Football Manager 2010

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
Cesar Azpilicueta

шашаво презиме, Азпиликета :wtf:
битно момакот е no.1 на играва!
зимајте го под итно во првите неколку сезони, после ќе ви го дрпнат, а и да остане не ви го даваат за испод 30-40 мил.

тоа што беше Серхио Р. на деветката, тоа е Аспиликета на десетката... Рафиња за стојкото неможе да му се фати.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Шо по ѓаволите се дешават со играва?

 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.738
Поени од реакции
986
http://tinypic.com/view.php?pic=2yljs5y&s=5 ја со manchester city сум прилично успешен.



Многу касно си почнал со освојување на титули...јас истотака играм со Сити и уште втората сезона освоив двојна титула ( првенство и куп ) , а во УЕФА Лига за жал изгубив во финале и тоа од Тотенхем ( предходно во полуфинале го елиминирав Милан )...иначе првата сезона бев 5ти .
 
Член од
5 мај 2008
Мислења
1.357
Поени од реакции
127
Зошто не ми дава понуди за селектор на некоја репрезентација :toe:
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.909
Поени од реакции
1.552
Ако може торент да ја download-ирам пошто веќе постоечкиот ме заебава нешто. Thank you! :)
 
Член од
24 декември 2008
Мислења
1.375
Поени од реакции
1.566
Не можам да си најдам напаѓач за третата сезона со Њукасл. Левандовски го купив минатата година, ама е многу слаб, не можам позицијата да му ја погодам. Го пробав Poacher и Complete Forward, ама тешко со головите. За Paloschi ми прифатија 13 милиони ама он не сака да дојде, а за Солдадо немам пари затоа што го купив десниот бек од Осасуна. :toe:
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.746
Поени од реакции
9.757
Не можам да си најдам напаѓач за третата сезона со Њукасл. Левандовски го купив минатата година, ама е многу слаб, не можам позицијата да му ја погодам. Го пробав Poacher и Complete Forward, ама тешко со головите. За Paloschi ми прифатија 13 милиони ама он не сака да дојде, а за Солдадо немам пари затоа што го купив десниот бек од Осасуна. :toe:
Пробај Artem Milevskiy од Динамо Киев, одличен играч, и мислам дека може да се донесе за не многу висока цена.
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
645
Зошто не ми дава понуди за селектор на некоја репрезентација :toe:
Во играта изгледа нешто не штима кога се работи за селекторско место. И да има слободно место во некоја репрезентација, и да си најдобар менаџер пак нема да те примат. Ќе пишува дека ја примиле твојата апликација, но пак ништо.
Јас еднаш бев тренер со освоена домашна лига и ЛШ, аплицирав за селектор на Македонија, и не ме примија.
Совет- кога почнуваш менаџерска кариера, и кога го уредуваш твојот тренерски профил, стај се дека си бил International player, никако semi profesional ili amateur.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927
Инсталирајте си 10.3 пач,во врска со селектор на репрезентација.
 
Член од
24 декември 2008
Мислења
1.375
Поени од реакции
1.566
Пробај Artem Milevskiy од Динамо Киев, одличен играч, и мислам дека може да се донесе за не многу висока цена.
Милевски ми е еден од омилените играчи на ФМ, многу често го купувам, па и овој пат понудив, за ефтино ми прифатија, ама он отиде во Астон Гила бидејќи беше првата сезона откако влегов во Премиер, а Вила играа во Европа! :tapp:
 

Lucky Luciano

Forza Juventus
Член од
19 ноември 2009
Мислења
17
Поени од реакции
0
Еве и јас да напишам нешто за играва почнав со виљареал играв 3 сезони доста успешни земав куп на шпанија и уефа куп првата сезона 3 втората 3 и третата 2 и после манчестер ме побара како замена за фергусон па сеа играм со нив.
Пишете како да го играм хулк ја мислам комплете форвард ама не сум го играл до сега прв пат го купувам :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom