Football Manager 15

Red Man

we do what we want!
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.057
Поени од реакции
1.947
Не ве разбирам која ви е поентата да ја играте играва, ако симнувате тактики од интернет? На што се сведува после вашиот успех кога освојувате титули? На кликање Continue? :toe: Се знае што е јакото во играва. Земаш клуб во понизок ранг, почнуваш од нула се, воспоставуваш свој концепт во клубот, играчи, тренери, тактики и шибаш дури не освоиш ЛШ едно десетина пати. Тоа е тоа.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.110
Поени од реакции
16.353
Не ве разбирам која ви е поентата да ја играте играва, ако симнувате тактики од интернет? На што се сведува после вашиот успех кога освојувате титули? На кликање Continue? :toe: Се знае што е јакото во играва. Земаш клуб во понизок ранг, почнуваш од нула се, воспоставуваш свој концепт во клубот, играчи, тренери, тактики и шибаш дури не освоиш ЛШ едно десетина пати. Тоа е тоа.
Јас па секогаш сакам со некоја ваква тактика да го тестирам енџинот како реагира на разни тактики па да пробам моја да напрам :)
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Јас па секогаш сакам со некоја ваква тактика да го тестирам енџинот како реагира на разни тактики па да пробам моја да напрам :)
На 15.3.2 најдобро се игра со 4-4-2 ;)
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Не ве разбирам која ви е поентата да ја играте играва, ако симнувате тактики од интернет? На што се сведува после вашиот успех кога освојувате титули? На кликање Continue? :toe: Се знае што е јакото во играва. Земаш клуб во понизок ранг, почнуваш од нула се, воспоставуваш свој концепт во клубот, играчи, тренери, тактики и шибаш дури не освоиш ЛШ едно десетина пати. Тоа е тоа.
Многу е глупа играва за да пробуваш така да играш, заебана е и треба да се окозиш да напраиш добитна тактика. Тапа е ептен и затоа никој не ја игра многу многу, или ја игра ради реда вака со готови формации колку да се тепа време.
Ја после 12ката изгубив секаква желба да играм фм пошто и ебаа матер на играта. Сеа чат пат пуштам вака со некоја тактика ама и тоа ми е скурчено веќе, неможам 2 месеца да поминам без да сменам тим.
 
A

Aexil Kong

Гостин
Што повеќе преферирате 2Д или 3Д енџин?
Некако ми делува недоволно довршен 3Д енџинот и ептен многу смешни движења, шутирања, клизања и ред други работи. Мислам дека на 2Д не се гледаат трибини ни навивачи нема никакво интересно пак таму и кога да видеш останува само на Only Commentary :D
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.655
Поени од реакции
9.238
Имам мал проблем...Имам буџет за плати од 900к слободен, а кога ќе преговарам за договор со играч максимална сума за плата ми е 110 евра неделно. Досега не ми е случено ова.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Почнав пак да ја играм, со Арсенал duh :D
Прва сезона супер ми помина, си го земав Шнајдерлин и Лаказет и двајцата ѕверови испаднаа. Шнајдерлин не пушти пиле да прелета, а Лаказет се изнадава голови, мислам околу 25 даде ако не и поише. Пасторе исто го купив, ама он послаб беше од овие двајца.
Освоив Комјунити шилд, ПЛ, ФА куп, Капитал Уан куп, у ЛШ стигнав до четврт-финале со Барса, ме тепаа они на Камп Ноу 3-1, после ја на Емирати ги тепав 3-1 и у продужетци Нејмар педерчето ми даде гол у последна минута...

Сеа вторава сезона малце послабо, Лаказет ми беше повреден 2 месеци и од коа се врати гол не може да даде, а у лигата неам толку голема предност како претходната сезона, ќе видиме шо ќе биде на крај. Битно Куртоа не беше задоволен у челзи и го земав за... неверојатни 43 милиони :D
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Имам мал проблем...Имам буџет за плати од 900к слободен, а кога ќе преговарам за договор со играч максимална сума за плата ми е 110 евра неделно. Досега не ми е случено ова.
Види со каков статус ти е играчот со кој преговараш. Ако е hot prospect или backup, платата е многу ограничена за разлика од key player или first team.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.655
Поени од реакции
9.238
Види со каков статус ти е играчот со кој преговараш. Ако е hot prospect или backup, платата е многу ограничена за разлика од key player или first team.
Знaм зa тoa, јa игрaм веќе 10 гoд игрaвa. Прoблемoт е штo зa сите стaтуси мaксимумoт ми е 110 еу.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom