Football Manager 2012 - Општа дискусија

Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Leverkusen v Gladbach_ Overview Overview.png
Тевез x2 за бод кој ми донесе титула после поразот на Баерн 1-0 кај Шалке на гости Game_ _ace__ Hall of Fame Continent.png , влегов во hall of fame на 17 место сум засега таму би требало да го освојам купов во германија играм против Менхенгладбах , а во ЛШ против Челзи финале .
И купот го освоив лесно против Менхенгладбах 2-0 , и поставив рекорд во најмногу постигнати гола во куп натпреварите вкупно 19 , претходниот беше на Баерн 18 гола. Leverkusen v Gladbach_ Overview Overview-2.png
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Untitled.png

Турнејата со Наполи низ Македонија, Со Миравци не глејте резултат водев 6-1 во 80та и сменив формација, голман ставив Кавани .
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Vicenza v Empoli (Information_ Overview).png

Која утакмица човече. Губам 2:0 на полувреме па израмнувам до 75 минута, послем Корали погодува статива и му поништуваат гол за во 91 Тонучи да им донесе победа на Виченца. Коа немам среќа, стварно немам.
 
H

HoT IcE

Гостин
Конечно и јас ја почнав играва, засега ми е шпанско село, превише ми е комплицирано, ама ќе се снајдам со тек на време.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Конечно и јас ја почнав играва, засега ми е шпанско село, превише ми е комплицирано, ама ќе се снајдам со тек на време.
со Челзи ли?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Да намерно земав затоа што имам поголемо познавање околу клубот за полесно да се снајдам.
супер, имаш и буџет голем и слобода за платите. Сега за сега, ко за почеток, слушај ги советите на асистентот, ќе ти дава секои две недели рапорт од тренерите. Со тек на време ќе научиш што совети да слушаш, што да одбиваш.
 
H

HoT IcE

Гостин
супер, имаш и буџет голем и слобода за платите. Сега за сега, ко за почеток, слушај ги советите на асистентот, ќе ти дава секои две недели рапорт од тренерите. Со тек на време ќе научиш што совети да слушаш, што да одбиваш.
Дада укапирав од оние хинтови што ги дава самата игра, засега ќе зимам совети од Зенден.:D
Интересно ми е колку е детална играва, има се буквално.
 
N

Nicky Santoro

Гостин
По втор пат прашувам, како се правеше скриншот и кај да ги најдам сликите потоа и да ги прикачам овде.Па за 1-2 дена да доиграм сезона ќе ставам слики
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
По втор пат прашувам, како се правеше скриншот и кај да ги најдам сликите потоа и да ги прикачам овде.Па за 1-2 дена да доиграм сезона ќе ставам слики
имаш вин 7?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom