Fantasy Premier League 2014/15

Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
И ја ви се придружувам у тие двете лиги, врска неам како иде ова чудо, ама ај ќе се пробаме.
Голмани: Хауард (Евертон), Сперони (К.Палас)
Одбрана: Тери (Челзи), Компани (Ман. Сити), Мертесакер (Арсенал), Ловрен (Ливерпул), Фонте (Саутемптон)
Среден ред: Хендерсон (Ливерпул), Азар (Челзи), Фабрегас (Челзи), Озил (Арсенал), Нобл (Вест Хем)
Напад: Лукаку (Евертон), Јелавиќ (Хал), Нејсмит (Евертон).
Благодарам.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
малку закаснив али тука сум
Ова ми е едно од подобрите тимчиња што ги имам склопено последниве неколку сезони
[DOUBLEPOST=1406985030][/DOUBLEPOST]
Направив минорни измени од првичниот мој тим
страшен фотошоп потенцијал се крие во тебе човеку
:D
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.860
Поени од реакции
7.086
Исто почетник, со мала помош од @DaniBMW
Сакав Стерлинг да го метнам али не ми се поклопуваше со достапнио буџет
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Барав ама не можев да најдам како да сменам формација?
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
Набрзинка, најверојатно ќе претпри промени...



исто и мој тип за почетниците, а и другиве, ве глеам двајца голмани од различни екипи...
Грешка, двајцата голмани од истата екипа да ви бидат, да имате двајца као Куртоа и Мињоле рецимо е скапо, а ако имате например Шчешни и Мајхил, ако Шчешни се повреди Мајхил нема да игра и нема да добиете поени....
Вака ако ги имате Беговиќ и Соренсен, ако едниот не игра другиот игра сигурно и неможе да се остане без поени... Ем поевтино..
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.823
Поени од реакции
10.551
Набрзинка, најверојатно ќе претпри промени...



исто и мој тип за почетниците, а и другиве, ве глеам двајца голмани од различни екипи...
Грешка, двајцата голмани од истата екипа да ви бидат, да имате двајца као Куртоа и Мињоле рецимо е скапо, а ако имате например Шчешни и Мајхил, ако Шчешни се повреди Мајхил нема да игра и нема да добиете поени....
Вака ако ги имате Беговиќ и Соренсен, ако едниот не игра другиот игра сигурно и неможе да се остане без поени... Ем поевтино..
Зошто кога може да земиш двајца први голмани од различни екипи и да ги менуваш кога играат со послаб противник и очекуваш да не примат гол.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Зошто кога може да земиш двајца први голмани од различни екипи и да ги менуваш кога играат со послаб противник и очекуваш да не примат гол.
Ја првин така праев, али после се нервирав пошто стално го утињав голманот :D
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Moze poeftino da se pomini i so prvi golmani na razlicni ekipi, ne mora da se zemaat prvite top 4 golmani ne igra golema uloga
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
Moze poeftino da se pomini i so prvi golmani na razlicni ekipi, ne mora da se zemaat prvite top 4 golmani ne igra golema uloga

Пак, Беговиќ е 5, Гузан е 5, Фостер е 5 итн... А нивните резерви се по 4, 1 поен заштедуваш минимум, а за играч у средина или напад тој еден поен може многу да ти помогне...
Тоа е сепак мое мислење и совет, немора да го прифатите..
Иначе сеа глеам 8-ма сезона ми е ова, изглеа најискусен сум ја овде :))
 
Член од
20 октомври 2010
Мислења
80
Поени од реакции
19
Еве го и мојот. Би требало до почетокот на ПЛ да претрпи некои измени, но сега за сега мислам дека е ок
 

Attachments

Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Пак, Беговиќ е 5, Гузан е 5, Фостер е 5 итн... А нивните резерви се по 4, 1 поен заштедуваш минимум, а за играч у средина или напад тој еден поен може многу да ти помогне...
Тоа е сепак мое мислење и совет, немора да го прифатите..
Иначе сеа глеам 8-ма сезона ми е ова, изглеа најискусен сум ја овде :))
ептен искусен си бил :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom