Football Manager 2012 - Општа дискусија

Член од
7 август 2011
Мислења
4.767
Поени од реакции
12.958
и ја се вратив на оваа. ќе пишам деновиве за кариерата во Вардар :)
 

Д Малиот

Нинџа лепотан!
Член од
25 јануари 2009
Мислења
296
Поени од реакции
43
Кажав дека ќе биде нешто! ГА-ЗЕ-ЊЕ!
npower Championship (Overview_ Stages)-3.png
Малце со трансфериве грешка направив али нема везе. Никој ги нејќеше цреповиве па си заминаа на free, али гледајте кого зедов!
Cardiff (Transfers_ History).png
Све на све ова е тоа што имам и цел ми е да бидам барем на средината на табелата ( ако не и погоре - ама тешко ), а да, последен под David Marshall е Tom Heaton, вториот голман, многу играчи иам.
Cardiff City (Team_ Players).png

Е дефанзивци треба да продавам али ако продадам може да направам грешка бидејќи минатата сезона често ми се повредуваа. Како и да е ќе смислам нешто.
Здравје на полусезона ќе читате како се држам да не биде ептен брзо ова она. Може и тема да отворам за голготата на Кардиф во премиер лигата!

---ИЗМЕНА 1: Продаден Tom Heaton, на позајмица донесен Тибо Куртоа ;) ГАЗЕЊЕ!
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Д Малиот , со Кардиф има интересен предизвик по интернетов а тоа е да освоиш Премиер Лига, со цел тим Велшани, ниту еден странец. Нешто како Атлетик Билбао. Ако направиш јак тим и освоиш се - ете ти нов предизвик.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Ја инсталирав 12ката и ја вклучувам и поминува тоа воедот и одман се исклучува играта, што е проблемот?

едит: Средив ова ама сеа па многу зафркнато да го ем, незнам како една утакмица да изиграм. (никад не сум ја играл играва, не ми се смејте)

Средив и тоа.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
1.170
Поени од реакции
2.635
Ја инсталирав 12ката и ја вклучувам и поминува тоа воедот и одман се исклучува играта, што е проблемот?

едит: Средив ова ама сеа па многу зафркнато да го ем, незнам како една утакмица да изиграм. (никад не сум ја играл играва, не ми се смејте)

Средив и тоа.
Ќе се навикнеш пополека :) , јас почнав со Нот. Форест ги качив у Премиер и ми понудиа у Евертон и таму се преселив коа што да видам сите ги продале... од Фелаини , Бејнс па до Фил Невил и Хеитинга .... и сеа е држ ме мајко ....
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Со милан почнав јас. :icon_lol:
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
И Рики праи comeback на играва со апдејтнати трансфери од зимата оваа сезона :)
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Почнав нова сезона и после 10 минути ми дава ерор и ми се исклучува играта и ми вика дека има нешто проблем со овој фајл FM 2012 v12.0.2.230123 (2013.05.07 02.33.29) и се отвара фолдер со име crash dumps. Помош?
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Почнав нова сезона и после 10 минути ми дава ерор и ми се исклучува играта и ми вика дека има нешто проблем со овој фајл FM 2012 v12.0.2.230123 (2013.05.07 02.33.29) и се отвара фолдер со име crash dumps. Помош?
Од ново инсталирај ја и избриши ги сите фолдери од старата инсталација , не реди никакви скинови , и други графички додатоци .
 
N

Nicky Santoro

Гостин
3та сезона
Голман(прва постава) макс 10мил
Лев бек(прва постава) 5-10мил
Десно крило(прва постава) 10мил.
и средина центар (замена)3-5 мил
Само ве молам немој да ми предложувате Терстеген голман или некој сличен затоа што вредат џаол ипол моментално.И имам проблем со фудбалери што не се ЕУ така да гледајте европјани по можност, пошто нели може само 1 нон Еу да се земе во сезона..а веќе подполнив..
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Јас одново почнав со Партизан да играм. Да завршам првата сезона и ќе отворам и јас тема како другите, да видиме што успеси ќе имаме.

Иначе одлична игра.
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Од ново инсталирај ја и избриши ги сите фолдери од старата инсталација , не реди никакви скинови , и други графички додатоци .
Пачови може или..?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom