Football Manager 15

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Почнав со Челси оти ми се трошат пари малце, луксузирање. Прва понуда за Икарди, и следува ова

Mauro Icardi_ Transfer Transfer Offer.png

:icon_lol:
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Ја пак почнав да ја играм, најдов една 4-1-4-1 тактика па почнав со Лацио.
Прво пуштив со Сити сакав да напраам јак тим и да доминрам апла ама имаат 0 евра за трансфери, ваљда се казнети заради ФФП, па со Лацио уклучив да видам како иде.
Океј е сеа за сеа добро делува на пријателските ама сакам да ја тестирам со појак клуб.[DOUBLEPOST=1440186273][/DOUBLEPOST]http://www.fm-base.co.uk/forum/share-download-fm-15-tactics/297850-luciquell-4-1-4-1-bayern-munich-15-3-2-a.html

Еве ја за тие што сакаат да ја пробаат.
Ја ваљда ќе почнам со Арсенал ако не ми улета некоја друга екипа.
 
Последно уредено од модератор:
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Тешка формација тие ова малце мислам дека непали на 15.3.2 ;)
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.101
Поени од реакции
16.307
Дечки испробав нова тактика P&P чуда прај.

@Castiel исто ја испроба можи да потврди.

Се работи за 4-2-3-1 со крила како Inside forwards и Shadow Striker како напаѓач.

Еве линкче го кренав фајлчето да можите да го спуштите :)

http://s000.tinyupload.com/index.php?file_id=81342965605569134139
 
A

Aexil Kong

Гостин
Дечки испробав нова тактика P&P чуда прај.

@Castiel исто ја испроба можи да потврди.

Се работи за 4-2-3-1 со крила како Inside forwards и Shadow Striker како напаѓач.

Еве линкче го кренав фајлчето да можите да го спуштите :)

http://s000.tinyupload.com/index.php?file_id=81342965605569134139
Гарантираш дека нема да имам повеќе од 3 порази ако почнам со некој слаб тим од српската лига или од 6та лига Англија?
Повеќето што ги имам испробано ниедна не ми се допадна, ниедна не работи добро освен со корнерите и 90% се голови од корнери. Ако не ти крене утакмицата од корнер ако не дадеш гол тогаш пиши пропало си ја изгубил. Туку, еве пак покрај толку „префалени и силни“ тактики одлучив да пробувам нови иако играм моментално со Партизан играм една чудна формација и лом правам. 2 дефанзивци, 2 крилни бека, 2 везњаци, еден полушпиц и тројца напаѓачи ми е формацијата, засега е добра, се даваат голови и од игра и од корнери.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.101
Поени од реакции
16.307
Гарантираш дека нема да имам повеќе од 3 порази ако почнам со некој слаб тим од српската лига или од 6та лига Англија?
За гарантирање можи само тој кој ја напрајл тактиката, ова му е најнов tweak и е добра и повеќе од добра бар за мојот. И сам знајш дека сигурно ќе имаш поќе порази од 3 со било која а можеби и ќе немаш појма немам, пробај види па кажи ни. Резултатите за истата се одлични и во OP на постот на тактиката со сите тимчиња

The results of you Guys:

Solounamigo - SG Sonnenhof Großaspach in 3rd league and in 2nd league and in Bundesliga

tzahy - AS Roma

jacky33 - Alcorcón in Liga Adelante

LPQR - Nottingham Forest in BPL and next season

solounamigo - Bayern

Ryan109 - Dundee Utd

wampley - Ingolstadt

abigoal - Sporting

Parkthebus - Hull

broeckie84 - AS Roma

wampley - Portugal at World Cup 2018

wampley - Olhanense

aronnov - Prestatyn

Laizz - Derby

DerSturmer - Hamburg

Canarche - PSG
 
C

Castiel

Гостин
Гарантираш дека нема да имам повеќе од 3 порази ако почнам со некој слаб тим од српската лига или од 6та лига Англија?
Повеќето што ги имам испробано ниедна не ми се допадна, ниедна не работи добро освен со корнерите и 90% се голови од корнери. Ако не ти крене утакмицата од корнер ако не дадеш гол тогаш пиши пропало си ја изгубил. Туку, еве пак покрај толку „префалени и силни“ тактики одлучив да пробувам нови иако играм моментално со Партизан играм една чудна формација и лом правам. 2 дефанзивци, 2 крилни бека, 2 везњаци, еден полушпиц и тројца напаѓачи ми е формацијата, засега е добра, се даваат голови и од игра и од корнери.
Jас со лацио ја почнав на 10 натпревари иам 8 победи и 2 нерешени. Плус 2 победи на гости во лш против Баерн и Валенсија.
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Јас како нов млад тренер на Локо Мездра втора лига Бугарија после 20 кола од 16 екипи сум на славното 15 место.
Абе нешто сам правев тактики, нешто од интернет ставав, абе се окозувам од шанси и шутеви, преку 13 имам на секој натпревар, противниците имаат по 5-6 шута, а резултати највеќе нерешено ако извадам.
Екипата нема крила, т.е има само по едно класично лево и десно крило, на хартија и не е толку боса екипата, моралот е нула. Кај и да е ќе ми рокнат отказ :)
Секој натпревар е со судиска грешка против мене, или ќе им признаат гол од офсајд, или мене ќе ми поништат, или ќе свират пенал и најчесто најдобрите играчи ми ги исклучуваат.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Тешка формација тие ова малце мислам дека непали на 15.3.2 ;)
Па нели глеаш дека за 15.3.2 е праена, види што напраил дечкото со Баерн.
Ја почнав со Арсенал, па ќе видиме, одма од старт ги купив Џонс, Маскерано и Кондогбија, и сеа уште 1-2 макс и спремен сум.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.101
Поени од реакции
16.307
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828
Ја го начекав за 7.5 го купив 2 сезона и дае околу 45 гола во сезона.
не видов принтскирн од инструкциите?
Неможам prsc да направам незнам што заебава во секој случај тактикава е машинерија.Од тие што им се само им додадов голманот да ја дава кратко и кратки пасови да играат и двете крила ги ставив inside forward,a шпицот го сменив од complete го ставив deep laying со аttack инструкции.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Неможам prsc да направам незнам што заебава во секој случај тактикава е машинерија.Од тие што им се само им додадов голманот да ја дава кратко и кратки пасови да играат и двете крила ги ставив inside forward,a шпицот го сменив од complete го ставив deep laying со аttack инструкции.
ко ќе можеш да напраиш принтскирн прати ако сакаш :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom