Football Manager 2012 - Општа дискусија

N

Nicky Santoro

Гостин
3та сезона
Голман(прва постава) макс 10мил
Лев бек(прва постава) 5-10мил
Десно крило(прва постава) 10мил.
и средина центар (замена)3-5 мил го зедов бертолаци овде
Само ве молам немој да ми предложувате Терстеген голман или некој сличен затоа што вредат џаол ипол моментално.И имам проблем со фудбалери што не се ЕУ така да гледајте европјани по можност, пошто нели може само 1 нон Еу да се земе во сезона..а веќе подполнив..
толку бе никој незнаете да помогнете?
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
толку бе никој незнаете да помогнете?
Голман пробај David Ospina. Десно крило пробај Aaron Lennon, може и Adam Johnson. Лев бек не ми текнува у моментов, ако ми текне ќе ти пишам :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
толку бе никој незнаете да помогнете?
за лев бек земи некој од Ливерпул, оние Фланаган, Робинсон, јас за репрезентација ги земав, само не знам кој беше лев кој десен. И овој Бертранд можеш да го земеш.

Средина, Ross Barkley, Alex Chamberlain, Jack Rodwell, Gary Medel.. можеш и Вилшер дури да го собереш пази ја таа трансфер листата, увек се наоѓа на неа по некој што се искарал со управата.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
за лев бек земи некој од Ливерпул, оние Фланаган, Робинсон, јас за репрезентација ги земав, само не знам кој беше лев кој десен. И овој Бертранд можеш да го земеш.
Флано десно (го чуваше Силва), Робинзон лево (го чуваше Волкот) :P
 
N

Nicky Santoro

Гостин
за лев бек земи некој од Ливерпул, оние Фланаган, Робинсон, јас за репрезентација ги земав, само не знам кој беше лев кој десен. И овој Бертранд можеш да го земеш.

Средина, Ross Barkley, Alex Chamberlain, Jack Rodwell, Gary Medel.. можеш и Вилшер дури да го собереш пази ја таа трансфер листата, увек се наоѓа на неа по некој што се искарал со управата.
Робинсон но интеншн ту гоу..... :(
Се думам за коларов али бара мн плата 70-90к неделно што е премн за мене иако имам на располагање големи средства.
И дали некој го играл Коричиа или како и да се чита десниот бек на сошо? 13кк бараат нз дали се исплати да ги залепам....
Иначе,замена за МЦ - бертолаци го зедов за 4,4 ...кражба..
Десно крило - Гаитан за 9 го зедов ќе видеме како ќе се исплати на претходните сејвови беше играчиште...
Уште бекови ми фалат и Лш е моја за 1-2 сезони :D
--- надополнето: 8 мај 2013 во 15:56 ---
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Робинсон но интеншн ту гоу..... :(
Се думам за коларов али бара мн плата 70-90к неделно што е премн за мене иако имам на располагање големи средства.
И дали некој го играл Коричиа или како и да се чита десниот бек на сошо? 13кк бараат нз дали се исплати да ги залепам....
Иначе,замена за МЦ - бертолаци го зедов за 4,4 ...кражба..
Десно крило - Гаитан за 9 го зедов ќе видеме како ќе се исплати на претходните сејвови беше играчиште...
Уште бекови ми фалат и Лш е моја за 1-2 сезони :D
Да, земај го Корчиа, на мојот сејв увек иде во Арсенал и растура. Од Гаитан имаш 20 гола и 20 асистенции најмалце во сезона, јас на крило го играм, некои на подфорумов го играат и AM, ама не знам таму каква ефективност има. Коларов немој јас ич не бев задоволна од него. Види ај овој Русинов, Georgy Schennikov, Luke Shaw, Martin Montoya & Davide Santon (мислам можат и лево)...
 
N

Nicky Santoro

Гостин
Да, земај го Корчиа, на мојот сејв увек иде во Арсенал и растура. Од Гаитан имаш 20 гола и 20 асистенции најмалце во сезона, јас на крило го играм, некои на подфорумов го играат и AM, ама не знам таму каква ефективност има. Коларов немој јас ич не бев задоволна од него. Види ај овој Русинов, Georgy Schennikov, Luke Shaw, Martin Montoya & Davide Santon (мислам можат и лево)...
Преговарав со русинов уште на полусезона мн бараа сеа еве гледам е наредивме за 9кк , корчиа за 15-6 ќе биде...каков тим се состави упм
Андухар,Шеников,Бојата,Мусачо,Корчиа,Поли,Верати,Ковачич,Алехандро Гомез,Гаитан,Макси лопез.Ова е првио тим и замени Хулу,бертолаци , Адам Вас , Саного + 4-5 подобри од Катанија :D
Овај Шоукоуна шпицот да го земете сите што играте со послаби клубови се зема за џабе и за неколку години се претвора во солиден шпиц.
Иначе да не дојде до забуна играчине погоре вредат стварно мн али ги земав во текот на 3-4 сезони и по 4-5 милиони просек се повеќето на рати 48 месеци.Имам 34кк буџет моментално, не го пипам нека се исплаќаат полека не доисплатените.. :icon_lol:
 
Член од
16 април 2013
Мислења
28
Поени од реакции
51
Се вратив и јас на 12кава,откако ме разочара 13ката...Си продолжувам со Баерн Минхен...Предходно бев во Наполи 2 години и двете бев шампион уште првата година си направив страва тимче претежно од млади фудбалери...
Untitled.jpg

Во втората сезона се појачав со Ковачич,Лазар Маркович ,Верати ,Балотели , Подолски без пари ,Бонучи исто го начекав на трансфер листа за 3.5 мил:) али црнчугата морав да го продам зашо беше у филм не ми доагаше на тренинг,правеше црвени картони......Си отидоа Инлер,Гаргањо,Бехрами, Диаките,Кавани,Пандев..По две години ме ангажираше Баерн,откако Хенкејс отиде у пензија..едноставно неможев да го одбијам.....
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Иам еден проблем кога ја вклулувам играта и идам new game од европа има 28 земји во кој ја нема Македонија, како можам да бидам тренер на некој Мк тим, или тоа се инсталира надокнадно со пачови?
 
Q

qazwsxedc

Гостин
Иам еден проблем кога ја вклулувам играта и идам new game од европа има 28 земји во кој ја нема Македонија, како можам да бидам тренер на некој Мк тим, или тоа се инсталира надокнадно со пачови?
симни си ја мк лигата од фм-балкан:)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.010
Поени од реакции
84.555
Save game could not be loaded.

--- надополнето: 8 мај 2013 во 23:25 ---
I take that back.
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.930
Поени од реакции
9.541
Јас секогаш играм со скапани тимови прво почнувам стандард со Ист Стирлинг,друг сејв со Дандалк, со СКА Енергија Чабровск (пошо одам невработен и тие одма договор нудат:D) и со Црвена Ѕвезда и нормално секогаш чекам понуда од Арсенал која не ја одбивам никогаш.
Со Ист Стирлинг одма до промоција од трета во втора и од втора во прва дивизија па после едно 2-3 сезони во прва дивизија па пласман во ПЛ и освојување на второ место:eek:(екипава ми беше мувла незнам како успеав) после тоа 4-5 сезони се прајт тимот од 3-6 место загарантирано после 5 пати со ред шампион на Шкотска изграден нов стадион со 20 000 капацитет (пред тоа немаат стадион) и нормално топ тренинг кампој и за младинци и стигна понудата од Арсенал

Со Дандалк од почеток па следните 8 шампион на Ирска, 4 пати 1/4 полуфинале во ЛШ,купови итн и понуда од Арсенал ми дојде токму кога играв против нив во 1/4 финале во ЛШ на возвратниот дуел:icon_mrgr: .

Со Црвена Ѕвезда 10 титули во Србија со ред,2 пати полуфиналист во ЛШ, еднаш финалист во ЛЕ.

Е со овие Русиве е ептен тешко не смее поке од три странци во почетен состав играчи нема ни за лек од Руско потекло се некој мувли се пред тоа играв ама ми се заеба сејвот некако до 8 место истуркав немаат пари на позајмица никој не доага па неможе ни Parrent club да најдат да се земе некоја пара сега почнав од ново па да видиме.

Инаку кај сиве без Parrent club е многу тешко (освен кај Ѕвезда) немаат воопшто пари ни за плати а камоли за трансфери а и нема кого да го продајш па да земиш некоја пара.Со позајмици со чуда на трансфер не ни помислував све е на фрее ми беше 2-3 сезони и продажба после и добра пара им земав ем од трансферот + 50% од следниот трансфер.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Абе кај сите вака првата сезона е лоша со повреди/порази или само кај мене е. Неможам да изградам добар тим за една утакмица, многу повреди. :icon_lol:
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Како можам да си поднесам оставка од некој тим?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom