FIFA 13

Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.155
Ако ја заебат работата пак со контролите, да неможам да си ги наместам по мој избор како на 12ката, ќе им ебам матер...
Баш 12кава во тој поглед беше добра. Јес да контролите беа измешани кога користиш "глупи" џестици али сепак, со малку мачење се средуваше и тоа :)

Криво ми е Челзи што ќе го нема во демото :(
А што тим е тоа за да го има? Прв пат го слушам :LOL:


Иначе малце да зборнам за играта. Според видеото што го видов погоре во поглед на гејм-плејот ми изгледа како копија на 12кава со некои мали додатоци (fisrst ball control, подобрен енџин итн.).
Така ми изгледа зошто пак го има оној "bug", играчот на противникот да излезе пред обрамбениот и со глава гол да му даде (што е незамисливо во реалноста). Дали типот со Арсенал до толку не знаеше да игра, незнам.
Друго што увидов и исто ме потсети на фифа 12 е тоа што овај со милан кога му пушти слободен пас на играчите пред него (2ца беа, едниот понапред, а другиот поназад) и сега овој што е поназад трча по топката(иако овој пред него не беше у офсајд) што е исто нелогично во реалноста и исто тоа би го нарекол "bug".
Сепак, тоа беше демо, од фифа 12 сум премногу задоволен, овие грешки што ги наведов горе воопшто не ми сметаат, само ги увидов, па да се надеваме дека во финалната верзија ќе го нема тоа.

п.с. Многу ми се интересни страсните ПЕС фанови кои сварно се мачат со таа игра што со години ни малце не е мрдната нанапред, а од друга страна ги разбирам зошто не преминуваат на фифа. За разлика од фифа, пес можам комотно да го играм само со крстач и другите 4 дугмиња, а на фифа без аналог си ДУПЕ! И тука иде одбивноста нивна кон играва, зошто сварно е тешка (y)
 
Член од
13 јули 2009
Мислења
534
Поени од реакции
243
Демото за РС искача утре во 10 часот наутро, а за ХВОХ 360 и РЅ3 во текот на денот.
 
H

HoT IcE

Гостин
Ќе сецка ли кај мене новава ФИФА? Еве што можам да и понудам:
2ГБ Рам, NVIDIA 9500GT 512MB, Intel Dual Core 2.5Ghz.
ФИФА12 ја тераше без никаков проблем.
 
Член од
5 декември 2010
Мислења
700
Поени од реакции
157
Ќе сецка ли кај мене новава ФИФА? Еве што можам да и понудам:
2ГБ Рам, NVIDIA 9500GT 512MB, Intel Dual Core 2.5Ghz.
ФИФА12 ја тераше без никаков проблем.
Скоро исти побарувања имаат, така да ако фифа 12 ти терало во принцип и оваа треба да ја тера исто.
 
Член од
5 декември 2010
Мислења
700
Поени од реакции
157
За 2-3 дена ќе испадне одма едитор некој за минути, па после екипи, 100 глупости ќе има
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
870
Значи овие од ЕА не се нормални.Као можат на Валдес да му даат 85 а на Чех 84?Рејтинзиве изглеа им ги дава некое 10 годишно дете,така изгледа...
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.819
Поени од реакции
83.078
јас веќе не верувам на system requerements.лани според тоа моево ПЦ требаше без проблем да ја пушти играта ама ми сецкаше малце.малце ама колку да те заебе.Знам и кај други така што на пр. 11ката им сецкала а 12ката не значи зависи каква среќа ќе имаш :D
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.794
Поени од реакции
3.492
Значи овие од ЕА не се нормални.Као можат на Валдес да му даат 85 а на Чех 84?Рејтинзиве изглеа им ги дава некое 10 годишно дете,така изгледа...
Валдез е на исто рамниште со Пачовски,ама тоа е му го лижат гзот на Меси и Барселона сега ЕАспорташите,доста им беше од Руни и Јунајтед
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.819
Поени од реакции
83.078
Криво ми е што ги нема Челзи во демото (од навивачки аспект секако) ама сега тоа е.Изборов на екипи е малце тапа можеби ама мислам дека во демото можно е да го има РВП во Арсенал така да тоа ќе биде добро за демото :)
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.794
Поени од реакции
3.492
2gb и 274mb е демово,сега го симнувам преку оригин со 970кб/с оди за пола саат готово ќе да е
 

Kajgana Shop

На врв Bottom