Facebook Messenger

Се "предадовте" и ја инсталиравте?


  • Вкупно гласачи
    81

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.761
Поени од реакции
20.472
Од кога излезе апликацијата ја користам. Pop-out heads е господска работа, пушташ музика на YT пишуваш со пријатели на фб во исто време без проблем.
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.668
Поени од реакции
2.619
Исто и на мене ми е ептен кул незнам како може луѓето толку лошо да го оценуваат.
Инаку оваа анкетата си ја ставил на тебе како ти одговарало.
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.970
Па и viber има пристап до вашите именици па никому ништо.
Јас ја користам апликацијата од првиот ден кога купив паметен телефон, и сум задоволен од неа.
Мене само ме нервира што диодата не ми свети кога имам порака..... Јебига :)
Како прво на некои телефони facebook-от не може да се деинсталира. Пример мојот tipo. Може само да се врати на фабричката апликација.
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.680
Поени од реакции
1.805
И јас го користам од кога искочи како посебна апликација, иначе за премисите незнам што се буните, и некои апликации пример на гугл или фејсбук ,рецимо на циа карикирам им треба информации и да ги нема официјално тие премиси напишано, они до се имаат пристап така да..незнам што ви мења тоа, според мене овие големи комапнии до се имаат пристап вака или онака
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.979
Поени од реакции
14.758
Па и viber има пристап до вашите именици па никому ништо.
Јас ја користам апликацијата од првиот ден кога купив паметен телефон, и сум задоволен од неа.
Мене само ме нервира што диодата не ми свети кога имам порака..... Јебига :)

Како прво на некои телефони facebook-от не може да се деинсталира. Пример мојот tipo. Може само да се врати на фабричката апликација.
Ова го постирав бидејќи ми изгледаше интересно,а што се однесува до мене јас немам ФБ профил,па не ме засега толку овој проблем.

Колку што можам да видам,најголем проблем е што месинџерот јади од рамот на мобилниот,па колку и да е јак телефонот,сигурно малку го успорува,посебно кога се користат други апликации како користење на броузери
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.680
Поени од реакции
1.805
^
Точно повеќето андроид корисници тоа е проблемот за што се бунат а и воедно што не им се свиѓа 2 апликации посебни, и 2те јадат бајаги од рамот..

јас на иос го немам тој проблем
 
Член од
20 март 2014
Мислења
3
Поени од реакции
0
Може да користите и нешто друго како замена за Facebook Messenger како на пример IM+(има поголем рејтинг на Play Store) или некои други, меѓутоа и при нивна инсталација им го дозволувате истото она што му го дозволувате на Facebook Messenger
 

chipicaoo

unknown
Член од
11 септември 2011
Мислења
763
Поени од реакции
873
шпиунска работа ај да ме шпиунираат што кењам баш ме интересира дали квалитетно кењам
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.664
Srekja go sviknav pred da primorat.
Ne sedam na facebook ic so toa chatot..
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Од кога излезе апликацијата ја користам. Pop-out heads е господска работа, пушташ музика на YT пишуваш со пријатели на фб во исто време без проблем.
Chat heads на iOS ги има веќе година и нешто и тоа не е придобивка од посебната апликација Месенџер
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
верштен нихт дас шајзе.
смартфони, блутути, фејзуци и остали пропаганди :D
шпиунска работа ај да ме шпиунираат што кењам баш ме интересира дали квалитетно кењам
Кажи ми шо си јаден, колку си јаден, кога јадеше? Ќе го оценам твоето гомно според описот?
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Ма каква facebook апликација, каков facebook messenger...
Златен Dolphin browser mini :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom