот ке биде истеран.

Се надевам дека ова ќе ви помогне, па пробајте го, и пишете тука дали успеало или не...
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
10.176
Поени од реакции
22.296
Sto krekate menadzerot si e dobar, sekoja utakmica si kazuva formacija koj so koj ke smeni i slicno.
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.061
кога мислев првото дерби не мислев на најзначајното туку дека е прво временски(а не било,двете дербиња биле исто време,моја грешка)
Ок за тоа за новинар се предомислив стварно мислам дека е пре ризично да си го уништам човечето за џабе.
А за да го избаците менаџерот само Dissatisfied напрајте повеќето и автоматски ќе го избацат.
сеа малце :eek:ftopic:
Фк Вардар сите што сте од форумов пишете на ФИД форумот или овде незнам каде сакате кој ќе бие он за тише да ве стави прва постава
 

Daniel.

Juventino per sempre
Член од
18 август 2009
Мислења
620
Поени од реакции
356
Sto krekate menadzerot si e dobar, sekoja utakmica si kazuva formacija koj so koj ke smeni i slicno.
Јас незнам нисто за тоа, само читав дека македонските играчи не биле задоволни од него, па реков, да пробам да помогнам.

кога мислев првото дерби не мислев на најзначајното туку дека е прво временски(а не било,двете дербиња биле исто време,моја грешка)
Ок за тоа за новинар се предомислив стварно мислам дека е пре ризично да си го уништам човечето за џабе.
А за да го избаците менаџерот само Dissatisfied напрајте повеќето и автоматски ќе го избацат.
сеа малце :eek:ftopic:
Фк Вардар сите што сте од форумов пишете на ФИД форумот или овде незнам каде сакате кој ќе бие он за тише да ве стави прва постава
Абе се зезав, нема везе, тоа не е ни најмалку важно, а за новинарот, така треба, немој да го уништиш играчот за глупости.
И да, неможат само така да го исфрлат менаџерот, мора цел тим да биде Dissatisfied за да го избацат. Така да ако уште останувате при тоа дека не е добар(Рикен го тврди спротивното) тогаш направете така. Но гледам дека одкако дојде тој, поактивни сте на форумот.
И еден предлог од мене за Вардарци, пишувајте си на приватен форум, 100 пати е подобро, јас кај Пиратите направив и 2 под-форуми така да сега ми е топ.
:eek:ftopic:
Уште малку е утакмицата со Macedonia Utd...:vozbud::vozbud: Што мислите, кој ќе тепа? :smir:
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
0-4 што треба повеќе :)
 

Daniel.

Juventino per sempre
Член од
18 август 2009
Мислења
620
Поени од реакции
356
0-3 против Macedonia Utd, парчиња ги направивме!! Супер утакмица, а сите мои тактики успеаа, што ми е многу мило. Браво за мојот тим.
 

Daniel.

Juventino per sempre
Член од
18 август 2009
Мислења
620
Поени од реакции
356
Првиот македонски новинар е креиран. Незнам ни кој е ни од каде е, но знам дека веќе го направис своето прво интервју, и тоа со кој друг, ако не со Петар Тишовски :nesum: . Како што ми кажа Петар, тој е од форумов, па ако може нека се каже кој е...
Се вика Александар Андевски и еве го неговото прво интервју. Не е лошо за почетник.
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.061
Ја не сум тој што го пишал ова ама изгледа некој ме читал и затоа браво.
Сега се надевам дека ќе ги интервјуира сите други менаџери па и некој од подобрите играчи од активните тимови како и интернационалците.Затоа сите ставајте like да му помогнеме да качи рејтинг.
П.С.Тише ја гледаше ли утакмицата бе ???
 

Daniel.

Juventino per sempre
Член од
18 август 2009
Мислења
620
Поени од реакции
356
Ја не сум тој што го пишал ова ама изгледа некој ме читал и затоа браво.
Сега се надевам дека ќе ги интервјуира сите други менаџери па и некој од подобрите играчи од активните тимови како и интернационалците.Затоа сите ставајте like да му помогнеме да качи рејтинг.
П.С.Тише ја гледаше ли утакмицата бе ???
Веќе се плашев да не си се изглупирал ти, да си го расипеш фудбалерот... Инаку се надевам дека ќе продолжи со работата, и ставајте like, јас уште вчера ставив... Нека накачи рејтинг
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
10.176
Поени од реакции
22.296
0-3 против Macedonia Utd, парчиња ги направивме!! Супер утакмица, а сите мои тактики успеаа, што ми е многу мило. Браво за мојот тим.
Pa normalno koga ovaj smesen tim lici na se samo ne na tim.
Daleku e ova od sampionskiot tim od sezona 2 i sezona 3.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom