Facebook Messenger

Се "предадовте" и ја инсталиравте?


  • Вкупно гласачи
    81
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.088
Поени од реакции
13.105
Незнам за вас али јас ја симнав апликацијава пред некоја недела и уште од старт не ми се допадна со тоа што немаше опција да се одлогирам (или бар не ја најдов ама мислам дека нема) т.е. мора од поново да се инсталира за некој друг да се уклучи... Друга работа мислам дека ова срање е полно со вируси, багови што ли не, кога ѕвонам на некој екранот закочува дури после 10 секунди се појавува дека ѕвони, или ќе закочи некогаш и нема да откочи дур не ја извадам батерија, ова не ми се случување пред да ја инсталирам... И за моево лг оптимус л3 многу меморија фаќа датата, имав 40 мега слободни у телефон, апликацијава околу 10 мислам беше, и со апликацијава одма само 2,3 мега имав во тел, а неможеш датата да ја префрлиш во мемориска, туку само апликацијата... Сеа ја избришав и не планирам никад да ја симнам више :)
 
S

staycalm

Гостин
Незнам за вас али јас ја симнав апликацијава пред некоја недела и уште од старт не ми се допадна со тоа што немаше опција да се одлогирам (или бар не ја најдов ама мислам дека нема) т.е. мора од поново да се инсталира за некој друг да се уклучи... Друга работа мислам дека ова срање е полно со вируси, багови што ли не, кога ѕвонам на некој екранот закочува дури после 10 секунди се појавува дека ѕвони, или ќе закочи некогаш и нема да откочи дур не ја извадам батерија, ова не ми се случување пред да ја инсталирам... И за моево лг оптимус л3 многу меморија фаќа датата, имав 40 мега слободни у телефон, апликацијава околу 10 мислам беше, и со апликацијава одма само 2,3 мега имав во тел, а неможеш датата да ја префрлиш во мемориска, туку само апликацијата... Сеа ја избришав и не планирам никад да ја симнам више :)
Нема вируси апликацијата туку до телефонот ти е на тебе, многу рам ти зафаќа :D А иначе не можеш да се одјавиш мораш од App Manager да го најдеш и да кликнеш clear data и кога ќе го уклучиш има нов логин скрин.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.088
Поени од реакции
13.105
Нема вируси апликацијата туку до телефонот ти е на тебе, многу рам ти зафаќа :D А иначе не можеш да се одјавиш мораш од App Manager да го најдеш и да кликнеш clear data и кога ќе го уклучиш има нов логин скрин.
Абе мене уште не ми се опраил телефонов и откако ја избришав, уште ми кочи кога барам некој и ми закочува кога сака, сигурно ништо не е од него? :D
 
S

staycalm

Гостин
Абе мене уште не ми се опраил телефонов и откако ја избришав, уште ми кочи кога барам некој и ми закочува кога сака, сигурно ништо не е од него? :D
Не знам со сигурност али не верувам тоа да ти е од месенџерот - кога веќе си го избришал..
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Не гласав на анкетава затоа што забрана за Facebook апликацијата на windows phone 8 се уште нема.
Месинџерот го користам своеволно, чат пат ќе го тргнам да видам дали присилно ќе ме натера и толку. Мислам дека нема потреба од толкаво бунење, апликацијата е далеку покорисна за чатање одколку самиот систем на пораки на фб.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.848
Поени од реакции
11.070
Јас па сум човек што прилично мрзи многу работи дополнителни ако постои една универзална која ќе ги заврши останатите. Пример четот од фб е сосема доволен за мене, без да мора да инсталирам дополнителни работи како месинџерот и сл... Веројатно е навика во прашање како и се останато па и ова ќе се навикне кад-тад, но сепак според мене непотребна плус апликација. Јбг мене и телефонов во џеб ми е терет до негде, а камоли носење на два телефони што ми е посебен мазохизам, кој се надевам ќе го избегнам.
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
584
Поени од реакции
704
Еднаш инсталирано и никогаш повеќе.
Не сум човек кој би можел да збори долго по телефон на chat. Некако не ме фаќа место да правам муабет преку chat на телефон, па затоа и апликацијата до некаде ми е бескорисна.
Доколку сакам да пишам, да објавам нешто, или да прочитам нешто брзо на FB, се логирам преку Internet Browser, Chrome или Opera на мобилниот уред.
Така да chat-от (пораките) ми се достапни од таму без да морам да инсталирам додатни апликации за chat..
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.046
Поени од реакции
15.014
Ја користам од првиот ден кога зедов андроид.
Доколку сакам да пишам, да објавам нешто, или да прочитам нешто брзо на FB, се логирам преку Internet Browser, Chrome или Opera на мобилниот уред.
Така да chat-от (пораките) ми се достапни од таму без да морам да инсталирам додатни апликации за chat..
Да, но на browser-от нема да ти стаса известување дека ти дошла порака на пример.
 
Член од
13 февруари 2015
Мислења
102
Поени од реакции
161
Ја имам инсталирано и досега сум немала некои проблеми. Супер ми е. :)
 
Член од
13 ноември 2015
Мислења
14
Поени од реакции
0
Здраво на сите,

Имам проблем, јас сум нов корисник на Android и за прв пат користам Facebook Messenger на овој оперативен систем. Проблемот е во тоа што секогаш кога вклучувам интернет на својот телефон, оваа апликација, без притоа да ја користам активно, по автоматизам, ме прикажува кај останатите како активен во моментот. Не ме прикажува како вклучен (со зелено крукче) туку само како активен во позадина кога некој ќе притисне на мојот профил.
Ве молам за помош како да го решам овој проблем. Претходно користев IOS и секогаш кога бев вклучен на интернет добивав пораки од своите пријатели, меѓутоа никогаш Messenger не ме прикажуваше како активен во моментот.

Фала ви однапред...
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
Здраво на сите,

Имам проблем, јас сум нов корисник на Android и за прв пат користам Facebook Messenger на овој оперативен систем. Проблемот е во тоа што секогаш кога вклучувам интернет на својот телефон, оваа апликација, без притоа да ја користам активно, по автоматизам, ме прикажува кај останатите како активен во моментот. Не ме прикажува како вклучен (со зелено крукче) туку само како активен во позадина кога некој ќе притисне на мојот профил.
Ве молам за помош како да го решам овој проблем. Претходно користев IOS и секогаш кога бев вклучен на интернет добивав пораки од своите пријатели, меѓутоа никогаш Messenger не ме прикажуваше како активен во моментот.

Фала ви однапред...
Нема гасење на тоа.
 
Член од
4 октомври 2014
Мислења
30
Поени од реакции
6
Што значат овие срциња што летаат по екранот??? o_O
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.225
Поени од реакции
7.745
Ме интересира дали постои Facebook messenger за на PC како програма ?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.225
Поени од реакции
7.745

Kajgana Shop

На врв Bottom