Fantasy Premier League 2014/15

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.308
Поени од реакции
8.621

Донев

Модератор
Член од
9 мај 2008
Мислења
32.243
Поени од реакции
45.758
Истата лига од лани е уствари таа во првиот пост? Дека ми стои уште на играта.
 

8_88

888
Член од
7 мај 2009
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.609


Не е конечен секако, но нема ни да има големи промени кој и да дојде :)
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
6.693
Поени од реакции
14.116
Ај некој линк од правилата на играва. :)
Од увек не ме бивало за играва, али ај да пробам! :D
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
21.188
Поени од реакции
45.026

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
6.693
Поени од реакции
14.116
[quote="dragonsky, post: 5997335, member: 45602"]За секое коло можете да направите еден дозволен трансфер, но можете и повеќе ама при тоа ќе висе одземаат 4п од вашето конто. [/quote]
Ова уште важи?
Значи после завршувањето на секое коло, може да си сменам еден играч со било кој друг ако сакам, и вака секое коло можам?
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
21.188
Поени од реакции
45.026
[quote="dragonsky, post: 5997335, member: 45602"]За секое коло можете да направите еден дозволен трансфер, но можете и повеќе ама при тоа ќе висе одземаат 4п од вашето конто.
Ова уште важи?
Значи после завршувањето на секое коло, може да си сменам еден играч со било кој друг ако сакам, и вака секое коло можам?
Да
Ако не го смениш, ќе ти остане трансферот, па следното коло ќе можеш 2 играчи да смениш без да ти одземе поени.
2 слободни трансфери без вајлд карта се максимум. Ако не ги смениш, не ти дава и трет слободен трансфер, туку ти остануваат 2 се додека не ги искористиш.
 

ziak92

Weezy
Член од
21 ноември 2007
Мислења
9.765
Поени од реакции
7.299

Засега вака ми е тимот, а ќе има промени сигурно
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
30.038
Поени од реакции
35.679
Кога ја гледам темава се повеќе и повеќе нестрплив сум за почетокот на новата сезона. :P
 

RickyLFC9

Модератор?
Член од
28 март 2012
Мислења
18.188
Поени од реакции
37.480
Трансферов на Лукаку ептен ме подзамисли и добри промени напраив.

Untitled.png
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
38.612
Поени од реакции
75.526
@RickyLFC9 Што цена е Лукаку ?[DOUBLEPOST=1406754594][/DOUBLEPOST]@RickyLFC9 Што цена е Лукаку ?
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
21.188
Поени од реакции
45.026
Листа на играчи

Јас пак се залетав Бертранд да го земам, но сезонава му кренале цена на 5м (n)


Ептен доверба имам во Трипиер од Барнли и Кресвел од Вест Хем. Но едниот е 5м, другиот 5.5м. А за дефанзивци од такви тимови не ми се даваат толку.
Минатата сезона нив двајца ги имав на фантази чемпионшип (да и тоа играв :icon_mrgr:) и беа едни од најдобрите поединци. Како бекови имаа запишано преку 10 асистенции.
На голема дилема сум сега, но клин шитот носи повеќе поени од асистенцијата.

И Бен Дејвис ќе мора да го продадам. Целата одбрана ќе претрпи промени.
 
На врв Bottom