Fantasy Premier League 2014/15

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
30.037
Поени од реакции
35.679
Темата од лани била 100 страни. :cuc: Ме интересира колку беа овие од другите лиги? Најјака лига, готово. :cool:


П.С. И Хулк да не го заборавите. Со Хазард по страните има да кинат. :drk:
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.701
Поени од реакции
20.258
И Кавани ќе е задолжителен за во напад, oh wait he went to fucking Monaco.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
21.180
Поени од реакции
44.985
Скапи некако играчиве...

Untitled.jpg

Си ја прифатија грешката од минатата сезона. Ван Перси 14м беше :D[DOUBLEPOST=1405529002][/DOUBLEPOST]
Темата од лани била 100 страни. :cuc: Ме интересира колку беа овие од другите лиги? Најјака лига, готово. :cool:


П.С. И Хулк да не го заборавите. Со Хазард по страните има да кинат. :drk:
Моите 5 теми :D
Ла лига - 4 страни
Сериа А - 5 страни
Бундеслига - 6 страни
ЛЕ - 3 страни
ЛШ - 18 страни

И пола од мислењата во темите се мои :D

Оваа година не ни отварам нови теми за овие. Во старите ќе оставам кодови за тие што сакаат да играат.
За ЛШ и ЛЕ може една, Фантази УЕФА :D
 
Последно уредено:
Член од
13 август 2009
Мислења
9.272
Поени од реакции
5.535
Јас сум ИН, меѓутоа влегов од другиот профил, лани шо не го работев, си го заборајв пасвордот, ама нема везе. :D
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.819
Поени од реакции
11.939
Untitled.png

Постирајте кодови ако наоѓате и тука.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
21.180
Поени од реакции
44.985

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.032
Поени од реакции
3.232
7-ма сезона ON :D

за сега само со ауто за да не му ја мислам и после да правам измени, тоа на 3-4 дена пред почетокот на сезона. До тогаш нема промена на цени секако :)

Season ... Points ... Rank
2008/09 ... 1683 ... 581623
2009/10 ... 1976 ... 490743
2010/11 ... 1795 ... 650244
2011/12 ... 1847 ... 623833
2012/13 ... 1921 ... 466934
2013/14 ... 2131... 525604
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.701
Поени од реакции
20.258
It's Unbelievable Jeff a.k.a. Mike's League of Lads - 13000-4871
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
12.046
Поени од реакции
16.262
Пробав да играм со тројца јаки напаѓачи и 2ца јаки во средина....... сега ми е срам да го поставам составот :(
fantasy.jpg
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
38.588
Поени од реакции
75.487
Пробав да играм со тројца јаки напаѓачи и 2ца јаки во средина....... сега ми е срам да го поставам составот :(
Прегледај го приврзокот 97726
Зошто срам ? Горе доле и ја имам слична тактика така да горе доле ок ти е тимов иако играш без замени.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
30.037
Поени од реакции
35.679
Untitled.jpg

Тимот ќе трпи измени, must have ми беа Руни, Мата, Санчез, Ериксен, Ремзи, Колман и Шчежни, па и Шо ајде. Другите се само да се пополни место. :)
 

RickyLFC9

Модератор?
Член од
28 март 2012
Мислења
18.181
Поени од реакции
37.461
Осеќам нема да мењам капитен сезонава ниеднаш, лани Апе-Апе ги пропушти првите 5 па морав после користам вајлдкарта за да го додадам, and it was totally worth it. Now... he's gone... :( Ти ебам гризалото ми фалиш :place:

Untitled.png


Тимов ќе претрпи само ситни промени, освен ако Ливерпул не се одлучи да донесе kop idol т.е marquee signing (не е тоа Лалана, shut it guys). Главна дилема моментално ми е Де Јонг или Баркли, али пошто иам више еден од Евертон, сакам да имам колку што може поише играчи од различни тимови. Дени Ингс, човекот што стално ме пунеше на менаџер, бољи да распали сезонава. Лескот сигурно ќе игра прв, а Палас се надевам ќе ја повторат претходната сезона (у вториот дел), па измените ми се сигурни. Од првиот тим чекам бољи играч од Диуф за таа цена, другото (освен Де Јонг можда нели) се ќе биде вака на 16ти август.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
21.180
Поени од реакции
44.985
@dragonsky
Диего Коста 10.5м... што е многу, многу е

Јанмаат 5м, Марковиќ 7.5м, Сабела 7.5м, Ривиер 7м... другите денес додени
Јанмаат и Ривиер можда би биле добри за во тим :unsure:
Марковиќ и Сабела се меѓу играчите од среден ред, но 7.5м не се малку.

Ме интересира на Енер Валенсија која цена ќе му ја дадат.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.272
Поени од реакции
5.535
Волкот за 9 е за мене премија, ама ќе почекам октомври додека се врати целосно до повредата. Тој ќе биди џокер на Арсенал за таа втора половина од сезоната.
 
На врв Bottom