Fantasy Premier League 2014/15

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
20.884
Поени од реакции
43.966
Од денес во погон е пуштена FPL 2014/15

http://fantasy.premierleague.com

Правилата на игра на сите ви се јасни, да не се повторуваме.
Новите играчи можат да ги прочитат на следниов линк:
http://fantasy.premierleague.com/rules/

Во случај да има нешто не јасно, тука сме да објасниме :)

Кајгана Класик лига: 2820-1459

Кајгана Х2Х лига: 1670-983
 
Последно уредено:

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
37.973
Поени од реакции
74.266
Уште Коста не го ставиле у Челзи...
2/10 would not play[DOUBLEPOST=1405525611][/DOUBLEPOST]Што склопив јас на брзинка
Него јас лани ја направив лигата па сега пак ќе и направам renew пошто fuck you Dani. Така да ќе си имате 2 Кајгана лиги :D
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
20.884
Поени од реакции
43.966
Алексис Санчез меѓу играчите од среден ред. Полн погодок ќе биде (y)
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
12.506
Поени од реакции
20.556
Untitled.jpg

Ќе има промени, пример Видал ако потпише за Јунајтед го купувам во тимот.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
20.884
Поени од реакции
43.966

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
29.976
Поени од реакции
35.334
Не бе зашто, уште само 30 дена до почетокот останаа.
Во тие само 30 дена може да падат мнооогу трансфери. :D Ама ќе си напраам вечер екипа, после ќе си продадам сите и ќе го праам одново. Не им се менува ни цена ни ништо до почеток на ПЛ нели?
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
20.884
Поени од реакции
43.966
Во тие само 30 дена може да падат мнооогу трансфери. :D Ама ќе си напраам вечер екипа, после ќе си продадам сите и ќе го праам одново. Не им се менува ни цена ни ништо до почеток на ПЛ нели?
Не
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
37.973
Поени од реакции
74.266
Еден од must haves за сезонава е Тиаго Алкантара гледам не го ни ставиле како играч у ЕПЛ тие носат по 7-8 поени за даден гол.
 
На врв Bottom